Skocz do zawartości
effect

Utrata skalowania na TV

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

odpaliłem sobie gierkę w trybie klonowania obrazu, aby popykać na TV. Gierka na TV odpaliła się w proporcjach 4:3 (pasy z boku i przycięty obraz u góry i na dole - zdeformowany, gdyż próbuje zmieścić rozdz. full HD w proporcjach 4:3) i tak już zostało w przypadku TV. W ustawieniach gierki była aktywna opcja "pełnego ekranu" i ustawiona prawidłowa rozdz. 

 

Żadna zmiana ustawień po stronie "Panel sterownia nVidia>Dostosuj rozmiar i proporcje pulpitu" nie pomaga. Niezależnie od tego, jaką rozdzielczość wybiorę proporcje są 4:3. Zmiany trybu skalowania nic nie dają, tzn mignie ekran i jest dokładnie tak samo, zaś "Włącz zmienianie rozmiaru pulpitu" także nic nie daje, tzn zmienia się rozdzielczość, ale w ramach propocji 4:3, czyli nie da się dopasować ręcznie.

No trochę dziwne zachowania. Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Ps. generalnie system zachowuje się tak, jakby stracił kontakt z ustawieniami, może jest gdzieś jakiś plik, w którym można podejrzeć odpowiednie wartości i ręcznie coś wymusić, jak wymusił wg mnie program.

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a TV masz ratio dobrze ustawione? 1:1? 16:9? straszny chaos w Twoim poście i mało co rozumiem, przed kawą co prawda jestem...

 

te pasy to masz też w pulpicie czy tylko w grze? rozdzielczość w grze i w pulpicie jest taka sama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdziłem po stronie samego odbiornika i faktycznie - prop. były ustawione na 14:9 , musiałem chyba usiąść na pilocie i zmienić ustawienia proporcji obrazu, ale nie zauważyłem kiedy :) Dziwne jest też to, że pomimo 14:9 obraz z innych źródeł wyświetla się w 16:9. 

Także ku potomnym, przy okazji sprawdzać ustawienia TV za nim się post napisze :)

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...