Skocz do zawartości
grosicky

Problemy z nowym PC’tem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem niedawno nowego PC'ta i zauważyłem w czasie jego używania kilka nietypowych rzeczy.

 

Programy do sprawdzania systemu, benchmarki itp czasami nie startują, pokazują błędy lub wczytują sie dopieru po kilku minutach z tym, że np. nie odczyta w ogóle ramu - wrzucam pare screenów z CPU-Z, gdzie np. w zakładce SPD czasami nic się nie wyświetla. Tak samo jest z 3Dmarkiem czasami w ogóle nie chce wczytać testu, a czasami PC osiąga sporo mniej punktów w teście niż wcześniej.

 

Screeny


Ke3HkRf.jpg

 

oEOQOgA.jpg

 

XBsTO3Z.jpg

 

XFLQTAD.jpg

 

 


 

I zauważyłem, że te błędy są zależne od napięcia - czasami CPU-Z pokazuje napięcie procesora ~0.700 - wtedy wszystko działa ok - a czasami jest powyżej 1V i wtedy zaczynają sie te problemy.

 

I jeszcze dochodzi słyszalny czasami dźwięk restartu PC'ta - raz na jakiś czaś słychać z kompa ten sam dźwiek który słychać z płyty głównej przy restarcie - z tym że komputer dalej normalnie działa.

 

 

Póki co zrobiłem testy memtestem i nie wykazało żadnych błędów, nie wiem co dalej powinienem tu sprawdzić? Cały sprzęt jest oczywiście na gwarancji więc może lepiej od razu całego pcta im zanieść?

 

Tak wygląda ten zestaw


MSI B250M PRO-VDH DDR4 1151.

Procesor Intel Core i5-7500 Kaby Lake 3,4 GHz s. 1151 Box.

Palit GeForce GTX 1070 DUAL 8GB DDR5 256BIT DVI/HDMI/3DP (NE51070015P2D).

Patriot Viper Elite DDR4, 2x4GB, 2400MHz, CL15, Red (PVE48G240C5KRD)

Zasilacz Thermaltake TR2 500W (80+ Bronze, 2xPEG, Japan Cap, 120mm, Single Rail).

Adata Ultimate SU800 SSD 2,5 128GB

WD Blue WD10EZEX 1TB


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się zdjęcia płyty aby zobaczyć jak masz tam wszystko podłączone.

Co do tych niepokojących dźwięków "restartu" to masz na myśli buzzer z płyty głównej?

Bo przy restarcie słychać również startujące na pełne obroty wentylatory więc może sprzęt się przegrzewa i wtedy na chwilę wchodz na wyższe obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...