Skocz do zawartości
rozr111

Monitor 24' w cenie maks 1500zl, jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni przeszukuje neta w poszukiwaniu monitora do mojego zmodernizowanego kompa. Aktualnym już dobrze wyslużony monitor LG w2243t działa z i5 6600k@4.5ghz i msi gtx 1070 gaming x. Komputer w 90% używam do gier (wiesiek3, GTA5, tomb raider, dirt rally) generalnie w każdy rodzaj gry ale czysto hobbistycznie. Takie gry jak cs:go czy dota, lol mnie nie kręcą. Pozostałe 10% to przeglądanie neta i to głównie YT. Filmów na kompie nie ogladam, grafiki nie obrabiam.

 

Byłem w sklepie i przymierzalem się do monitora 27cali, ale dość blisko siedzę monitora (60-70cm od głowy) za dużo machanja głowa by bylo. Więc padło na 24cale. Ale teraz jaki. Na początku myślałem o matrycy TN w 1080p i 144 hz. Ale wszyscy narzekaja na kolory w matrycy TN no i nie wiem czy te 144hz mi sa potrzebne. W cs'a nie gram gdzie każda klatka na wagę zlota, obecnie jak gram i mam włączony v-sync 60 klatek mi odpowiada.

Później zacząłem myśleć o 1440p IPS, ale ta rozdzielczość to bardziej pod 27cali. I jak wspominałem trochę się boję że będzie jednak za duży.

Możecie coś polecić do kwoty maks 1500zl, ale to już jest maks kwota. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ok, ale mam dwa pytania. 1. Jak się ma te 8ms w grach? Jest to odczuwalne? 2. Jak wygląda grafika 1080p na monitorze 1440p? Pytam się, bo pewnie nie zawsze bym grał na rozdzialce 1440p, tylko wybieralbym 1080p, jak to wyglada? A co myślisz o modelu AOC Q2577PWQ ? Trochę tańszy niż ten Dell.

https://www.x-kom.pl/p/275813-monitor-led-24---26-9-aoc-q2577pwq-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...