Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach AMD.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najwydajniejsza karta do kopania ETH. Obecnie posiadam Radeon r9 280 i osiągi na poziome 11/12Mh/s zbytnio mnie nie satysfakcjonują.. Mój budżet wynosi max. do 1500zł. Zasilacz to Antec 500W. Z góry dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najwydajniejsza karta do kopania ETH. Obecnie posiadam Radeon r9 280 i osiągi na poziome 11/12Mh/s zbytnio mnie nie satysfakcjonują.. Mój budżet wynosi max. do 1500zł. Zasilacz to Antec 500W. Z góry dzięki i Pozdrawiam

Bez sensu zadałeś pytanie, poza tym masz pół internetu w statystykach. 

Problem jest taki, że nie ma RXów nigdzie, a te używki na allegro/ebay są w chorych cenach. 

 

Nie wiem jaki jest sens kupować GTX 1060 do kopania ETH, a takie koparki są w kosmicznych cenach na alledrogo. 

 

BTW: 

R9 280 1050/1250:

ETH - Total Speed: 12.411 Mh/s, Total Shares: 5, Rejected: 0, Time: 00:35
ETH: GPU0 12.411 Mh/s
Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

mam taki błąd ,,OpenCL error - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions."

wie może ktoś jak się go pozbyć?

Pewnie tak...

 

(wróżka poszła na emeryturę także ciężko bez niej odpowiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania, tez mam taki problem.

 

fuHNl1j.png

Karta graficzna ma za mało pamięci, na ten moment musi mieć powyżej 2GB

 

Pomocy!

mam taki błąd ,,OpenCL error - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions."

wie może ktoś jak się go pozbyć?

Karta graficzna ma za mało pamięci, na ten moment musi mieć powyżej 2GB

witam, mam oto taki problem. O co chodzi?

Karta graficzna ma za mało pamięci, na ten moment musi mieć powyżej 2GB

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW:
R9 280 1050/1250:
ETH - Total Speed: 12.411 Mh/s, Total Shares: 5, Rejected: 0, Time: 00:35
ETH: GPU0 12.411 Mh/s

 

Na RX460 , na domyślnym taktowaniu mam w ETH ~9.500 Mh/s .
Natomiast równolegle SC wykopuje ~200.000 Mh/s

 

Użycie pamięci na karcie graficznej wg. AIDA jest w okolicach 2630MB , czyli ewidentnie bez karty z minimum 3GB pamięci na pokładzie nawet nie ma co podchodzić. Karta nieźle się grzeje, bo pierwszy raz w życiu na tej karcie zobaczyłem temperaturę 53 st. na rdzeniu.

 

Komputer, bez monitora, wg. wskazań UPS pobiera 102 W

 

 

Konfiguracja nie wymagana, domyślna minimalna automatyczna wypłata 1000 SIA, wypłaty kilka razy w przeciągu dnia.

 

 

Ilość wykopanych ETH wygodnie można kontrolować na stronie ethermine.org, ale gdzie mogę kontrolować ile wykopałem SIA ?

 

Na stronie ethermine.org, można znaleźć takie info:

 

Payment threshold in Ether (Min: 0.05 Ether, Max: 10 Ether, if set to less than 1 Ether a fixed tx fee of 0.001 Ether will be deducted from the paid amount).

 

Czy to oznacza, że od 1 Ether w górę opłata 0,001 Ether już nie jest pobierana?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RX460 , na domyślnym taktowaniu mam w ETH ~9.500 Mh/s .

Natomiast równolegle SC wykopuje ~200.000 Mh/s

Na def czyli 950/1250 mam ~11 MH/s ETH i 450 MH/s SC. Karta i tak cały czas jest na 1050/1250 i tam mam 12,3-12,5 MH/s ETH i stabilne 530 MH/s SC. No ale u Cb pobór prądu to 150W, u mnie 250-300W i grafika dobija do 90*C 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na def czyli 950/1250 mam ~11 MH/s ETH i 450 MH/s SC. Karta i tak cały czas jest na 1050/1250 i tam mam 12,3-12,5 MH/s ETH i stabilne 530 MH/s SC

 

To SC to u Ciebie rewelacyjnie kopie.

 

 

No ale u Cb pobór prądu to 150W,

 

Dokładnie to 102W bez monitora i 135W z włączonym monitorem LCD - wg. wskazań miernika z UPS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość wykopanych ETH wygodnie można kontrolować na stronie ethermine.org, ale gdzie mogę kontrolować ile wykopałem SIA ?

https://sia.nanopool.org/ oczywiście wrzucając swój adres portfela w pole address 

Czy to oznacza, że od 1 Ether w górę opłata 0,001 Ether już nie jest pobierana?

Możliwe, nie wiem tego nie sprawdzałem

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To SC to u Ciebie rewelacyjnie kopie.

