Skocz do zawartości
Qobal

Komputer do Gier za 5500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o radę w zakupie komputera do Gier za około 5500 zł.

 

Sugerowałem się proponowanymi konfiguracjami dostępnymi na tej stronie i poniżej to co obecnie mam na oku oraz moje pytania:

 

1. Procesor: Intel I5-7600K

 

Widziałem wiele zestawień i sugerują one właśnie ten procesor ? Proszę potwierdzić czy faktycznie jest to do dobry mid-range procek. Czy warte brać pod uwagę jakieś inne opcje ? Spotkałem się z opinią że opłaca się AMD Ryzen 5 1600 ( ale w testach gier Intel wypada lepiej )

 

2. Grafika: Asus Geforce GTX 1070 STRIX

 

Czy jest to najlepszy model GTX 1070 ? Czy istnieje lepsza alternatywa ? Sugerowano mi modele Gigabyte ( osobiście nie wiem co tu wybrać najlepiej ). Czy opłaca się dopłacać za GTX 1080 ?

 

3. Płyta Główna: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

 

Tu jestem kompletnie zielony. Czy jest to zadowalająca płyta pod tą konfigurację ?

 

4. RAM: G.Skill Ripjaws V 3200MHz CL15

 

Tu raczej jestem zdecydowany 

 

5. Zasilacz: Corsair CS650M 650W

 

Podobno dobry zasilacz, a wiem że na tym nie warto oszczędzać.

 

6. Chłodzenie: Silentium PC Fortis

 

Proszę o radę - wydaje mi się OK.

 

7. SSD: ADATA 256GB

 

Proszę o radę ( myślę że 256GB wystarczy )

 

8. HDD: WD 1TB 7200obr 64MB BLUE

 

Myślę, że jest ok, ale podobno bardzo głośny ?

 

9. Case : ?

 

Proszę o radę jaki pudło do tego ? Jako, że ten build kosztuje już dosyć sporo ( to są dla mnie dość duże pieniądze ) to nie chcę to przepłacać ( 400 zł wydaje mi się dużo Case ).

 

Podsumowanie: Myślę, ze nie zapomniałem o niczym.

 

Dodatkowe info / pytania:

 

1. Nie zamierzam raczej bawić się w podkręcanie

 

2. Chciałbym, aby ta maszyna posłużyła mi jakieś 4-5 lat. Fajnie by było gdyby można ja było w razie potrzeby rozbudować ( ale nie w najbliższych 3 latach ). Chciałbym grać w nowe gry na wysokich detalach, wychodzi teraz tyle wspaniałych produkcji, a mój 7 letni sprzęt nie pozwala mi się nacieszyć tymi nowościami.

 

3. Mam zamiar kupować w naszym polskim sklepie ( nie wiem czy mogę podać tu nazwę, zaczyna się na X ). Nie jestem pewnien czy prosić ich o poskładanie PC. Słyszałem opinię, że najlepiej zrobić to samemu. Jakie macie z tym doświadczenia ? Jesli OK to byłbym skłonny poprosić ich o to i dostać o gotowy produkt. Dodatkowo czy myślicie, że taki sklep może dodać jakiś gratis / rabat w wypadku takiego zakupu ?

 

Bardzo was proszę o radę. Zastanawiam się nad kupnem już od dłuższego czasu, ale z braku wiedzy w temacie ciągle się waham.

 

Dzięki piękne z góry za potencjalne podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Kuba 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz podkręcać to nie ma sensu kupować podzespołów do OC. Poszedłbym zamiast tego w i7 z boxowym chłodzeniem, a do tego gtx 1080. Jeśli chodzi o SSD zależy jaką pojemność potrzebujesz. 128GB będzie oszczędniej, a wystarczy na system, programy + pare najczęściej używanych gier. Case możesz dobrać sobie sam taki żeby ci się podobał, byle zmieściła się w nim karta graficzna (można sprawdzić w specyfikacji) W tym przypadku 28cm. Możesz spokojnie zlecić im złożenie tego pc, z tego co kojarze robią to za darmo.

dmkHHXc.png

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że lepiej kupić ~250GB SSD. 120GB starcza na system i programy, ale o "kilku grach" można zapomnieć ... obecnie wiele gier AAA to 40-50GB ...

Fajną promozycją jest MX300 275GB ... "35GB" na plusie w stosunku do innego często polecanego IridiumPro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też właśnie druga opcja ze słabszą kartą graficzną 1070 ale z wyżej taktowanym prockiem, który ewentualnie będziesz mógł lekko podkręcić, szybszym ramem i SSD 275GB. Zostaje stówka na chłodzenie które trzeba dokupić bo tu nie ma boxowego tylko nie mam pomysłu co jest dobre w tej cenie. I za te kilka lat wystarczy wymienić grafikę na nowszą, jest to zestaw słabszy na tu i teraz ale bardziej przyszłościowywwF0dlN.png

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak - skoro nie chcesz podkręcać, to nie potrzebujesz procesorów z "k" w nazwie oraz płyt głównych z chipsetem "ZXXX" - spokojnie wystarczy "BXXX". Oszczędzisz na tym sporo pieniędzy.

Dwa - w jakiej rozdzielczości planujesz grać? FHD, czy coś więcej? Jeśli masz monitor o max rozdzielczości 1080p i nie zamierzasz go zmieniać, to będzie to właśnie 1080p.

Trzy - ten budżet to rozumiem dość mocno ciąży? Po fragmencie: "Jako, że ten build kosztuje już dosyć sporo ( to są dla mnie dość duże pieniądze ) to nie chcę to przepłacać ( 400 zł wydaje mi się dużo Case )"

Cztery - czy będziesz robił na tym komputerze coś poza graniem?

 

wnioskuję, że chciałbyś raczej wydać mniej niż więcej, tak? Tak w skrócie(jak rozwiniesz odpowiedzi na pytania, to będą szczegóły) - skoro nie będziesz kręcił, to nie potrzebujesz procka k, płyty z oraz ram-u za ponad 600zł, bo taki za 470zł też będzie ok. Jak weźmiesz obudowę za 280zł to też będzie fajna(i nawet wyciszona!), ale oszczędzenie i kupienie takiej za 130zł też będzie ok. Zasilacz można kupić również 100zł tańszy. Chłodzenie za 150zł też jest na wyrost - takie za 90zł też będzie ciche. Dodatkowo jeśli będziesz grał w 1080p i 60hz, to imo gtx 1070 jest również przesadzona i wystarczy gtx 1060/rx 580. Na 3 lata powinno starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...