Skocz do zawartości
SonOfLibertyPL

Laptop 15" z 4K/UHD - cienka ramka i lekki, z HDD, do 15 tys. PLN?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jak w tytule, potrzebuję laptopa:

- ekran 15 cali, musi być 4K lub UHD, najlepiej matryca matowa (jeśli możliwe, to również dotykowy);
- musi posiadać HDD (lub zwykły SSD, bo wtedy można podłączyć zamiast niego HDD), jeśli ma też dysk SSD w formie karty (M.2 czy jakoś), to nie przeszkadza;

- karta graficzna GeForce (nie nVidia Quadro);

- lekki, z jak najcieńszą ramką dookoła ekranu, jak najniższy (chuda podstawa), jak najmniejsze wszystkie wymiary;
- solidnej marki;
- cena mogłaby wynieść maks. do 15 tys. zł, chociaż powinno udać się trochę taniej.


Udało mi się znaleźć MSI GS63VR 7RF Stealth Pro, np.: http://www.gameragon.pl/p25739,msi-gs63vr-7rf-stealth-pro-4k-35wpl.html .
Co o nim myślicie? Może ktoś posiada ten lub podobny model, i podzieliłby się opinią? :)

Czy ten producent nie robi problemów z naprawami gwarancyjnymi, macie doświadczenia?

- A może znacie jakieś inne laptopy spełniające powyższe wymogi?

 

***Aktualizacja***

Model nazywający się tak samo, jak ten powyżej, posiada już kartę GeForce GTX 1070 - na stronie MSI jest już zaktualizowany: https://pl.msi.com/Laptop/GS63VR-7RF-Stealth-Pro.html#hero-overview .

Można się pomieszać w tych modelach. Nie powinny nazywać się tak samo :)

Nie wiecie kiedy będzie już dało się kupić ten model z nową kartą GTX 1070?

Ciekawe również jaki procesor będzie w tym zaktualizowanym modelu, bo na tą chwilę na oficjalnej stronie widnieje tylko informacja: "Up to 7th Gen. Intel® Core™ i7 processor".

 

 

Jeszcze takie 2 pytania:

1)

Słyszałem, że jeśli trafię egzemplarz laptopa z martwym pikselem, to producent obmywa ręce, tłumacząc, że gwarancja tego nie obejmuje.
Czy macie na to jakiś patent lub znacie jakiś sklep, który sprawdza sprzęt przed wysyłką lub wymienia egzemplarz jeśli uruchomię laptopa i zobaczę piksel?

Sklep Kuzniewski/GameRagon ma taką usługę w ofercie (0 martywch pikseli przed wysyłką oraz możliwość dokupienia gwarancji na piksele na 3 m-ce, 1 rok lub 2 lata).
Jednak okres oczekiwania na tego laptopa w tym sklepie wynosi od 6-8 tygodni.

Czy istnieje jakiś alternatywny sklep, jeśli nie chcę spędzić następnych lat w towarzystwie świecącego piksela?


2)
Jeśli zechcę wymienić HDD 1 TB na większy HDD, albo wymienić pamięć RAM na inną, to czy w każdej marce laptopów oraz w każdym sklepie obowiązuje taka sama zasada: muszę kupić laptopa ze wszystkimi fabrycznymi podzespołami + dodatkowo podzespoły, które chcę wykorzystać zamiast oryginalnych?

Następnie muszę trzymać te oryginalne podzespoły do końca okresu gwarancji laptopa, gdyż serwis nie przyjmie sprzętu do naprawy gwarancyjnej, jeśli nie zamontuję z powrotem oryginalnych podzespołów?


Z góry dziękuję wszystkim za porady oraz łączę pozdrowienia!

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o odświeżonych Stealth Pro z GTX 1070 to masz na myśli te modele: https://www.purepc.pl/minirecenzje/msi_gs63vr_i_gs73vr_pierwsze_wrazenia_z_uzytkowania_laptopow tu będzie Intel Core i7-7700HQ z procesorów. W Polsce te modele powinny być w wakacje dostępne (tam jest GTX 1070 Max-Q Design, a te GPU wraz z laptopami wychodzą 27 czerwca, a wiadomo że w Polsce to raczej od razu się nie pojawią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany nowymi laptopami MSI GS63VR Stealth Pro (15,6") oraz GS73VR Stealth Pro (17,3"), to najnowsza ich odsłona (z kartami GeForce GTX 1070 Max-Q Design) zmienia oznaczenie z 7RF na 7RG.

Jak poinformował producent, laptopy zostały już wysłane do jego magazynów i mają pojawić się w dystrybucji "wkrótce".

