Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

karty pamięci do aparatu

Rozpoczęty przez markslo, maj 19 2017 09:24

5 odpowiedzi w tym temacie

markslo
  • markslo
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

Jakie polecacie karty, takie które się nie rozsypią po kilku wyjęciach z aparatu? Chcę kupić kilka sztuk 8GB

• 0

reyden
  • reyden
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 10995 postów

Najlepiej znanych i sprawdzonych firm - Sandisk , Samsung , Lexar , Toshiba , Goodram ew. Kingston .

Jak chcesz szybkie karty to np. serie Extreme / extreme Pro lub Ultra od Sandiska .

Sam mam kilkanaście kart MicroSD m.in. od Sandiska i działają , także normalna karta SD kupiona do aparatu i działa od kilku lat .

• 0

E5200 Cooled by Karakorum | Asus P5QL-E | 4GB DDR2 800 mhz |Asus HD4850 512MB | Transcend SSD370 128GB + Toshiba 1TB i WD 320GB | Corsair VX 450W | CM Elite 335

Dijkstra
  • Dijkstra
  • ก็็็็็็็็็็็็็ʕ•͡ᴥ•ʔ ก้้้้้้้้้้้
  • Moderator
  • 8538 postów

Obecnie brałbym adata class 10 - adata ma ostatnio fazę na lifetime warranty i takową dają też na swoje karty

https://www.morele.n...rotgmbk-720878/

Gwarancja:

http://www.adata.com/en/ss/prowar/

Po moich ostatnich przejściach z zabugowanym firmware w su800 - złego słowa nie mogę powiedzieć o ich serwisie, 3x wymiana sprzętu u dystrybutora od ręki, bez focha, bez formularza RMA.

Gwarancja goodrama jest podstępna:

"Gwarancja udzielana jest bezpośredniemu nabywcy i nie podlega przeniesieniu. Wszelkie roszczenia dotyczące produktów nie spełniających warunków niniejszej gwarancji mogą być składane jedynie przez klienta, który nabył dany produkt bezpośrednio w Wilk Elektronik S.A. Jednocześnie zwracamy uwagę, że odpowiedzialność Wilk Elektronik SA za wady z tytułu rękojmi i gwarancji powstaje jedynie w przypadku dokonania zapłaty za zakupiony towar."

Czyli jesteś zdany na łaskę i kompetencje sprzedawcy, nie masz możliwości sam reklamować u producenta. Jak sprzedawca/dystrybutor Ci się zwinie, gwarancja też.

• 2
Spoiler

barwniak
  • barwniak
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 567 postów

Sandisk Extreme, jak masz pieniądze Extreme pro. Przy czym nie wiem po co Ci karty 8GB, dziś najpopularniejsze, z najlepszym przelicznikiem GB/zł są 32GB.

• 0

Kyle
  • Kyle
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 11471 postów

Obecnie brałbym adata class 10 - adata ma ostatnio fazę na lifetime warranty i takową dają też na swoje karty

https://www.morele.n...rotgmbk-720878/

Dobrze wiedzieć, że ADATA poważnie traktuje klienta, ale dla siebie wybrałbym inny, szybszy model, bo osobiście nie cierpię tak niskich transferów jak ~10 MB/s (jeśli to prawda, że tak wolna jest ta karta).

• 0

Dijkstra
  • Dijkstra
  • ก็็็็็็็็็็็็็ʕ•͡ᴥ•ʔ ก้้้้้้้้้้้
  • Moderator
  • 8538 postów

To był przykład, szybsze karty też mają z lifetime - tylko OP chciał karty 8GB - nie wiem, czy adata ma tak małe szybkie karty. Poza tym warto sprawdzić, czy aparat ma interfejs umożliwiający szybszy zapis, żeby nie robić overkill'a. Większość aparatów ma swój w miarę szybki cache na kilka-kilkanaście zdjęć i szybkość karty nie robi wielkiej różnicy (chyba że przy zgrywaniu), a zdjęcia seryjne można robić tylko i tak do zapełnienia się cache.

• 0
Spoiler

Dodaj odpowiedź