Skocz do zawartości
Pawelek69

Dziwne zwiechy, komputer nie reaguje na przycisk reset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam dziwne zawieszenia komputera:

Wszystko zaczęło się ok. 2 tyg temu. W międzyczasie nic specjalnie nie grzebałem. Sprzęt taki jak sygnaturce, sprzęt w tym składzie działa od roku. Jedynie w styczniu wymieniłem zasilacz na Corsaira CX750M. 

Dzieje się to podczas przeglądania netu, zwykłego pisania w edytorze tekstu, czasem zawiesza się pozostawiony bezczynnie na pulpicie. Zazwyczaj raz dziennie.

Co ciekawe, kiedy komputer jest zawieszony nie reaguje na przycisk reset (normalnie ten przycisk działa). Wciśnięcie przycisku Power powoduje reset, ale dopiero 10 sekund po jego wciśnięciu.

W dzienniku zdarzeń Windows 10 niczego nie ma, tylko kernel power.

Jeśli leci muzyka z YT to w momencie zawieszenia słychać cały czas zapętlony ułamek sekundy utworu. Obraz jest cały czas na monitorze, ale nie działa kursor, ani ctrl + alt + del. Nawet miernik temp. CPU na płycie pokazuje w tym momencie stałą wartość (ok 30 st C).

Grałem dzisiaj godzinę i nie zresetował się, w ogóle nie wiesza się w grze. Robiłem stress testy Intel Extreme Tuning Utility, i wszystko gra, temp CPU max 72 st. C (4400MHz).  Nie chcę puszczać Prime, bo wtedy procesor łapie ponad 90 st. C.

Napięcia sprawdzałem zarówno w oprogramowaniu MSI jak i w HWiNFO (wiem o mierniku, ale mam kiepski). Wszystkie ok. Zrobiłem diagnostykę pamięci Windows.

Gdzie mam szukać przyczyny?

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...