Jakoś tak:

wy5u52ty263n88yzg.jpg?size_id=4

 

Problemem takiego wahania hashrate jest najprawdopodobniej to:

9atpc7eest1o641zg.jpg

 

@Kyle, a co tam u Cb siedzi? Bo w sumie moja płyta przyjmie do 7 kart graficznych (3x PCI-E x16 + 4x PCI-E x1). Jakby tak zrobić podmiankę na 6x RX 460 to miałbym sumarycznie 70 MH/s  przy poborze 500W ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Kyle, a co tam u Cb siedzi? Bo w sumie moja płyta przyjmie do 7 kart graficznych (3x PCI-E x16 + 4x PCI-E x1). Jakby tak zrobić podmiankę na 6x RX 460 to miałbym sumarycznie 70 MH/s  przy poborze 500W ? 

 

i5 2400 nonOC, XFX RX460 4GB nonOC pasywny z założonym wentylatorem be quiet 92mm@~1200RPM, 4 kostki DDR3 1333 1,5V nonOC, zasilacz Seasonic Fanless Platinum, dysk SSD Crucial MX100, napęd DVD - chyba nic nie pominąłem. Nie słychać tego przy max obciążeniu, więc można przy tym spać. W budzie jeszcze jest wentylator 120mm na CPU i 140 mm chłodzący obudowę, kręcą się tak na ~7xx RPM.

 

ps. ten XFX pasywny ma jakiś agresywny power limit na 50W, z tego powodu liczy te 9,5 a nie np. 11, ale też pobiera mniej energii i wydziela mniej ciepła

 

ps2. dobrze że się trochę ochłodziło - PC-grzejnik jak znalazł ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zobaczymy, najpierw zamówię sobie risery x1 -> x16 i zobaczę jak to działa. W sumie z tego co widzę to 2x RX 460 to wychodzi nawet lepiej niż RX 470, jedyny ogranicznie to sloty na graifkę i zasilacz.

 

c1556d32-170a-41bd-bc3f-4c8d4a5b46d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z poborem mocy z tych złączy PCI-E x1 ? One mają niby absolutny max 25W. Generalnie takie pełne obciążenie wszystkich portów może nieźle zagrzać płytę (jeśli w ogóle płyta na coś takiego pozwoli).

 

info z wikipedii:

 

 

Power

All PCI express cards may consume up to A at +3.3 V (9.9 W). The amount of +12 V and total power they may consume depends on the type of card:[14]:35–36[15]

  • ×1 cards are limited to 0.5 A at +12V (6 W) and 10 W combined.
  • ×4 and wider cards are limited to 2.1 A at +12V (25 W) and 25 W combined.
  • A full-sized ×1 card may draw up to the 25 W limits after initialization and software configuration as a "high power device".
  • A full-sized ×16 graphics card[13] may draw up to 5.5 A at +12V (66 W) and 75 W combined after initialization and software configuration as a "high power device".
Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Dzięki za świetny poradnik, kawał dobrej roboty, jednak mam pytanie do autora, ponieważ nie znam się aż tak bardzo na tym.

Czy jeśli chciałbym kopać samo ethermine bez sia, to czy takie ustawienie pliku startowego będzie dobre?

 

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal mojadres.nazwa -epsw x -mode 1 -ethi 8

 

Bardzo kiepsko mi się kopie sia dlatego postanowiłem kopać samo ethermine, Na dodatek przy kopaniu samego ethermine mój radek r9 290 pobiera znacznie mniej prądu, gdybym miał rx 470/480 to pewnie bym kopal dwie naraz, a tak to mnie ogranicza efektywność energetyczna grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich na forum. Dzięki za świetny poradnik, kawał dobrej roboty, jednak mam pytanie do autora, ponieważ nie znam się aż tak bardzo na tym.
Czy jeśli chciałbym kopać samo ethermine bez sia, to czy takie ustawienie pliku startowego będzie dobre?
 
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal mojadres.nazwa -epsw x -mode 1 -ethi 8
 
Bardzo kiepsko mi się kopie sia dlatego postanowiłem kopać samo ethermine, Na dodatek przy kopaniu samego ethermine mój radek r9 290 pobiera znacznie mniej prądu, gdybym miał rx 470/480 to pewnie bym kopal dwie naraz, a tak to mnie ogranicza efektywność energetyczna grafiki.

 

-ethi 8

8 jest domyślnie więc nie musisz dodawać tego parametru

Reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xVomar serdeczne dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie czysto informacyjne. Czym się róźni "https://ethermine.org/" od "https://eth.nanopool.org/" ? Przecież na jednej jak i drugiej stronie chodzi o tą samą walute czyli ethermine? Bo portfel czy "kantor" to wiadomo o co chodzi (jednak korzystam z zaproponowanych przez Ciebie chyba mają dobrą cenę), ale nie rozumiem różnicy między tymi dwoma stronami.

Edytowane przez dembica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xVomar serdeczne dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie czysto informacyjne. Czym się róźni https://ethermine.org/ od https://eth.nanopool.org/ ? Przecież na jednej jak i drugiej stronie chodzi o tą samą walute czyli ethermine? Bo portfel czy "kantor" to wiadomo o co chodzi (jednak korzystam z zaproponowanych przez Ciebie chyba mają dobrą cenę), ale nie rozumiem różnicy między tymi dwoma stronami.

