Skocz do zawartości
prime27pl

GTX 1050 TI czy GTX 1060 3GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Koledzy mam opcje wziąć 1050 ti albo 1060 3Gb. Będzie pracować z I7-4790.Opcja dopłaty do 6gb nie wchodzi w gre.Tylko te 2 karty.Którą radzicie brać ? p.s Obie karty to Zotac w wersji z jednym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie GTX1060 , jest sporo szybsza niż GTX1050Ti .

Ok , ale jednak ma 3gb ramu tylko.Fallout 4 , batman  arkham.Nawet w nowym mass effect nie bardzo wezmie się wysokie tekstury bo ramu brakuje.Z drugiej strony faktycznie karta jest sporo szybsza.Sam juz nie wiem co brać ...Chociaz z ta pamiecia to ciekawa sprawa...czytałem artykuł że 3gb jednak wystarcza nawet jeśli gra potrafi alokowac więcej .

Edytowane przez prime27pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie brakować pamięci to najwyżej zejdziesz o jedno oczko z rozmiarem tekstur, a wyższa wydajność gtx'a 1060 przyda się zawsze. Jeśli możesz poczekać z kupnem to mógłbyś kupić w tej cenie RX 570 4GB

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie brakować pamięci to najwyżej zejdziesz o jedno oczko z rozmiarem tekstur, a wyższa wydajność gtx'a 1060 przyda się zawsze. Jeśli możesz poczekać z kupnem to mógłbyś kupić w tej cenie RX 570 4GB

Nie , czekać nie mogę.Albo ta albo ta.No mam weekend na przetestowanie obu kart.Wystarcza mi 60 fps i nie musze grac w najlepszej jakości.1060 faktycznie daje rade.Jest jeszcze sprawa temperatur.1050 ti  jest chłodna  w moim kompie -54 max , a 1060 to nawet 78 złapie.Wiadomo że to zotac więc mam łącznie 5 lat gwrancji ale hałś jest nieporównywalny...1050 cichutka a 1060 no to juz mocno ją słychać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta osiąga 80 pod maksymalnym obciążeniem to jeszcze nic się nie dzieje poza właśnie głosnością, dlatego spróbuj skonfigurować profil wentylatorów w afterburnerze tak żeby np do 70 działała znośnie, a dopiero potem bardziej agresywnie

I o ile nie musi to być ta konkretna z jednym wentylatorem mógłbyś kupić też jakąś z pożądniejszym chłodzeniem jak ta https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx1060-dual-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015f9d-998792/

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz budżet na gtx 1060 3gb to w tym budżecie lepiej rx 470/570 480/580,które prezentują podobną wydajność a mają 4gb vramu (który w nowych grach się przyda

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A są to o wiele lepsze warianty w tym budżecie

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz budżet na gtx 1060 3gb to w tym budżecie lepiej rx 470/570 480/580,które prezentują podobną wydajność a mają 4gb vramu (który w nowych grach się przyda

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A są to o wiele lepsze warianty w tym budżecie

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak jak pisałem , są w opcji tylko te dwie karty.Mam je u siebie i jedna oddaje .Jedna zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze 1060 3GB - jest szybsza od 1050TI

 

Jesli natomiast boisz sie o 3GB to polecam ten film

 

Moze Ci sie troche rozjasni :) - oczywiscie dotyczy roznic miedzy 1060 3 a 6 GB ale da Ci poglad rowniez na to, ze te 3GB wcale nie jest bledna decyzja

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze 1060 3GB - jest szybsza od 1050TI

 

Jesli natomiast boisz sie o 3GB to polecam ten film

 

 

Moze Ci sie troche rozjasni :) - oczywiscie dotyczy roznic miedzy 1060 3 a 6 GB ale da Ci poglad rowniez na to, ze te 3GB wcale nie jest bledna decyzja

No własnie . Ciekawa sprawa z tym ramem.Niby płacz że mało a jednak śą głosy że jednak starcza.Mógłby pure.pc zrobić jakiś artykuł o tym.Chyba faktycznie wezme 1060.najwyżej będe grac w słuchawkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za pomoc :D Ostatecznie zostawiam 1050 TI.Moje bębenki nie są w stanie wytrzymać tego hałasu :( A po zabawie suwakami mam w średnio-wysokich 45-60 fps w nowych grach tak więc  jest ok.Zaoszczędzona kasę odkładam na 1070.Dzięki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolting 1060 i custom profile na wentylatorach i masz to samo co na 1050TI a wydajnosc wyzsza :D

Nie z ta kartą.Masakra.

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/ jak sądzicie warto taka wziąć , czy lepiej inny producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.czytałem artykuł że 3gb jednak wystarcza nawet jeśli gra potrafi alokowac więcej .

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/luty/RE7/1080p_vhigh.png

 

Jak widać na powyższym teście, "gra potrafi alokować więcej", ale zjazd wydajności potrafi być tak wielki, że GTX1060 3GB może być wolniejszy od RX460 4GB. Także lepiej w takim przypadku, przy karcie z mniejszą ilością VRAM zjechać z teksturami - przez to tekstury będą bardziej rozmyte, ale wydajność nie zostanie zabita.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/luty/RE7/1080p_vhigh.png

 

Jak widać na powyższym teście, "gra potrafi alokować więcej", ale zjazd wydajności potrafi być tak wielki, że GTX1060 3GB może być wolniejszy od RX460 4GB. Także lepiej w takim przypadku, przy karcie z mniejszą ilością VRAM zjechać z teksturami - przez to tekstury będą bardziej rozmyte, ale wydajność nie zostanie zabita.

Niestety.Patrzyłem na batmanie i andromedzie , widac że gra przycina , za mało ramu.Nie ma sensu ładowac się w 1060 3gb.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...