Skocz do zawartości
qrakos

Komputer do Gier i strumieniowania di 3,5K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuje nabyć komputer , który będzie mi służył do grania w LOL, i oczywiscie nowo pojawiajace sie tytuły , oraz streamowania.

Wybrałem następującą konfiguracje :

 

http://www.morele.net/inventory/info/w7TpiX/

 

Zastanawialem sie rowniez nad dyskiem SSD - moze bylibyscie w stanie zmodyfikowac moja konfiguracje tak aby dysk zmiescil sie w budzecie kosztem grafiki / procesora.

Oczywiscie nie jestem specjalista i licze na wasza pomoc / sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych zastosowań ten zestaw bedzie lepszy 

http://www.morele.net/inventory/info/TaGzFh/

Ta konfiguracja wyglada naprawde ciekawie - jednak procesory RYZEN wypadaja nienajlepiej w grach intel jednak bije je na glowe - czy macie moze pomysl na konfiguracje , ktora zawieralaby SSD oraz procesor intela ( zalezy mi aby gry dzialaly plynnie) .

Musze sie zmiescic w 3,5 k ale moze zaoszedze na RAM'ie - teraz 2x4 a w przyszlosci dokupie 2x8 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w takim LoLu na tym konfigu przy wszystkim na maksa w FullHD będziesz miał około 140-200FPS co chyba jest płynne. Pozostałe gry też powinny działać powyżej 60FPS co najwyżej zmniejszysz niektóre ustawienia. Jeśli zamierzasz strumieniować to większa liczba wątków procesora będzie dość istotna. Nie mniej i5 jest wciąż dobrą opcją w tej cenie jednak jeśli dokupisz SSDka to opłacalniej wyjdzie chyba Ryzen.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny z Radeonem działają dobrze.

https://www.purepc.pl/procesory/amd_ryzen_r5_1400_test_na_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_480

 

różnice do i5 są minimalne w większości gier.i5 maja wyzsze TDP i co za tym idzie gorsza kulture pracy,chodza w grach na 100% czyli na granicy swoich mozliwosci.No i te streamowanie na I5 to jest jakiś absurd a na Ryzenie da rade.Zrobisz jak uwazasz ale żebyś później nie żałował.Ja mam podobny zestaw na 1500X i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w teście wyżej, przy GTX 1060 lub RX 480/580 różnica w grach pomiędzy i5 7500 a Ryzen 1400 będzie niewielka, bo grafika będzie wąskim gardłem. Z kolei różnica w aplikacjach i streamowaniu będzie zauważalna na korzyść Ryzena. No i na koniec trzeba wziąć pod uwage, że z wydajnością Ryzena będzie coraz lepiej z czasem (lepsza optymalizacja w nowych grach) i dodatkowo AM4 jest bardziej przyszłościową platformą.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...