Skocz do zawartości
Sztof

Obudowa do 350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam obudowy do 350zł. Moje wymagania czy też preferencje to:

 

- Typ: Middle Tower

- NIE MUSI mieć okna

- najważniejsze by była z dobrą cyrkulacją powietrza w środku domyślnie bądź po kupnie wentylatorów

- czarna

- mieściła się karta graf. gtx 970 a w przyszłości 10xx (np zotaca)

- na panelu przednim z 2 sloty USB 3.0 (choć to pewnie standard)

 

Jak mi się coś przypomni, to dam znać.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc. :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przewiew to leć we Fractal Define S. Obudowa bez zwężek i otępiaczy powietrza. Dyski i kable przy prawej ściance, a wnętrze budy puste. Do swojej upchałem 3x3,5" i 3x2,5", a gdyby zagospodarować środek to chyba można przyjąć że ilość miejsca nieskończona. A wymiary standardowej obudowy pozwolą Ci tam wpakować jakąkolwiek kartę graficzną. Kolejny plus to fakt, że w razie potrzeby top budy możesz rozebrać w 3 etapach, nie musisz od razu całej góry odsłaniać i wpuszczać kurzu do środka dużą powierzchnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zależne od tego którą sam dla siebie wybrał. Nie twierdze że pytanie nie ma sensu, ale dostałeś propozycję dobrych obudów, mamy za CIebie wybrać do samego końca? Skoro kilkunastu userów poleciło kilka tylko modeli, tzn. że nie skończysz źle z żadnym z nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze fractal define C, ktora jest nowszym modelem https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-c-midi-tower-czarny-fd-ca-def-c-bk-1076295/

 

Albo NZXT s340 https://www.morele.net/obudowa-nzxt-s340-usb-3-0-czarny-z-oknem-ca-s340w-b1-690004/

 

Lub Phanteks p400 https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400s-ph-ec416psc-bk-867852/

 

Wszystkie beda funkcjonowac podobnie (filtry, dobry przewiew, mozliwosci rozbudowy komputera), kwestia wygladu i co komu sie bardziej podoba.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeszcze mam odnośnie tego Be Quiet! Pure Base 600. Czy się zmieści do niego Cooler Thermalright Macho Rev. B? W opisie obudowy mówią, że jest miejsca 165mm na wyskość chłodzenia, a sam cooler ma 163mm. I pytanie jest takie. Czy w przypadku takich małych różnic, klapa od obudowy się zamknie? Wie ktoś może z praktycznego punktu jak miał takie male różnice, czy nie miał problemów?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@termosu szkoda 300zł płacić za silentumpc! ta firma robi dobre bo tanie, a to co wybrałeś nie jest tanie... za 100 więcej masz nanoxia deep silence np.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@termosu szkoda 300zł płacić za silentumpc! ta firma robi dobre bo tanie, a to co wybrałeś nie jest tanie... za 100 więcej masz nanoxia deep silence np.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

A niby w czym lepsze jest be quiet czy fractal, nie chce być zgryźliwy ale szczerze to już myślę żeby silentium rg1 i zaoszczędzić te 200 stówy, w końcu będzie w nim tylko i5 7600k i 1050ti i nagrywarka br ;)

Pozdrowienia

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! 100zł za silentumpc można zapłacić, bierz rg1 i po sprawie.

 

Jak nie widzisz różnicy między SilentumPC, a Nanoxia czy FD, to nic lepszego nie jest ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak rg1 odpada ;p a by zmieścić płytę z270 tomahawk, fera 3, nagrywarkę bluray, 2 dyski 3,5 i jeden ssd to co byście bardziej polecili Fractal Design Define S czy Fractal Design Define ITX mATX czy inna o podobnym minimalistycznym wyglądzie w cenie do 350zł + dobry przewiew i dobra organizację wewnątrz (kable, ułożenie dysków itp)?

 

ps. a do tego jeśli już byście polecili jakiś zasilacz 500-550w modularny (półpasywny?) też do podobnej ceny 250-350zł

dzieki za wszystko 

Edytowane przez termosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@termosu nie wiem czy jeszcze szukasz odpowiedzi ale jest PHANTEKS Enthoo Pro M i do tego weź zasilacz EVGA SuperNOVA G2 550W.

 

Ja osobiście chyba jestem zdecydowany na PHANTEKS, tylko pytanie czy brać Enthoo Pro M czy może większego brata Enthoo Pro?

 

Ktoś może coś doradzić? Prawdopodobny build na który ta obudowa ma być przeznaczona, nie ma tam GPU ponieważ chciałbym Radeona RX 580 albo może nawet VEGĘ ale jak wiemy nie są one dostępne. W przyszłości zestaw będzie rozbudowywany i modernizowany, a chciałbym, żeby obudowa została na dłużej. Nie wykluczam także w przyszłości chłodzenia cieczą.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteks Enthoo Pro M też jest zgodna z EATX, jednak tak szczerze to średnio jestem zadowolony. Ale tak czy inaczej Enhtoo Pro M jest "najobszernieszją" Midi Tower jaką można dostać. Może nawet sam wziąłbym Phanteks Enthoo Pro, ale nie mam tyle miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...