Dwie konkurencyjne kopalnie, w jednej i drugiej wydobywasz to samo, na obu jest taka sama prowizja i taka sama kwota minimalna do wypłaty.

Mogę różnić się co najwyżej interfejsem, supportem, właścicielem etc, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź. Mogę się jedynie pochwalić w poście, że na brata r9 290 po undervoltingu i underclocking na zmodyfikowanym biosie, wydobywam 25,3/s natomiast po lekkim oc rdzenia jest 29,5/s. Jednak dzięki undervoltingowi mam niskie temperatury (accelero xtreme :D ) i niski pobór mocy gpu-z pokazuje około 100-110wat. Jutro będę testował swoją r9 290x, mam nadzieje że wyciągne 27-28/s przy niskim poborze mocy. 
Licząc kalkulatorem znacznie opłacalniej byłoby pozostać na wydajniejszej opcji, pomimo wyższego poboru mocy jest i tak wyższy zarobek. Jednak nie chce katować sprzętu, niech sobie sprzęt spokojnie i chłodno pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to. Jak R9 290 kopie z 25 MH/s, a R9 280 z 12 MH/s.

 

BTW skoro taki RX 460 ciągnie te 60-70W i kopie 11 MH/s, to 6 x RX 460 zamknie się w 400W realnie przy 66 MH/s. 

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to. Jak R9 290 kopie z 25 MH/s, a R9 280 z 12 MH/s.

 

BTW skoro taki RX 460 ciągnie te 60-70W i kopie 11 MH/s, to 6 x RX 460 zamknie się w 400W realnie przy 66 MH/s. 

R9 280 powinien kopać około 20MH/s (nie wiem czy ze specjalnym biosem czy po oc) ale pobaw się zmniejszając parametr dci aż uzyskasz około 20Mh/s w ETH i później zwiększaj dci aż uzyskasz jak najwięcej SIA przy zachowaniu ETH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, najlepiej jest dci na 46. Przy ETH solo mam poprawę o 0,3 MH/s czyli praktycznie żadna. 

 

Teraz kopię na Win10 Pro + driver 17.1.1. Nie wiem czy to kwestia ustawień systemu czy karta jest już tak przeorana, że przy ruszeniu suwaka pamięci spada mi wydajność. Cały czas mi chodzi po głowie RX 460 bo mógłbym to jak człowiek pod Linuxem puścić...No jednak jest to spora różnica 12 vs 20.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonuss03 u mnie najlepiej kopało pod dcri 18 pod oc, ale po uc już inna wartość była potrzebna bo pod dcri 18 nie miało pełnej wydajności. Ja tak robiłem, ale sic jest tanie i dosyć wolne (uzyskałem jedynie 530/s na szybko przy zabawie dcri na 18). Podkręć też rdzeń i wtedy zobacz. Pamięci zostaw na stocku. Poszukaj jakiegoś fajnego biosu z ostrymi timmingami dla pamięci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Pro 64bit, sterowniki najnowsze. Możliwe ze na tych zalecanych byłoby coś lepiej (czyli chyba crimson 13.12) ja obniżyłem taktowania z 1000mhz do 900 ale pamięci stockowo z biosem z lepszym timmingiem. Bios na lepsze temperatury sekcji zasilania i rdzenia.

Po testach na identycznych ustawieniach z tym samym dokładnie biosem, na brata r9 290 i na mojej r9 290x uzyskuje dokładnie ten sam rezultat czyli około 25,4/s co jest dziwne bo moja wersja z X ma o ponad 300 więcej jednostek/potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach kopania mój balans portfela bitrex dalej wynosi 0.00. Wszystko zostało ustawione zgodnie z instrukcja na wygenerowane adresy. Rozumiem, że ETH do tej pory nie spływa, ponieważ wykopana kwota musi dojść do założonego pułapu, jednak w instrukcji zostało powiedziane że SC spływa kilka razy dziennie, a do tej pory to się nie stało. Osiągana przeze mnie prędkość to 27MH/s ETH i 570 MH/s SC. Jak mogę sprawdzić czy poprawnie wydobywam SIACOIN?

 

Kopię przy pomocy ASUS AMD RX 580 8G OC. Macie jakieś wskazówki jak wydobyć z tej karty maksymalny potencjał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach kopania mój balans portfela bitrex dalej wynosi 0.00. Wszystko zostało ustawione zgodnie z instrukcja na wygenerowane adresy. Rozumiem, że ETH do tej pory nie spływa, ponieważ wykopana kwota musi dojść do założonego pułapu, jednak w instrukcji zostało powiedziane że SC spływa kilka razy dziennie, a do tej pory to się nie stało. Osiągana przeze mnie prędkość to 27MH/s ETH i 570 MH/s SC. Jak mogę sprawdzić czy poprawnie wydobywam SIACOIN?

 

Kopię przy pomocy ASUS AMD RX 580 8G OC. Macie jakieś wskazówki jak wydobyć z tej karty maksymalny potencjał?

Tu wpisz swój adres portfela SIA

https://sia.nanopool.org/

Możesz pobawić się parametrem dcri zmniejszając go, ale wygląda ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...