Skocz do zawartości
Jitro

Wcale niestary komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Komputer wykorzystuję do internetu i oglądania filmów, też tych online (nie chcę robić reklamy i nie wymieniem 'ytuobue'). Mam, myślę, średnmioleciwy komputer G31m-es2l działający na procesorze E2220  @ 2.40GHz. Monitor podłączony jest do karty zintegrowanej na płycie głównej przez vga.

 

Myślę, że jeszcze warto trochę doinwestować w tę płytę - mam na myśli tutaj wymianę procesora, który by przyśpieszył działanie aplikacji i przeglądanie internetu. Myślicie że jest sens upgradu na nowy CPU? Jesli tak, to właśnie kluczowe pytanie: jaki cpu do mojej płyty głównej (np. taki który dobrze wesprze grafikę). Przy czym zalezy mi na niskim poborze energii, czyli raczej do 65 W.

 

 

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda reszta sprzętu - ile masz ram ?

 

SSD masz czy nie ?

 

Bo jak masz mało ramu i brak SSD to kupując SSD i dokładając ram więcej zyskasz niż na zmianie CPU , choć procka też można wymienić przy okazji jak chcesz .

 

Na razie skupił bym się na SSD i ramie , potem ew. wymiana procka i dołożenie jakieś lepszej karty , niekoniecznie do gier - jakiś budżetowy R7 240 / GT720 etc. ze wsparciem dla DXVA ( dekodowanie materiału HD ) , ostatecznie GTX750SE na GM206 co by wspomóc dekodowanie H265 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o ram: 2 GB DDRII (dwa razy po 1gB - dual channel). Ram nigdy nie sięga w sumie 100% wykorzystania. Obecnie mam zwykły dysk mechaniczny 500GB. Dysk mechaniczny jest najsłabszym ogniwem?

Edytowane przez Jitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma 2 sloty na ram więc jak chcesz dołożyć ram to wymieniasz którąś z kości 1GB na kość 2GB .

 

Nie wiem czy jest sens od razu pakować kość 4GB , ram że 4GB DDR2 trochę kosztuje , poza tym nie wiadomo czy płyta ruszy z kością 4GB .

 

Nawet najlepszy mechaniczny dysk nie da tyle samo co średniej klasy SSD , ceny dysków SSD nie są wysokie ( choć podrożały - swego czasu można było dostać dobry dysk 120-128GB za mniej niż 200 zł ) , dobry dysk można dostać za ~250 zł np. A-Data SU800 128GB , taki dysk znacznie przyspieszy system .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na razie wystarczy , to nie on jest przyczyną kiepskiej pracy systemu .

 

System może być , 32-bit system wykorzysta trochę ponad 3GB ramu , co innego jak byś miał 4+ GB ramu to wtedy lepsze wyjście to by był system X64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Win7 32bit to robisz tak:

Kupujesz tani C2Q, czyli Q8200/Q8400/Q9300/Q9400

Kupujesz 1x2GB DDR2 800

Kupujesz SSD dysk

Kupujesz GT710 lub najlepiej Palit GTX750SE jedyny na GM206.

Oczywiście używki.

 

Jak wsadzisz to co napisane to internet zacznie pływać, filmy FHD H264 5% obciążenia CPU (przy GT710), filmy 4K h265 5% obciążenia CPU (przy Palit GTX 750). Komp na lata.

Jak mieszkasz w dużym mieście to szukaj na OLX. 


Patrz tu gość chce opchnąć za 200zł takiego Palita na GM206

https://www.olx.pl/oferta/palit-stormx-gtx750-oc-1024m-CID99-IDlzutV.html#66d756465f

Cena 200zł bardzo dobra, za GT 710 chcą najmniej 140zł, a gdzie mu do GTX 750.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...