Skocz do zawartości
KaMaS

Na co sensownego i czy jest sens wymieniać 3570k*Z77*HD 7950* - prośba o pomoc w decyzji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam poniższy zestaw:

 

Kingston DDR3 16GB(4x4GB) 2133MHz HyperX CL11

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black

XFX Core 550W

Intel Core i5-3570k

Asrock Z77 Extreme4 Intel Z77

Sapphire ATI Radeon HD7950 Dual X

Thermalright True Spirit 140

2 x SSD 256 + 2 x HDD 1tb+2tb

 

Zmieniam obudowę i chłodzenia na:

Noctua NH-L12 Low profile (lub coś innego pod niższą obudowę)

Silverstone SST-GD10B (już kupiłem, stoi w kartonie) - potrzebuję do nowego mieszkanie ulokować komputer w desktopie w szafce pod tv (oczywiście nie zamykanej)

 

Komputer to dla mnie głównie gry w 1080p (lubię wysokie detale;) + filmy w 1080p (przyszłościowo może w 4k).

 

I teraz pada pytanie klucz: czy warto wymieniać wszystkie bebechy (oprócz zasilacza i dysków) typu proc, pamięci, płyta grafika czy może dołożyć tylko grafikę.

 

Nie planowałem budżetu całości, ale na grafikę nie chciałbym wydać więcej jak 1200zł. Nad resztą szczerze powiedziawszy nie myślałem, bo człowiek głupi czy czekać na obniżki, premiery nowego radka, itd.

 

Może być z części używanych, preferuję nowe.

 

Stare graty poszłyby na allegro.

 

Bardzo liczę na podpowiedzi/sugestię, bo sam już zgłupiałem od czytania. :)

 

Pozdrawiam,

KaMaS

Edytowane przez KaMaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymieniać platformę.. średnio, ponieważ nadal spokojnie daje radę.  Moim zdaniem  tylko grafikę na cichszą/chłodniejszą/wydajniejszą   gtx1070/ rx580/gtx1060

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie wpadnie pan neoHannibial i poleci Ci Ryzenka bo on tylko nadaje się do gier i jest najbardziej opłacalny.

 

   Jak Tesel napisał zostań z tym co masz. Zwłaszcza jak grasz w 1080p to tym bardziej nie warto zmieniać na i7. Na te 2 lata spokojnie powinno Ci starczyć to co obecnie masz, a potem ew myśleć nad wyminą. Do tego czasu pewnie wyjdą juz 6 rdzeniowce od Intela dla mas i AMD może wyda bardziej dopracowane procki i wtedy będzie można wymieniać. Bo wiadomo że 4 rdzenie powoli się robię przeżytkiem. Szczególnie jak kiedyś tam planujesz monitor/TV 4K. 

 

 

GTX 1070 oczywiście to będzie max do 1080p i nie warto brac obecnie nic mocniejszego. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1080/60 nie ma sensu zmieniać cpu/mobo a że masz 16gb 2133MHz ramu to już tym bardziej zostaw to. Grafika trochę wiekowa i 480/580/1060 na pewno rozruszałyby ten zestaw. Powodzenia w kupowanieu 580/480 teraz chyba że chcesz słono przepłacić, 1060 jeszcze ma znośne ceny a że prądu bierze mało to i wersja z 1 wentylatorem nie będzie miała problemów z temperaturami, wiem że ludzie zotaca itx kręcili spokojnie na 2000MHz. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siedzę od dwóch godzin i widzę, że faktycznie dostać 580 to jakiś cud. Ale po testach i tak wychodzi, że 1060 będzie najlepszym wyborem. :) Gorzej jak zaczną się sypać gry pod dx12 czy vulkan. Widać tutaj przewagę amd, a może mi się wydaje.

Tak czy inaczej _BARDZO_ dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komuś wciskał Ryzen'a kto potrzebuje tylko wymienić GPU. Szkoda, że teraz raczej ciężka sytuacja na rynku kart graficznych. Najlepiej poczekać trochę aż RX 570/580 pojawią się na stanach i wtedy może się sytuacja ogólnie poprawi. Jak musisz coś kupić na już to chyba GTX 1060 6 GB najrozsądniejszy.

