Skocz do zawartości
Wirusek159

Jaki procek i7 xxxxK do SLI 1080Ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o linie PCI-ex. Im więcej tym lepiej. Standardowe procki czyli te tańsze mają  ich 24 lub 28 (6800K), a te droższe np 5930K mają  po 40 linii i to ten procek musiałbyś kupić.  Jak dla mnie pojedynczy 1080Ti + i7 7700K  spokojnie by wystarczył do 4K i dzisiejszych gier.   Sam mam taki komputer (6700K co prawda) + 1080Ti i do tego TV 4K i gram sobie spokojnie w nowsze gry w 4K. Większosć  działa w 60 klatkach. Inne nieco poniżej lub na poziomie 45 klatek jak się nieco więcej na ekranie dzieje.  Poki co spadków do 30 i poniżej nie uświadczyłem, ale nie testowałem  np. Wiedźmina 3. Za to w  BF1 mam 60 klatek, Crysis 3 od 45 do 60 zależnie. To samo w GTA V czy Tomb Raider najnowszym też 40-60 czasem przez chwile 36-38. Ogólnie można się  obejść bez SLI i grać całkiem komfortowo.  

 

Ale jak masz parcie to można brać jakiegoś 6 rdzeniowca. W przypadku 6800K to już lepiej dołożyć te 7 stów do 5930K jak się ma kasę i chce się  bawić w SLI. Dla jednej karty i7 7700K starczy.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Broadwell-E to możesz też wziąć pod uwagę I7 6850k, który ma 40 linii PCI-E i jest standardowo trochę wyżej taktowany niż I7 6800k (niestety trzeba za te udogodnienia zapłacić dodatkowe 800zł).

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o linie PCI-ex. Im więcej tym lepiej. Standardowe procki czyli te tańsze mają  ich 24 lub 28 (6800K), a te droższe np 5930K mają  ich 40 linii i to ten procek musiałbyś kupić.  Jak dla mnie pojedynczy 1080Ti + i7 7700K  spokojnie by wystarczył do 4K i dzisiejszych gier.   Sam mam taki komputer (6700K co prawda) + 1080Ti i do tego TV 4K i gram sobie spokojnie w nowsze gry w 4K. Większosć  działa w 60 klatach. Inne nieco poniżej lub na poziomie 45 klatek jak się nieco więcej na ekranie dzieje.  Poki co spadków do 30 i poniżej nie uświadczyłem, ale nie testowałem  np. Wiedźmina 3. Za to w  BF1 mam 60 klatek, Crysis 3 od 45 do 60 zależnie. To samo w GTA V czy Tomb Raider najnowszym też 40-60 czasem przez chwile 36-38. Ogólnie można się  obejść bez SLI i grać całkiem komfortowo.  

 

Ale jak masz parcie to można brać jakiegoś 6 rdzeniowca. W przypadku 6800K to już lepiej dołożyć te 700 stów do 5930K jak się ma kasę i chce się  bawić w SLI. Dla jednej karty i7 7700K starczy.

dzieki za info o to mi chodziło :)

w sumie chce kupić jedna sztukę 1080Ti :) ale myślę ze za rok kupię drugą tak więc chcę kupić procek na zapas :) 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Karta będzie już "przestarzała". A Nvidia do tego lubi kombinować w sterach.  Ja proponuje  zwykły i7 + jedna karta 1080Ti lub odkładać kasę na 5930K + 2x1080Ti. Dużo kasy Cie to wyniesie. Szczerze ja bym się w to nie pakował bo nie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do dyspozycji chwilowo ~ 13.500 zł dla tego nie chcę tego spieprzyć i pytam. Nie będę musiał zbierać 15k na platformę 2011.

 

Może jednak się wstrzymam i kupie wszystko pod Z270, a za ~5-6 lat wymienię procka i płytę :) i się zobaczy jakie karty będą na rynku.

Czyli zostaje przy zakupie i7 7700K i jednej sztuki 1080Ti :D

 

Dzięki wam z pomoc ;)

 

Pozdro. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...