 

Załączam tabelę ze specyfikacją techniczną udostępnioną przez MSI.

post-237501-0-18651000-1498056677_thumb.jpg

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na zamówienie MSI GS63VR 7RG (Stealth Pro 4K) 15,6".

W sklepie Kuzniewski/GameRagon można wymienić przy zakupie 3 elementy fabryczne na dowolne inne: pamięć RAM oraz dysk SSD M.2 i/lub dysk SSD zwykły/HDD - przy zachowaniu gwarancji, i nie trzeba w razie czego odsyłać do serwisu laptopa z tymi 3 fabrycznymi elementami (bo zamiast nich posiada się te z własnego wyboru).

 

W związku z tym pytanie do Was, jakie są najlepsze dostępne na ten moment (nie patrząc na ceny):

- pamięć RAM 2x16 GB - jaki producent oraz taktowanie (czy 2400 MHz to maksimum)?;

- dysk SSD M.2 PCIe NVMe - jaki o poj. 1 TB, a jaki o poj. 512 GB? Najlepszy producent oraz żeby miały najwyższe dostępne prędkości zapisu/odczytu. Nie wiem jeszcze którą pojemność wybiorę.;

- dysk HDD 2,5" (7 mm) - jaki producent oraz maksymalna dostępna pojemność, pamięć podręczna i prędkość (RPM)?

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie SSD ( szczególnie M.2 NVMe ) to dysk może być klasyczny  5 400 rpm np. Seagate Momentus .

 

Chyba że na prawdę zależy ci na szybkości to HGST 7 200 rpm .

 

SSD NVMe - Samsung 960 EVO lub Pro, Plextor M8PE albo Patriot Hellfire .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na zamówienie MSI GS63VR 7RG (Stealth Pro 4K) 15,6".

W sklepie Kuzniewski/GameRagon można wymienić przy zakupie 3 elementy fabryczne na dowolne inne: pamięć RAM oraz dysk SSD M.2 i/lub dysk SSD zwykły/HDD - przy zachowaniu gwarancji, i nie trzeba w razie czego odsyłać do serwisu laptopa z tymi 3 fabrycznymi elementami (bo zamiast nich posiada się te z własnego wyboru).

 

W związku z tym pytanie do Was, jakie są najlepsze dostępne na ten moment (nie patrząc na ceny):

- pamięć RAM 2x16 GB - jaki producent oraz taktowanie (czy 2400 MHz to maksimum)?;

- dysk SSD M.2 PCIe NVMe - jaki o poj. 1 TB, a jaki o poj. 512 GB? Najlepszy producent oraz żeby miały najwyższe dostępne prędkości zapisu/odczytu. Nie wiem jeszcze którą pojemność wybiorę.;

- dysk HDD 2,5" (7 mm) - jaki producent oraz maksymalna dostępna pojemność, pamięć podręczna i prędkość (RPM)?

 

Liczę, że ostatecznie tam nie zamówiłeś laptopa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie :) Dzięki za troskę.

Zeszło mi aż do teraz z tym zamówieniem. Co śmieszne, właśnie próbowałem się dodzwonić do sklepu Kuzniewski, aby już konkretnie złożyć zamówienie, gdy przeczytałem wiadomość o wniosku o upadłość na stronie sklepu. To był 1 sierpnia, gdzieś 1 godzinę po publikacji tej wiadomości.

 

1)

W ogóle ciężko o tego laptopa w Polsce. Są dwie wersje MSI GS63VR 7RG z matrycą UHD w Polsce:

- z końcówką -032PL (z walizką + chyba również podkładką pod mysz, słuchawkami dousznymi i "nieśmiertelnikiem"), mieli ją w Komputroniku;

- z końcówką -064PL (sam laptop), mają ją w X-Komie.

 

Wolałbym wersję z walizką.

Sklep Xtreem twierdzi, że mają w systemie, że 5 sztuk jest w magazynie w Holandii, ale ludzie tam na miejscu nie mogą ich znaleźć.

Ten sklep zapowiedział, że wezmą oryginalne dyski i RAM w rozliczeniu (czyli jakby odkupią je ode mnie trochę taniej). Wtedy nie musiałbym sprzedawać na Allegro oryginalnych podzespołów z tego laptopa. Jednak ani razu nie odpisali mi jeszcze na kilka moich maili, mimo upływu wielu dni, więc chyba z przykrością muszę uznać ten sklep za niepoważny.

Czy udało się komuś coś tam kupić? Jaką metodą? :)

 

2)

Mam jeszcze pytanie odnośnie pamięci RAM. Do tego laptopa potrzebuję 2x16GB, DDR4, 2400 MHz, najlepszy model jaki jest obecnie na rynku.

