Skocz do zawartości
humax5400

Problem z siecią LAN (wolno działa) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam problem z siecią Lan. Mam około 14 urządzeń sieciowych (NAS, Amplitunery, Komputery itd.) - czyli sporo. Wszystko podpięte do Gigabitowego Switcha 24 porty firmy Dlink. Wszystko przez ok. 2 lata działało ok ale ostatnio mam problemy  prędkością w sieci. Logowanie do NAS trwa długo lub nawet nie da się wcale połączyć. To samo tyczy się innych urządzeń np. kamery która gubi obraz i się przycina. Po podłączeniu do Switcha routera FritzBox 7490 na komputerach uruchamianie stron internetowych itd. trwa dłużej niż wcześniej. (Wcześniej router też był podłączony do Switcha i było ok).

 

Moje koncepcje:

 

1. Na początku myślałem, że to wina routera ale po jego odłączeniu i próbie logowań do urządzeń po sieci LAN ewidentnie czuć brak prędkości.

2. Kolejny ew. podejrzany to Switch. Kupiłem nowy 16 portowy Gigabitowy Switch TP Link i jest dokładnie to samo co na DLinku. :( ... natomiast miałem jeszcze w domu 8 portowy Gigabitowy TP Link i do niego podpiąłem część moich urzadzeń i na nim jest OK. Czyli prędkość na komputerach OK.

 

Dziwna jest to sprawa i chciałbym uzyskać jakąś wskazówkę co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie switch? Zarządzalny czy nie?

 

Obstawiałbym, że przyczyną jest któreś z 14 urządzeń, które nie podłączyłeś do 8 portowego switcha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...