Skocz do zawartości
krystian731

podkręcenie wiatraczka w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwość zwiększenia szybkości obrotów wiatraczka w laptopie ? 

Mam laptopa acer aspire e1 571 . Próbowałem poszukać coś w biosie ale jedyne co znalazłem to zmiana daty i hasła ...

dodam że temperatury osiągają ~ 82 stopnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć obroty poza zakres fabryczny to będzie ciężko , musiał byś podnieść napięcie zasilające wentylator .

 

Jak ci się lapek grzeje to go po prostu rozkręć i wyczyść w środku z kurzu , jak potrafisz to wymień też pastę termoprzewodzącą / termopady .

 

Samo przeczyszczenie lapka powinno zbić trochę tempy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć obroty poza zakres fabryczny to będzie ciężko , musiał byś podnieść napięcie zasilające wentylator .

 

Jak ci się lapek grzeje to go po prostu rozkręć i wyczyść w środku z kurzu , jak potrafisz to wymień też pastę termoprzewodzącą / termopady .

 

Samo przeczyszczenie lapka powinno zbić trochę tempy .

laptop ma trudny dostęp a odpinanie wszystkiego to za dużo jak dla mnie na dodatek kiedyś wyrobiłem kiedyś śrubę i nie da się jej odkręcić ale niech w serwisie się z tym męczą. A kasę mam już uzbieraną poza tym dają jakaś blaszkę w gratisie żeby się lepiej trzymało ? A odkurzaczem podobno można coś zepsuć. A ja nawet nie wiem w który otwór i odkurzaczem czy kompresorem ? - na tych forach tak mi namieszali :P

ps.trothlink jest chyba duży bo jak odpalam csa to mam 60-70 fps a po chwili ~30 :(

82 stopnie to nie jest jakiś piekarnik dla mobilnych, spróbuj wymienić pastę i przedmuchać,

ew. może jest opcja wymiany wentyla z innego modelu

ew. podkładka chłodząca jak masz kratkę na spodzie obudowy

1. odpowiedziałem wyżej 

2. zaraz dam zdj tylko znajdę komórkę :P

3. mam integrę - czyli to znaczy ze gpu ma taką samą temp. jak cpu ?

https://scr.hu/nV2VV2 nada się ?

Edytowane przez krystian731

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...