Skocz do zawartości
PolandMET

Komputer do edycji video 4K + gry = 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja modyfikacja just jest leciwa wiec zaczynam myslec o czyms nowym, wypasionym, zalanym wodą i powierzonym na ścianie w formie autorskiej modyfikacji.

Niemniej jednak glowne zalozenie jest takie ze komp powinien w miarę sensownie pozwalac na obroobkę video w 4K. Mam pomysl na bloga na Youtube ale na obecnym sprzecie (podpis) da się, ale jest to malo przyjemne i mnie zniecheca. Gry ? Cokolwiek kupie i tak bedzie dzialac przerazliwie szybko przerazliwie dlugo :)

 

Co z Ryzenami w tym przypadku bo sam juz nie wiem czy sa ok czy nie.

 

Pod modyfikacje narazie zakladam Asus Maximus Formula IX (ta z blokiem wodnym na sekcji zasilania) do tego Dysk SSD Samsunga PRO 240GB, minimum 16 GB ram i jakas grafika (najlepiej tez asus) ale nie najnowsza i najdrozsza. Cenie sobie dobry stosunek wydajnosci do ceny a nie nowinki ktore za pol roku kosztuja 50% mniej.

 

Obecna plyta Asus Formula nigdy mnie nie zawiodla, dlatego wybralem są samą linię, ale,moze byc tez inna. Jednak przy wyborze pewne znaczenie tez ma strona wizualna plyty gdyz to bedzie warunkowalo dalszy rozwoj modyfikacji. Nie bedzie obudowy w zestawie.

Wiem ze byc moze prosze o zbyt wiele ale chociaz wskazcie typ podstawki + procka + typ ramu.

 

Kwota 10 000zl jest raczej na wyrost bo zapewne ze 2-3k beda kosztowac bloki wodne, pompy, kabelki, [ciach!]lki wiec na komp zostanie z 5-7000zl

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka wideo zakładam, że programowa za pomocą CPU, a nie GPGPU CUDA/Quicksync itp.

Jeśli CPU, to bierz Ryzen 8/16, bez wody. Nic lepszego do tego nie dostaniesz. Postawisz sobie OC 8/16 *4GHz na R7 1700.

Jeśli grafika używana intensywnie do tego Co robisz z tym wideo, to trzeba zoptymalizować. No chyba ,że myślisz o grach 4K, wtedy to do tego R7 musi być 1080Ti. Wtedy to faktycznie 10kzł się przyda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

do tego Dysk SSD Samsunga PRO 240GB

 

Trochę maławy ten dysk do edycji video. No i pojedyncza gra dzisiaj potrafi kilkadziesiąt GB po instalacji zajmować (Battlefield 1 - 55,4GB). Także raczej pomyśl nad SSD tak z 512 GB, choć większy by nie zaszkodził.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dysko to juz najmniejsze zmartwienie. Mozna kupic inny. Mam tez 2TB Seagate.

 

Ten czipset X299 kiedy ma byc i co mi to da ?  Jesli to nie bedzie za rok :) dostepne to jaki proc do tego dobrac ?

 

Tez mnie zastanawia to jak wszedzie placza ze do Ryzena musi byc szybki RAM a on szybko drozeje. W Intelach nie ma to takiego znaczenia czy tez lepiej kupic jakis np. 3200 ?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X299 wraz z nowych socketem LGA 2066 pojawi się gdzieś w sierpniu .

 

Będzie oferował max. 10-12 rdzeni w przypadku I7 ( dotyczy Skylake-X , procki z generacji Kaby Lake X będą mieć max. 4 rdzenie i mniejsze TDP ) .

 

Od strony wydajności nie wiadomo co tak na prawdę zaoferuje - czy boost będzie związany tylko z zegarem /liczbą rdzenii czy Intel doda coś jeszcze co podniesie wydajność .

 

Na normalnym sockecie ma być jeszcze Coffe Lake z 6 rdzeniami tylko nie wiadomo kiedy się pojawi , może warto poczekać .

 

Wybór płyty z [gluteus maximus] wzięty , zamiast ładować tyle kasy w płytę to lepiej zainawstować w ram czy pojemny SSD SATA czy nawet M.2 NVMe .

 

Więcej na tym zykasz niż na kupnie płyty za 2 klocki .

 

Kwestie WC też bym przemyślał ,może nawet odpuścił na razie - zamiast tego skup się na sprzęcie i weź to co ci faktycznie jest potrzebne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja juz jestem w takim wieku ze jak gram to w 1 gre. Obecnie RUST. 

