Skocz do zawartości
Małorolny007

Najmocniejsza grafika pod Vistę.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić najwydajniejszą kartę graficzną bez konieczności zmiany systemu operacyjnego. Problem polega na tym, że te mocniejsze nie posiadają sterowników kompatybilnych z moim systemem, z Vistą.

 

Proszę o pomoc.

Bez pomyślunku zadane pytanie. Skoro stać Cię na zmianę karty na "najwydajniejszą", to i na system Cię stać.

 

Może od początku. Podaj pełną konfigurację, oczekiwania co do gier oraz maksymalny budżet na GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie zostać na Viście to szukaj kart z generacji od HD5xxx do Rx 2xx ( w większości rebrandowane HD7xxx ) .

 

Te modele powinny działać na sterownikach w wersji 13.2 .

 

Z kartami od NV trochę lepiej - wg. ich strony na Viście powinno działać wszystko z serią 9xx łącznie , stery 365.19 z połowy zeszłego roku .

 

Choć jak będzie wyglądać  rzeczywiste działanie tych kart ( kompatybilność czy wydajność ) to ci nie powiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:

Q6600 2.4@3.6Ghz

8GB DDR 2 800@977Mhz

Gtx 750 ti

Corsair 750W

 

oraz iiyama 27 cali 144hz

 

Najwięcej gram w mw3 oraz cs:go i osiągam, na najwyższych ustawieniach, bez problemu 144 fps. Jednak już np. w Alien Isolation mój wynik to średnio 90 fps.

 

Naprawdę jestem zaskoczony, jak dobrze spisuje się ten komp w połączeniu z niezbyt potężną przecież grafiką.

 

Jestem pewien, że gdybym miał gtx 1050 ti to w ostatniej wymienionej grze osiągałbym śmiało 144 fps. Zatem dlaczego nie kupiłeś takiej właśnie grafiki, tylko tą słabiznę - spytacie. Powiem wam dlaczego. Bowiem owa karta graficzna nie posiada sterów działających pod Vistą. Zatem posiadasz kompa, który cechuje się wydajnością, której nie trzeba się wstydzić. Choć naturalnie nie jest to tytan mocy. Podkrecasz go tak mocno, jak to tylko możliwe, ale jednocześnie tak, aby system był stabilny. Nieodzowne jest wysokie napięcie. To oznacza wysokie temperatury. Kupujesz zatem dobre chłodzenie. Wymieniasz wreszcie kartę. Musisz, bowiem poprzednia uległa awarii. Taki np. gtx 1050 ti. Cena, jak za oferowaną wydajność, imponująca. A z całą pewnością okazyjna. Ale nie. Ta modernizacja nie dla ciebie. Bowiem ludzie mają na tyle dużo tupetu i bezczelności, aby zmusić ciebie do wydania 500 zl na system, którego nie potrzebujesz czy nawet nie chcesz. A jak nie? Nic. Poza tym, że nie będzie tobie dane zmodernizować komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt cie nie chce do niczego zmuszać ale faktem jest, że ten system już nie jest supportowany. Słyszałeś o wannacry? U nas ten wirus nie narobił wielu szkód ale w innych częściach świata straty były ogromne (każdy ma na kompie ważne dane...nawet jeżeli są to tylko zdjęcia z wakacji zgrane z aparatu). Wcześniej, czy później kolejny taki wirus wykorzysta inne luki w systemach M$. W tych supportowanych M$ usuwa je po kryjomu (bug wykorzystywany przez wanna cry był usunięty kilka miesięcy wcześniej). Inna sprawa, że obecne sterowniki są strasznie rozbudowane, często podmieniają shadery i może być tak, że w przyszłości jakiś inny tytuł będziesz chciał odpalić i zobaczysz artefakty w grafice pomimo tego, że ze sprzętem będzie wszystko ok. Winne będą niedostosowane sterowniki. Q6600 wciąż dobry procek, mój kumpel go używa z Win10. (; 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka nie brałbym i tak nic mocniejszego. 1050Ti byłby ok, ale zmiana systemu jest wrecz koniecznia. Gdyby to byl jeszcze Win7 to ok bo jeszcze coś  tam idzie na nim porobić i ze sterami nie ma takich problemów, ale Vista ? Sam ten system to jest porażka zacznijmy od tego.  Windows 10 ma swoje wady i też długo zwlekałem z przesiadką z 7'mki, ale przekonałem się  i nie narzekam tak na 10'tke.  Niektóre starsze gry maja problemy na Win 10, ale większość idzie naprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...