 

Swoją drogą to jeszcze 2.5-3 lata temu składałem kolegom ze studiów zestawy na 5820K pod symulatory elektromagnetyczne i wtedy zachwalałem intela jak nic. Czekaliśmy na DDR-4 aż wyjdzie odliczając dni i nękali Corsair, o to kiedy w końcu będą dostępne ich moduły 16 GB, żeby włożyć 64 GB i jeszcze mieć miejsce na przyszły upgreade. Zresztą nawet teraz pod symulatory EM takie jak HFSS, FEKO, CST Studio nigdy bym AMD nie polecił nawet Naples, bo niestety na razie większość softu EM jest zoptymalizowana pod intela i to się szybko nie zmieni, Natomiast gry akurat zmieniają się szybko i nowe tytuły na pewno będą optymalizowane pod intela i AMD, a poza tym łatki wychodzą itd. Profesjonalne oprogramowanie to nawet większość firm nie ma kasy, żeby kupić licencje na nowsze wersje i są skazani na intela. Mówię akurat o EM, bo na tym się znam.

 

Sorry za off topic.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprzedać dzisiaj 7950 za 550zł.

 

Poczekam 2 tygodnie, bo akurat jestem w trakcie remontu i zobaczę co będzie dostępne i w jakich cenach pod koniec czerwca. Teraz nie chce mi się i tak przekładać wszystkiego do nowej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, toż to dual x był sapphire. :smoke:

Miał WoW dobrze chodzić i chodzi. :>

 

Bardzo fajna karta w sumie, dużo sentymentu. Tyle lat i nawet w wieśka szło pograć czy gta v na wysokich.

Edytowane przez KaMaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać trochę aż RX 570/580 pojawią się na stanach i wtedy może się sytuacja ogólnie poprawi. Jak musisz coś kupić na już to chyba GTX 1060 6 GB najrozsądniejszy.

 

Najbardziej zadziwiający jest fakt, że tych kart nie ma gdzieś od końcówki kwietnia ... dystrybucja AMD jest fatalna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens brać 1070 - 1080 niewiele droższa (koło 200zł). 1060 w fullHD radzi sobie bardzo dobrze, a i w kieszeni te 500zł zostaje. A i i5 gdzieniegdzie będzie wąskim gardłem (u mnie i5 4560@4.2GHz z GTX1060 nie trzymała fps w  dying light).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcemy osiągnąć , prawdą jest , że 1080 to trochę na wyrost - ALE >

1070 jest- nie tak -wiele tańsza a , o 1/4 słabsza ( ogólnie )

1060 ma 6 GB ram , co na upartego można już "zapchać" ... 

 

Z 2 strony patrząc -niedrogą- 1060 można mieć za 1199 zł ( 6 GB )

 

Brałbym 1060 lub 1080, 1070 jest chyba jednak-trochę- za droga do swoich osiągów .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym to zrobił, ale różnica w cenie aktualnie pomiędzy 3570 a 3770 to 400zł (WTF!) - szkoda, ale się nie opłaca.

 

Korci mnie ta 1080 bo w sumie paradoksalnie się opłaca Może "dopłacamy" względem 1060 6gb jakieś 200zł (uwzględniając boost wydajności), to będzie się wolniej starzeć i będzie łatwiej sprzedać ewentualnie, bo 1080 nie był kupowane tak do koparek. Choć jeszcze jakiś czas temu nie pomyślałbym, że kupię kartę powyżej 2 klocków, obłęd.

Z drugiej strony boję się trochę temperatur, zmieniłem obudowę na Silverstone Grandia GD10

https://proline.pl/obudowa-silverstone-grandia-gd10-sst-gd10b-black-usb-3-0-czarna-htpc-ssi-ceb-atx-micro-atx-p935908

 

I przy niektórych kartach zostaje 3cm luzu. Ponad to 1080 ma większe temperatury.

 

Za dużo opcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli twoje rozterki będą się przedłużać, w październiku będą do sprzedaży nowe coffee lake - o ile masz chęć, wziąłbyś i5 8600k (6 jaj 6 wątków) z370 ram 8/16 i 1070/1080. Tylko pytanie, jak to wycenią, a że coraz bliżej okresu przedświątecznego i świątecznego, ceny raczej będą rosnąć. Z kupnem karty, jeśli wierzyć plotkom, lepiej się spieszyć, bo mogą zauważalnie podrożeć przez drożejący vram grafik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z poradami kupiłem 1080 i zdecydowałem się na wersję gigabyte g1 gaming. Bardzo dobra opcja, zwłaszcza, że gram w fhd i wszystko działa na full w stabilnych 60fps (mam zawsze wlaczony vsync). Może z czasem pomyśli się o i5 8600k, ale chyba wytrzymam do następnej gen w tym konfigu. :)

 

Serdeczne dzięki uczestnikom wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...