 

WC to bardziej z zasady niz z koniecznosci :)) Po prostu lubie jak mi woda szumi, na grafice. Ale to jeszcze odlegla przyszlosc skoro mam czekac na jakies nowe cuda Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja 


 


https://www.morele.n...ry/info/KYccDR/


 


co 8 jajek to nie 4.Do tego super szybkie i pojemne dyski.Do tego super wydajna karta graficzna,do tego kompatybilne z płyta główna pamięci na 2666 Mhz CL 13 32 GB ,niski CL sprawia ze będą działać na poziomie tych 32OO CL 16.


 

 

I jeszcze ci zostaje trochę kasy na zwodowanie grafiki albo na inne chłodzenia jakie tam wolisz.

Co do obrobki Video to mozesz zobaczyc jak sobie radzi Ryzen w tym tescie:

youtu.be/90M6euVydXE test w adobe premier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase jak masz na sprzet to tylko intel.

 

X299 ma byc podobno w czerwcu juz dostepny (koniec) http://wccftech.com/intel-x299-hedt-skylake-x-kaby-lake-x-launch-26-june-nda/

 

W polowie czerwca maja byc recenzje to zobaczysz jak sie to ma w stosunku do obecnych platform i czy warto.

Edytowane przez haszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Intel będzie wolniejszy od tego Ryzena ,nawet Intel za 5k jest wolniejszy wiec ten na X299 tez będzie wolniejszy.Wiec po co mu to polecacie.

 

Zobacz sobie ten filmik np. https://www.youtube.com/watch?v=UIIb5uZfukU&t=807s  Jak podkrecisz intela to ryzen go nie pobije, nawet przy takich samych zegarach jest wolniejszy. Moze na fabrycznych ustawieniach (gdzie ryzen ma wyzsze zegary) to wtedy bije intela

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moja propozycja 

 

https://www.morele.n...ry/info/KYccDR/

 

co 8 jajek to nie 4.Do tego super szybkie i pojemne dyski.Do tego super wydajna karta graficzna,do tego kompatybilne z płyta główna pamięci na 2666 Mhz CL 13 32 GB ,niski CL sprawia ze będą działać na poziomie tych 32OO CL 16.

 
 
I jeszcze ci zostaje trochę kasy na zwodowanie grafiki albo na inne chłodzenia jakie tam wolisz.
Co do obrobki Video to mozesz zobaczyc jak sobie radzi Ryzen w tym tescie:
youtu.be/90M6euVydXE test w adobe premier

 

 

Jak już polecasz takie zestawy to powinieneś poczytać i wszystko przeanalizować. 4 kości RAMu nie pójdą wyżej niż 2400MHz. Do tego pisanie, że niskie opóźnienia dadzą więcej niż taktowanie to kolejne wprowadzanie ludzi w błąd.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już polecasz takie zestawy to powinieneś poczytać i wszystko przeanalizować. 4 kości RAMu nie pójdą wyżej niż 2400MHz. Do tego pisanie, że niskie opóźnienia dadzą więcej niż taktowanie to kolejne wprowadzanie ludzi w błąd.

 

U mnie chodzi 4x8 na 2666 bez problemu (zwykle ustawienie dzielnika, mam na samsungach E-die), wiadomo niektore pamieci maja ciagle problemy aczkolwiek obecne AGESA ma opcje dla 4 kosci 2666. Dodatkowo np na CH6 obecne biosy sa w stanie nawet wyciagnac 3200 ba 4 kosciach (tylko bawiac sie bclk). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja nie jestem studiem Disneya :) to wciaz ma byc zestaw do uzytku domowego. Poczta, facebook, Adobe Premiere, Battlefield, Arma3.

Jakies niewielkie roznice w wydajnosci raczej sa dobre dla testerow, w real life to nie ma znaczenia. Natomiast cena zestawu AMD a Intel to juz jest zauwazalna. Chociazby jak w tym filmie z renderingu w Adobe Premiere. :)

 

Kwestia w jakim procencie zastosowan uzyję tych 20 rdzeni i 80 wątków ? Jesli tylko w Video, CAD lub innym 3D to chyba przestanę to brac jako glowny wyznacznik przy dobieraniu elementów. Jesli w grach to ma male znaczenie w wydajnosci oczywiscie.


Jak już polecasz takie zestawy to powinieneś poczytać i wszystko przeanalizować. 4 kości RAMu nie pójdą wyżej niż 2400MHz. Do tego pisanie, że niskie opóźnienia dadzą więcej niż taktowanie to kolejne wprowadzanie ludzi w błąd.

 

Akurat w tym przypadku bralbym od razu dwie kosci po 16GB 3200MHz, tu nie ma alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Arma 3 to Ryzen odpada!!!! Tam liczy się pojedynczy wątek.

