Skocz do zawartości
kawola223

wymiana procesora i3-350m

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam laptop asus n61jv. niedawno zakupiłem ssd, teraz planuje kupić lepszy procesor i ramy

 

Zamierzam wymienić procesor na jeden z i5

 

i5-520m

i5-540m

i5-560m

 

Czy jest to dobry wybór i czy bez problemu będę mógł zamienić? - chodzi mioto to socket i wsyztsko inne bedzie ok dla tych procesorów..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujesz ze wymiana na i5 ( ok 40-50zł allegro używka )  nie ma sensu?

 

ogólnie reanimuje starszy laptop. kupiłem mały ssd na system. dołożyłem do 8gb ram

 

pozostaje jeszcze kwestia procesora. i tu właśnie potrzebuje pomocy.

 

czy warto wymieniać na coś lepszego?, jeżeli tak to który?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje że jeśli laptop służy tylko i wyłącznie do internetu to szkoda zachodu nawet jeśli to tylko 50zl.

Chyba że lubisz się bawić to droga wolna, a efekt placebo gwarantowany.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Aby wsadzić najmocniejszy CPU za rozsądną cenę. Jak już zainwestowałeś w SSD i 8GB RAM, to warto dołożyć do CPU.

Sam parę lat temu zmieniłem T6600 na T9600, Niby i tu 2 core i tu 2 core, ale T6600 2,2GHz FSB800 L2 2MB bez vx-t, a T9600 2,8GHz FSB1066 L2 6MB i ma vx-t. Dostałem w % więcej mocy, jak ten kto się przesiada z i7-2600K na i7-7700K.

 

Generalnie w przypadku laptopów, nie wystarczy, aby gniazda były te same. Jak w tablicy bios nie ma mikrokodu dla danego CPU to nie zadziała lapek. Na pewno zadziałają te z którymi był sprzedawany. Choć w moim przypadku T9600 nie był w ofercie tego AiO, a działa bez problemu.

Trzeba najpierw sprawdzić jakie CPU obsługuje chipset. Ty masz HM55, obsługuje generalnie Arrandale, Clarksfield z TDP do 35W

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_(chipsets)/HM55_Express.html

Oczywiście bierzesz pod uwagę tylko M.

 

Brał bym na próbę najszybszy za rozsądne pieniądze, czyli według mnie do 150zł (jeśli laptop w dobrym stanie mechanicznym).

Umawiasz się ze sprzedawcą na zwrot, jak nie zadziała oddajesz, kupujesz następny.

 

Sprawa warta świeczki, przy takim szeroko zakrojonym upgrade. Komp do internetu na lata. Zresztą zrobiłem tak samo zakrojony upgrade :)


Wygląda na to, że chodzą takie CPU

 

Processor & Cache Memory

Intel® Core™ i5 Processor 540M/520M/430M

Intel® Core™ i3 Processor 350M/330M

 

Brał bym i5-540M, jest z tego samego kwartału co twój i3-350M. Są duże szanse, że zadziała, a ma Turbo do 3.07GHz, poza tym lepsze TJUNCTION, bo do 105C.

https://ark.intel.com/pl/compare/43537,43529

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana po tych kilku latach jak najbardziej wskazana. Nie dość że mamy na jednym wątku 40% szybszy CPU (w przypadku 350M vs 540M), to jeszcze jest okazja, aby wymienić pastę pod CPU i ewentualnie termopad-y.

Poza tym 540M ma dodatkowo AES.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to zależy od pasty i jakości/drożności układu chłodzenia. Dlatego jest sens wszystko rozebrać wyczyścić, wymienić pasty i termopady.

Za to w AES zmiecie i3-350M

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-540M-vs-Intel-Core-i3-350M

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz i5-540M, w odniesieniu do już przez Ciebie poniesionych inwestycji, to groszowa sprawa. Tylko pamiętaj ładnie "odkurz" laptopa, wymień pasty/termopady(jeśli są). Ta wymiana, to też okazja na to, żeby laptop działał ciszej, a przez to posłużył dłużej.

Zwróć uwagę, że max temp pracy twojego CPU to 90C, a tego 540M to 105C. Będzie ładnie trzymał turbo, jak mu dasz fajną pastę i wszystko przedmuchasz.

 

http://www.cpu-world.com/Compare/728/Intel_Core_i3_Mobile_i3-350M_(PGA988)_vs_Intel_Core_i5_Mobile_i5-540M_(PGA988).html#bench

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...