Rozumiem, że kolejny ważny parametr to "CL" - i im mniejsza liczba, tym lepiej. Czy dla pamięci o takiej specyfikacji, jak potrzebuję, znajdę jakikolwiek model z CL poniżej 14?

Czy HyperX Impact CL14 to najlepszy wybór? : https://www.komputronik.pl/product/315927/hyperx-32gb-2x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-sodimm-impact-.html

Widziałem też Corsair Vengeance, który ma również CL14: https://www.komputronik.pl/product/399604/corsair-vengeance-lpx-16gb-1x16gb-2400mhz-ddr4-cl14-dimm-.html .

 

Którą pamięć brać? A może jeszcze jakiś inny model lub innego producenta?

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem laptopa z Xtreem ale nie miałem żadnego problemu, kontakt był bardzo dobry. Może są tak zawaleni robotą, że nieregularnie odpisują - warto ich zaatakować wiadomością na facebooku z prośbą o kontakt ;)

 

W przypadku pamięci jeśli zależy Ci na kościach 2400 MHz CL14 to w zasadzie wybór ogranicza się tylko do HyperX lub Corsair, przy czym HyperX jest bardziej podatny na ewentualne OC (jeśli laptop umożliwi taką opcję oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Della chciałem na początku, ale:

- w wersji UHD ma tylko błyszczące matryce - niefajna rzecz;

- słabsza karta graficzna - GTX 1050, a w MSI 1070;

- mieści tylko jeden dysk - tylko SSD M.2 PCI-E;

- cięższy o 0,25 kg.

 

Przewagi Della nad MSI:

- dotykowa matryca;

- cieńsza ramka dookoła ekranu;

- Windows 10 Pro, a nie Home;

- gwarancja 3 lata NBD zamiast 2 lat.

 

Kładąc na wagę zalety i wady, jak dla moich potrzeb wyraźnie wygrywa MSI.

 

Gdyby ktoś kupował jakiegoś laptopa MSI, to wsparcie techniczne producenta (telefon na jego stronie) pozwala swobodnie wymieniać dysk twardy, dysk SSD M.2 oraz pamięć RAM na inne modele, i w razie czego można odsyłać na gwarancję laptopa bez tych 3 podzespołów. Oznacza to, że można je sprzedać zaraz po zakupie laptopa.

Takie informacje uzyskałem właśnie od polskiego wsparcia technicznego (od 1 albo 2 pracowników), rozmowa dotyczyła konkretnie GS63VR 7RG.

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie znowu,

Potrzebuję w zakupionym laptopie (MSI GS63VR 7RG Stealth Pro) wymienić podzespoły: dysk HDD, dysk SSD NVMe M.2, pamięć RAM i może też kartę sieciową.

Niestety ten laptop jest bardzo mały i chudy, dlatego w środku wygląda bardziej jak smartfon niż jak komputer. Aby wymienić te podzespoły, trzeba powykręcać i rozczłonkować prawie wszystkie wnętrzności. Przy okazji walczyć z zalewem jakichś tasiemek, drobniutkich złączy i odklejanych (chyba jednorazowych) pomarańczowych taśm. Wszystko jest tak malutkie i delikatne, że łatwo coś uszkodzić lub podłączyć coś źle. Zobaczcie tutaj jak Koreańczyk wykonuje podobną operację - strach się bać:

Nie zaryzykuję samemu takiej wymiany.

Oficjalny serwis MSI w Polsce obmył ręce (choć akurat pracownicy, z którymi miałem okazję rozmawiać, bardzo sympatyczni i pomocni, podobno długo trwały rozmowy nad moją sprawą - ale na odgórne nieżyciowe zasady nie ma rady).

W związku z tym, pozostaje mi pojechać (lub wysłać laptopa) do nieautoryzowanego serwisu.

- Musi to być serwis utalentowany i doświadczony, żeby poradzić sobie z takim skomplikowanym zadaniem i czegoś nie uszkodzić albo nie pomylić (grozi mi od razu utrata gwarancji, potem czekanie tygodniami i opłata idąca nawet w tysiące zł).

- Najchętniej przyjechałbym do serwisu i patrzył na cały proces wymiany. Czy są serwisy, w których pracownicy godzą się na to? Ewentualnie gdyby był solidny serwis bardzo daleko ode mnie, to mógłbym wysłać laptopa i podzespoły do wstawienia (ale na odległość jest ryzyko np. wstawienia starych podzespołów zamiast przysłanych nowych) - musiałby być to duży i bardzo zaufany serwis.

Czy znacie jakieś utalentowane serwisy, o których wiecie, że robiły już taką trudną robotę (najlepiej gdyby znały się na chudych laptopach MSI) i wykonały ją dobrze? Mogą być to też zagraniczne serwisy.