Jeśli tak sprawy wyglądają to chyba najlepiej będzie iść w i7-7700K i GTX1080Ti. Renderować można na GPU a sprzęt w ogólnych zastosowaniach będzie wydajniejszy niż niżej taktowane wielordzeniowe konstrukcje.

Alternatywa to czekanie na nowe procki Intela jak niżej tesel napisał.

Edytowane przez XantiO
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w QVL tej płyty z zestawu i chodzi na 2666 Mhz.

 

 

Zobacz sobie ten filmik np. 

  Jak podkrecisz intela to ryzen go nie pobije, nawet przy takich samych zegarach jest wolniejszy. Moze na fabrycznych ustawieniach (gdzie ryzen ma wyzsze zegary) to wtedy bije intela

 

 

 

Ten gościu ma milion subskrbentow i używa Ryzena a na tym filmiku Intel mu wywalił Blue Screena.Ten gościu wie ze Ryzeny sa dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :>  ale tez przyznal sie dlaczego (z jego bledu) wywalilo bluescreena.

 

Ryzeny sa dobre... i jakby ktos mial mniejsze fundusze na zestaw to bylyby lepsza opcja. Przy takich kwotach, zakladasz ze ktos chce miec najlepsze, a najlepszy jest intel (i sobie za to liczy)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze miec najlepsze. Raczej najrozsądniejsze i kupowane z glowa.

Dlatego taki 1080Ti to bylaby moja najdrozsza karta w zyciu. Nawet nie szukam ile to to kosztuje :)

 

...

 

Teraz sobie ogladam takie porownanie 1800X w grach vs Intel 7700K z GTX1070

 

Powiem Wam szczerze, ze to, czy bede mial 100FPS na Intelu czy 80FPS na Ryzenie to jest mi to wszystko jedno. Cokolwiek powyzej 30FPS jest super :)

Tak wiec nie wiem czy czasem jednak nie bedzie to Ryzen i tyle. Zostanie troche kasy na nowy smartfone :)

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen R1700 na 8/16 4GHz + 2x16GB DDR4 3200, reszta nie żałować na SSD. Samsung 960pro 1TB na system/programy/gry + Samsung 850evo 2TB SATA na resztę. Do tego GTX1080.

Powaznie 960pro?? 

 

Ja tam nie widze roznicy miedzy 850 a 960evo. Tak pytam z ciekawosci ma to jakis wplyw na programy pro a evo zeby bylo warto az tak przeplacac?

 

edit:

 

Jesli chodzi o zestaw to w takim razie R1700 (jesli podkrecany), plyte glowna albo Asrock Taichi albo Asus CH6. AMD twierdzi ze socket bedzie podtrzymany przez kolejne 3 lata ale czy producenci plyt glownych zrobia to samo? Napewno wieksze szanse maja topowe plyty na to. Pozatym poki co widac ze plyta glowna ma znaczenie jesli chodzi o ta platforme (opcje, chlodzenie sekcji zasilania...no i Asus juz ma zapowiedziany fajny monoblock do WC  :>  ).

 

Czyli ok 1575zl za cpu + 1080zl za mobo. Jesli chodzi o reszte, wiadomo obudowe, dyski, zasilacz to sam wybierzesz. Pamieci... nowa AGESA juz w maju i wiekszosc kosci ma osiagac te 3200, wiec nie trzeba bedzie kupowac najdrozszych.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie ma to juz teraz znaczenia. Sens to mialo przy przesiadce z HDD czego sam doswiadczylem na pierwszym Intelu SSD 10GB :) Teraz jedynie gwarancja i niezawodnosc. Dyski sa tak kosmicznie szybkie ze juz chyba nic wiecej nie trzeba. Wole troche tanszy 512GB niz drozszy 256GB

 

dlaczego R1700 ? A nie 1700X czy 1800X zeby tak juz pojsc na calosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to sa te same procesory, kazdy kreci sie podobnie 3.9-4.1 a roznica w cenie znaczna. Wersje X wydaja sie byc specjalnie wybierane i czesciej osiagaja 4.0/4.1

 

Jak ktos nie podkreca i chce kupic najszybszy ryzen to bierze 1800x. Jak ktos mna kase i drazniloby go gdyby nie osiagnal 4.0ghz :biggrin: to tez kupilby 1800x, a wiadomo roznica jest niewielka w wydajnosci miedzy 3.9/4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wersje z X mają osiągać wyższe taktowania, ale np. w przypadku 1600 i 1600X to to jest loteria. Ryzena 7 aż tak nie śledzę, bo ja raczej celuję w Ryzen 5 1600.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...