Skocz do zawartości
Slazer

Karta graficzna do około 450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Karty z 2GB VRAMu raczej odpadają, na obecnej grafice nie mogę zagrać w niektóre gry właśnie przez małą ilość RAMu. Jest jeden GTX 960 4GB w mojej okolicy za 550zł (cena do negocjacji), używek 1050ti na allegro nie widzę, nówki zaczynają się od 620zł, a to już dla mnie za dużo. Widziałem też pełno 7970/280x w okolicach 450zł, warto się tym zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już wolałbym się zainteresować tą 960'tką. 280x to już dość wiekowa karta mimo że wydajnościowo jest całkiem przyzwoita.  Masz wciąż dość dobry procesor. Jak go nie podkręciłeś to tym bardziej masz teraz okazję.   Osobiście ja bym zbierał dalej na coś lepszego. 450 zł to jednak ciut mało na coś lepszego a 1050Ti już całkiem jest sensowną kartą. Wydajnościowo jest na poziomie 960'tki tyle że nowsza i masz gwarancję. Nawet ja ktrafisz używkę nieco taniej to pewnie z dłuższą gwarancją.

 

Test 1050Ti w starciu z 960'tką:

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_ti_alternatywa_dla_geforce_gtx_960?page=0,14

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też pełno 7970/280x w okolicach 450zł, warto się tym zainteresować?

 

Wg. wikipedii HD7970 jest na pierwszej wersji GCN (jak Twój HD7770), czyli nie obsługuje wszystkich funkcji DX12 FeatureLevel 12.0 (obecnie już niektóre gry w trybie DX12 nie ruszą na tej karcie, więc w przyszłości, jeśli jakaś gra będzie tylko na DX12 i będzie wymagać pełnej zgodności FeatureLevel 12.0 to najzwyczajniej może nie działać). Lepiej wybrać coś na nowszej wersji GCN (pełna obsługa DX12 FeatureLevel 12.0 lub wyżej).

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafi 280x z dobrym chłodzeniem to można spróbować tylko nie wiadomo co z tą kartą było robione  i jak z jej żywotnością będzie. Ja osobiscie bym brał coś  nowszego, ale że budżet ograniczony no to pozostaje 960 lub właśnie 280x. To wciaż  przyzwoite karty tyle że 280x często był wykorzystywany do kopania, więc osobisćie miałbym obawy brać używki  z Allegro bez gwarancji, ale może nieco dramatyzuje ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy kopania BTC na Rx 2xx czy HD7xxx ( w zasadzie Rx 200 to rebrandy HD7xxx , z małymi wyjątkami ) to dawne dzieje , choć nadal warto uważać na karty choć nie tak mocno jak wtedy .

 

Na GCN 2.0 masz HD7790 / R7 260X czy R9 290/290X , w R9 285 jest już GCN 3.0 , tak samo Fuji/Fidzi ma też GCN 3.0 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech robi jak uważa. Ja mu osobiście odradzam używane radki z przed paru lat. To że teraz 2xx nie są  wykorzystywane do koparek to normalne bo zastąpiły je nowsze układy z serii 4xx i 5xx.  No ale te karty 280x przecież też wtedy były katowane w koparkach. To że przez jakiś czas potem nie były do tego wykorzystywane to niczego nie zmienia. Swoje przepracowały.  Z drugiej strony w przypadku używanych kart bez gwarancji zawsze się ryzykuje również w przypadku Geforce'ów.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje mi polować na 1050ti lub 960. Podlinkowany test widziałem, o niepełnej zgodności GCN 1 z Directxem 12 nie wiedziałem. Teoretycznie jakbym chciał dopłacić, to ile musiałbym wydać za wydajność wyższą od 1050ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą wydajność niż GTX960 / GTX1050 Ti oferują dopiero GTX970/980 albo R9 290 , czasami R9 380 jest lepszy ale nie wiele .

 

Używane GTX970 chodzą na allegro po 460+ zł ( jedna sztuka ) albo 650+ zł ( pozostałe modele ) , R9 290/290X  jest tylko kilka modeli , referent za 350 zł , potem wersje niereferencyjne za 500+ zł .

 

Albo szukać nowych Rx 470 , tyle że ich prawie nie ma .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widziałeś 970 tak tanio? Chyba na niedawno rozpoczętej aukcji lub olx, a biorąc pod uwagę oferty kup teraz to musiałbyś wydać około 800zł

 

Za tyle jest jedna sztuka 380X która jest już zauważalnie wydajniejsza lub jeszcze lepszy gtx970 za 850zł 

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, będę szukał 1050ti/960. Stwierdziłem że wolę dopłacić i kupić nówkę. I tutaj nasuwają się dwa pytania, czy jest jakaś różnica pomiędzy 1050ti bez zasilania 6 pin a tymi z? Warto dopłacić do wersji z 2 wentylatorami?

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...