Z góry wielkie dzięki.

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że mnie uspokoiliście, że dla ludzi czujących te klimaty nie jest to tak skomplikowane, jak się obawiałem :)

A moglibyście polecić jakieś 100% pewne, sprawdzone serwisy, dla których ta robota nie będzie żadnym problemem? Najchętniej z okolic Lublin-Rzeszów, ale w dalsze rejony mogę wysłać komputer lub ewentualnie dojechać.

Pomimo, że każdy serwis powinien sobie z tym poradzić, to wciąż mogę trafić na amatorów, jeśli będę musiał wybrać pierwszy z brzegu.

Jak się trochę prześpię, to zapytam Was jeszcze o kartę sieciową Wi-Fi Killer (i znane problemy z nią) w tym laptopie.

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym doradzić się w sprawie karty Wi-Fi dla mojego nowego laptopa "MSI GS63VR 7RG Stealth Pro".

Oryginalnie jest tu zamontowana karta sieciowa Killer Ethernet E2500 + karta Wi-Fi Killer Wireless-AC 1535.

Widziałem w Internecie opinie o tej karcie Wi-Fi Killer 1535, że potrafi w dowolnych momentach tracić połączenie z routerem oraz powodować niebieskie ekrany śmierci. Podobno odinstalowanie ich fabrycznego programu "Killer Networking Manager" rozwiązuje problem, ale tylko na Windowsie, bo na Linuksie nie da się tego naprawić.

Ludzie dość tłumnie wymieniają tę kartę w różnych laptopach (m.in. MSI i Dellach), na kartę Intel 8265. Doszedłem więc do wniosku, że ten Killer to musi być jakieś badziewie, i prędzej czy później na pewno i mnie spotkałyby poważne problemy z Wi-Fi (mimo, że będę używał Windowsa) :)

- Czy rzeczywiście powinienem wymienić kartę Wi-Fi Killer na inną?

- Czy jeśli wstawię zamiast niej kartę Intela, to czy trzeba wymieniać również kartę sieciową Killer Ethernet (czy nie "pogryzie się" z kartą Wi-Fi innego producenta)?

- Jeśli muszę wstawić inną kartę Wi-Fi, to rozumiem, że wybór karty to w praktyce będzie najlepszego modelu spośród kart Intela? A może istnieją jeszcze jakieś inne karty warte uwagi?

 

Spośród kart Wi-Fi Intela wyróżniają się 4 modele, więc podejrzewam, że najlepsza dla mojego laptopa będzie któraś z nich. Jestem jednak zbyt zielony w tym temacie, aby samodzielnie dokonać wyboru.

Te karty to:

1) Intel Dual Band Wireless-AC 8265 - widziałem, że wiele osób wymienia na nią swoje Killery - ale to już stara karta, bo Q1'16;

2) Intel Wireless-AC 9260 - nowość, Q4'17. Nie wiem co oznacza w praktyce, że posiada pasma "2.4Ghz, 5Ghz (160Mhz)", czyli to 160 Mhz w nawiasie;

3) Intel Wireless-AC 9560 - nowość, Q4'17. Tak samo jak wyżej, posiada 160 Mhz w nawiasie;

4) Intel Tri-Band Wireless-AC 18265 - w miarę nowość, Q1'17. Nie wiem co oznacza "802.11ac/d", i tutaj różni się też model płyty głównej od powyższych 3 kart, bo jest "M.2 3030".

 

Tutaj porównanie pierwszych 3 w tabeli: https://ark.intel.com/pl/compare/94150,99445,99446

A tutaj specyfikacja czwartej karty: https://ark.intel.com/pl/products/95080/Intel-Tri-Band-Wireless-AC-18265

Najważniejsze w tabeli wydają się dane: "Model płyty głównej", "Wymiary obudowy", "Typ interfejsu systemu".

 

- Czy byłby ktoś tak uprzejmy doradzić mi, która karta jest najlepsza (da mi najlepsze efekty teraz i największy potencjał na przyszłość), i jednocześnie pasująca do mojego laptopa?

Z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez SonOfLibertyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Intel Wireless-AC 9560, no chyba, że masz router wifi 60GHz i zamierzasz z tego korzystać, to wtedy zostaje Intel Tri-Band Wireless-AC 18265, ale nie polecam.

Co do dysków, to bierz

1) M.2 Samsung 960 pro wielkość taka, aby się zmieścił system i całe oprogramowanie na teraz i w założeniu na czas eksploatacji laptopa.

2) Samsung 860pro o wielkości na materiały własne, zdjęcia, filmy, wersje instalacyjne programów, muzyka itd..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...