Skocz do zawartości
Hellucinate

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad modernizacją swojego komputera. Aktualnie moja maszyna składa się z:

 

  1. Intel i5-4670K 3.40GHz 6MB BOX (aktualnie 4,5 GHz)
  2. MSI Z87-G45 GAMING (Z87 3xPCI-E DDR3)
  3. Kingston 8192MB 2400MHz HyperX XMP Beast CL11 (2x4096)
  4. Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit)
  5. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho

Moje pytanie brzmi czy opłacalna będzie wymiana karty graficznej na jakiegoś GF 1060 lub 1070 lub Radeona 580, czy też powstanie tzw. bottleneck z uwagi na pozostałe podzespoły? Jaką kartę graficzną warto zakupić do takiego zestawu, aby była w pełni wykorzystana. 

Może lepiej sprzedać cały zestaw i złożyć komputer od nowa z lepszym procesorem i pamięciami DDR4? A może lepiej poczekać jeszcze jakiś czas z modernizacją?

Zapomniałem napisać, że komputer ma służyć do grania.

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i rady. 

Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4670K@4,5 Ghz to nadal mocny procek , ogarnie nawet GTX1070 czy 1080 .

 

Co do karty - Rx 580 jest kiepsko dostępny więc szedł bym w kierunku GTX1060 .

 

A jak masz kasę to GTX1070 , tutaj na razie NV nie ma konkurencji .

 

Do tego dołożyć ramu .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa na 1070 znalazłaby się. Pytanie brzmi czy lepiej kupić jakiegoś konkretnego 1070 czy najtańszego 1080? Cena najtańszego 1080 jest niewiele wyższa od 1070. Bardzo bym prosił o radę na przykładzie konkretnych modeli kart graficznych. To samo pytanie mam odnośnie pamięci RAM. Aktualnie nie ma możliwości dokupienia takich samych pamięci jakie posiadam. Czy mógłbyś polecić mi jakieś alternatywne? Czy może lepiej sprzedać te które posiadam i kupić 2 x 8 GB? 

 

Przykładowe ceny kart:

 

Gigabyte GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X 256bit Windforce OC

Gigabyte GeForce GTX 1070 Xtreme Gaming 8GB GDDR5 256bit

 

Jak widać różnica w cenie nie jest duża. Ciekawe jak z wydajnością...

Edytowane przez Hellucinate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica w cenie jest niewielka? Nie powiedziałbym.
Generalnie tanie konstrukcje od droższych różnią się tylko chłodzeniem i przynajmniej wg mnie nie ma sensu dopłacać aż 100zł albo 200zł żeby jakaś jedna płytka była miedziana albo wentylatory 10mm większe. Reszta różnic jak taktowania albo głośność działania wentylatorów można łatwo zmienić samemu. Dlatego tani 1080 zawsze będzie lepszy od najdroższego 1070. Tylko czy jest sens brać teraz tak drogą kartę gdy za chwile ma mieć premierę Volta i Vega?
Jeśli jednak nie chcesz czekać to możesz kupić:
GTX 1070 http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/palit-geforce-cuda-gtx-1070-dual-8gb-ddr5-256bit.bhtml Przy czym jeśli skorzystasz z promocji Visa checkout to będziesz mieć rabat 150zł
GTX 1080 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1080-windforce-oc-8gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-gv-n1080wf3oc-8gd-955697/ lub https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx1080-dual-oc-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-hdmi-3dp-box-neb1080u15p2d-1126168/
Tutaj możesz porównać wydajność na podobnym do twojego procesorze https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1070_nastepca_gtx_970_szybszy_niz_gtx_980_ti

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...