Skocz do zawartości
Gość

Laptop multimedialny +/- 3000

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,
Szukam laptopa multimedialnego. Zależy mi na rozdzielczości full hd bo czasami będzie podłączany do telewizora. Chciałbym żeby laptop był w miarę solidnie wykonany, najlepiej z aluminium lub innego wytrzymałego materiału. Przydałby się również dysk HDD z wejściem M2 na dysk SSD ponieważ wyczytałem, że dyski ssd montowane fabrycznie są słąbej jakości. Co do karty graficznej, laptop nie będzie służył do gier ale średniej jakosci karta graficzna nie zaszkodzi, podejrzewam, że ze zintegrowaną kartą graficzną będzie taniej, tylko rozdzielczość musi być full hd.

Matryca raczej IPS. Nigdy nie używałęm laptopa z powłoką antyrefleksyjną, jeśli jest duża różnica, mogę spróbować.

Nie wiem za ile dostanę taką konfigurację ale nie chciałbym przekroczyć 3 tysięcy.
Proszę o propozycję tańszej i droższej alternatywy.

Z góry dziękuję za pomoc

 

@edit
Zapomniałem dodać, laptop 15,6' minimum.

 

Edytowane przez room20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość matrycy lapka nie ma znaczenia przy podłączaniu do zewnętrznego ekranu - jak masz TV 4K to i rozdziałkę 4K da się ustawić po podpięciu lapka .

 

Jak nie będziesz grał to integra wystarczy .

 

Lapka o takiej konfiguracji ( metalowa obudowa , matowa matryca IPS , miejsce na dysk SSD M.2 ) to będzie ciężko dostać w tej cenie .

 

Najtaniej to ~3 300 zł za Lenovo Thinkpad E570 - I5 7200U + grafika integra , 8GB ram i SSD 256GB M.2 , bez systemu , nie wiem jaką ma obudowę ale podejrzewam że plastik - tyle że może być dobrej jakości , to w końcu biznesowa seria Thinkpad .

 

Za ~3500 zł jest ten sam model z dyskiem 1TB .

 

Za lapka z systemem trzeba zapłacić podobnie - Toshiba Sattelite Pro A50-C-206 za ~3 500 zł .

 

Chyba że zrezygnować z matrycy IPS zostawiając samą matową matrycę , wtedy masz do wyboru więcej lapków np. Dell serii Vostro - z tym że rozdziałkę FHD ma mało modeli np. ten albo ten

 

Oba Delle są sprzętowo podobne - I5 7200U , 8GB ram i SSD 256GB SATA , drugi ma dodatkowo system i kosztuje ~3 100 zł , wersja bez OS z pierwszego linka kosztuje 2 700 zł.

 

Ponownie nie wiadomo jaka obudowa , choć jakościowo może być OK .

 

Z drugiej strony patrząc na 280 lapków ( modele na I3U i I5U ) tylko te 2 Delle Vostro mają rozdziałkę FHD , reszta to zwykłe HD .

 

Jak zrezygnować z samego iGPU i poszukać lapka z dedykowaną grafą to jak trochę dołoższysz do dostaniesz lapka z matową matrycą IPS i aluminiową obudową np. Lenovo Y700-15 za 3 400 zł - tyle że to już lapek do gier - 4-rdzeniowy I5 , 8GB ram , GTX960M i rozdziałka FHD a do tego gniazdo M.2  , jak nie grasz to ten sprzęt będzie się nudził .

 

Za ~3 600 zł jest wersja z dyskiem SSD 256GB zamiast 1TB HDD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość matrycy lapka nie ma znaczenia przy podłączaniu do zewnętrznego ekranu - jak masz TV 4K to i rozdziałkę 4K da się ustawić po podpięciu lapka .

 

 

 

Jeśli laptop ma wyjście hdmi to po podłączeniu niezależnie od gpu mogę uzyskać na tv 4k rozdzielczość 4k? Nie ma żadnej straty na jakości?

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, może odpuszczę sobie ten dysk ssd a z szybkości działania i tak pewnie będę zadowolony

Edytowane przez room20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka zależy od 3 rzeczy - jaki sygnał wypuści karta graficzna , jaki sygnał przejdzie przez złącze video ( DVI/HDMI/DP ) oraz tego czy taki sygnał przyjmie TV .

 

W pierwszym i drugim przypadku przy obecnych sprzętach bez problemu pójdzie sygnał 4K , HDMI 1.4 wypuści sygnał 4K@24p , do 4K@60p potrzebujesz już HDMI 2.0

 

Żadnych strat jakości nie ma i nie będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, znajdzie się sklep stacjonarny, w którym ceny będą porównywalne do tych z x kom? Bo patrzayłem teraz na euro rtv agd i różnica duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...