Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

ATI Radeon HD7970 - aktualizacja bios

Rozpoczęty przez rooger, kwi 11 2017 09:03
bios gry radeon 7970 gigabyte ati

6 odpowiedzi w tym temacie

rooger
  • rooger
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam

Posiadam kartę Gigabyte Radeon HD 7970 z dwoma biosami i ostatnio wpadło mi do głowy zaktualizować jeden z nich więc przełączyłem na "jedynkę" i dokonałem aktualizacji z wersji F62 do wersji F2. Wszystko poszło dobrze, komp odpala, artefaktów nie ma, filmy da się oglądać  ale... jestem tak zapalonym graczem że od roku tłukę w GTA V (oryginalny oczywiście), gra po aktualizacji przestała się prawidłowo ładować, teraz albo wywala niebieskie okienko albo wraca do pulpitu i wyskakuje komunikat o zatrzymaniu programu. Przeinstalowałem sterowniki i samą grę włącznie z wywaleniem plików instalacyjnych ale to nie pomaga. Po przełączeniu na drugi bios wszystko jest ok. Nie mam możliwości na razie sprawdzenia innych gier bo ich po prostu nie posiadam.

Podrzućcie jakiegoś pomysła :-)

Dzięki i pozdrawiam

Użytkownik rooger edytował ten post 11 kwiecień 2017 - 09:05

• 0

Bonusso3
  • Bonusso3
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1034 postów

Coś w logach systemowych siedzi? Jakie parametry ma nowy BIOS i po co w ogóle go ruszałeś?

• 0

Pozdrawiam,Kamil

Autor ma prawo do przedstawienia swojej opinii na dany temat. Zastrzega sobie również możliwość zmiany poglądów bez podania przyczyny

Spoiler

rooger
  • rooger
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

Dokładnych danych na temat tego biosu nie szukałem, zawierzyłem producentowi troch no i wyczytałem list zmian:

1. Release for HYNIX Memory
  2. ATI Source BIOS Version:015.021.000.003
  3. Base Clock/Boost Clock:1050/1100MHz
  4. Memory Clock:6000MHz
  5. UEFI BIOS

Aktualizowałem ponieważ zazwyczaj nowy bios oznacza wyższą sprawność sprzętu, a że mój nowy to już nie jest... . Odnośnie logów to nie jestem na tyle sprawny w tym temacie żeby coś ogarnąć. Być może  po formacie się to ułoży ale narazie nie planuje go.

• 0

Bonusso3
  • Bonusso3
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1034 postów

Ehhh, to faktycznie sens aktualizacji biosu był przedni ;)

https://www.revivers...shoot-problems/

• 0

Pozdrawiam,Kamil

Autor ma prawo do przedstawienia swojej opinii na dany temat. Zastrzega sobie również możliwość zmiany poglądów bez podania przyczyny

Spoiler

rooger
  • rooger
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

To fakt ale chociaż mogę sobie przełączyć na inny bios:-)

• 0

tom256
  • tom256
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1179 postów

Też miałem tego Radeona i wgrałem ten BIOS. Po aktualizacji karta się mniej grzała ale była niestabilna. Możliwe że coś namieszali z napięciami.

• 0

.:MB&CPU&RAM:.ASUS Z170 Pro Gaming + Core i3 6100 + Crusial Balistix CL16 2400 2x4GB@CL14 2800 1.5V  + Heatkiller 3.1
.:GPU:.Asus RX 470 Strix  + EIZO Flexscan S1932
.:HDD:.Samsung SM951 256GB
.:PSU:.Seasonic X-750 + Żołądkowa Gorzka Deluxe
.:Audio:.X-fi Titanium Fatal1ty Pro OPAMP mod AD8599, Microlab , Sennheiser HD555 mod
.:WC:.2xSwiftech MPC350@Toshiba mod + Koolance RP-401x2 + 2x NoCtua 140mm + EK Xtreme 240 + 3xFander Selekta + HW Labs 360 XFlow
.:Retro:.Commodore Amiga 4000 rev D, Cyberstorm MKII MC68060/50MHz@75MHz + 128MB RAM, Toccata, Picasso IV, X-Surf 100, RapidRoad USB.

eNeSik
  • eNeSik
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 74 postów

System operacyjny ? Przypadkiem moze Win 10 z Creators Update ? Uzywasz MSI Afterburner ?

• 0

CPU: Intel Core i7 4790K @ 4,5GHz

GPU: Geforce 1080 Founders Edition

MOBO: Gigabyte Z97X - SLI

RAM: 4 x 4GB Corsair Vengeance

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bios, gry, radeon, 7970, gigabyte, ati