Skocz do zawartości
Mr. Inspector

Karta dźwiękowa do gier i muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że znam i miałem do czynienia z PCM1796 to mogę polecić Xonar D2/PM A

 

Chociaż wszystko jest zależne od tego czego oczekujesz od sprzętu. Jeśli słuchasz na byle czym to i integra będzie spoko.

 

Opisz co masz do odsłuchu i czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego w tej chwili słuchasz? Chciałbym wiedzieć też czy próbowałeś kilku różnych źródeł dźwięku?

 

 

Tak w ciemno polecę http://www.ceneo.pl/15074849

 

Resztę budżetu ewentualnie przeznaczyć na wymianę wzmacniaczy operacyjnych. Poczytasz na forach jakie można wstawić i dobierzesz takie aby dźwięk Ci odpowiadał.

Edytowane przez XantiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej karty na starym złączu PCI. Dźwiękówka to wydatek na lata i lepiej iść w interfejsy, które na pewno przez kilka generacji procków nie znikną z płyt głównych.

 

A co wybrać? Brałbym Xonara STX, albo SC808 - ten drugi jest bezproblemowo modyfikowalny, za to ten pierwszy ma kodery Dolby i DTS (przydatne przy oglądaniu filmów, o ile oczywiście masz na czym to zdekodować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich forach polecają AIM SC808 xD. Chyba jakiś kult ;).

Co do tego Xonara STX to podałbyś link gdzie go mogę kupić i jaką wersję bo jest ich kilka.

Dźwiękówka będzie mi służyć głównie do gier z dodatkiem muzyki i filmów.

Odsłuch będzie realizowany głównie poprzez słuchawki ( może w przyszłości jakieś 5.1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko STX (już wycofany) i STX II (który kosztuje koło 1k). Jakbyś złapał tego pierwszego w dobrej cenie, to nie miałbyś na co narzekać.

 

AIM-a wszyscy polecają, ponieważ jest to karta w bardzo dobrej cenie jak na możliwości, które oferuje, będące na poziomie np. 2-krotnie droższego od niej STX II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie przeplaciłeś za to by można kupić aune x1s albo AIM SC 808 który sam zagra lepiej a na upartego AIM do tego bursony ss v5 i jednego opo 301b niewiele drożej a jakościowo poprostu przepaśc.

Szczęście nie moja kasa :)

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie przeplaciłeś za to by można kupić aune x1s albo AIM SC 808 który sam zagra lepiej a na upartego AIM do tego bursony ss v5 i jednego opo 301b niewiele drożej a jakościowo poprostu przepaśc.

Szczęście nie moja kasa :)

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Drogi kolego za STXa dałem 440 zł więc wcale nie przepłaciłem a to koszt nowego AIMa.

Essenca też się da zmodować i AIM i STX grają podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...