Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Instalacja windows 7 na nowych laptopach, czy wystepuja blokady itp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie,chcialem zapytac czy wystepuja blokady w laptopach odnosnie instalacji Windows 7 na nowych laptopach z UEFI? Musze zakupic nowy sprzet (w granicach 3-4 tys) i KONIECZNIE musze na nim miec 7 ze wzgledu na bardziej specjalistyczne oprogramowanie ktoro nie ruszy na 10. 10 moze bede mial obok, ale 7 jest konieczna.

 

Pytam dlatego że jakies pol roku temu kupilem tanie lenovo za 1000zl z mysla ze bede na nim jedynie pisal programy do mikrokontrolerow i nic wiecej. Moj programator ukladow dzialal jedynie na win 7, a jak sie okazalo nie moglem zainstalowac na nim nic wiecej niz 8.1 lub 10. Instalacja 7 konczyla sie bluescreenami itp (juz dokladnie nie pamietam). I nie pomagalo ustawienie w biosie na legacy... , wylaczanie secure costam, nie bylo zmiluj sie. Bylo o tym modelu kilka tematow na necie i mimo iz lenovo podawalo sterowniki do 7 to nijak nikomu sie instalacja tego systemu nie udawala.

 

I stad pytanie, czy z racji ze Microsoft wpycha na sile 10 sa jakies utrudnienia co do instalacji 7? Na trzech nowych, roznych modelach lenovo wystepowalo dokladnie to samo, a ile lat zyje i postawilem system na kilkudziesieciu maszynach z czyms takim sie nie spotkalem. Jak jest na innych markach, nie ma problemow? Nie chce wydac pieniedzy na sprzet ktory do niczego mi sie nie przyda.

 

Bardzo prosze o szybka porade bo chcialbym go jutro kupic. Firma nawet nie gra roli, dell, toshiba, asus, acer, wszystko jedno, ale lenovo nie chce na oczy widziec.

 

Jesli temat bardziej pasuje do dzialu laptopow to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakieś platformie oparty jest dany laptop .

 

Skylake czy Kaby Lake ( ten drugi szczególnie ) może mieć problem z Win 7 , KL ma chyba nawet blokadę na starsze systemy .

 

Mobilne CPU Kaby Lake mają oznaczenie 7xxx , Skylake ma 6xxx , jak jest 5xxx / 4xxx to jest to Broadwell lub Haswell .

 

Co innego jak procek pochodzi z generacji Haswell / Broadwell lub starszej albo to platforma AMD , tam nie powinno być problemów z instalacją Win 7 .

 

Choć nadal mogą występować problemy z działaniem Win 7 choćby kwestia sterowników czy Windows Update , choć problemy z WU da się obejść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni producenci ale Asus do swoich laptopów z Kaby Lake (7xxx) nie daje żadnych sterowników do Windowsów innych niż 10. Ostatnio kupowałem Asusa R558UA na I5 7200U i byłem zmuszony zainstalować W10 bo ani na stronie Asusa ani Intela ani w Windows Update nie było żadnych sterów do W8.1 który na początku zainstalowałem.

Podejrzewam, że inni więksi producenci robią tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...