Skocz do zawartości
Vilku

cudze telefony w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem. 

 

Otoczenie sieciowe eksploratora windows wykrywa mi cudze telefony. 

 

Pojawiają się na jakiś czas i znikają.

 

 

Nie ma ich nigdzie indziej. Ani w wykazie podpiętych urządzeń w konfiguracji routera ani nie są wykrywane przez programy typu ipscan.

 

Zablokowałem ich numery MAC(ale co jakiś czas się zmieniają), zmieniłem hasło, wyłączyłem udostępnianie przez pin/przycisk ale wciąż tam się pojawiają.

 

Jakiś pomysł o co może chodzić?

 

Wrzucam screen

 

Router to RT-N18U

 

U mnie na chacie powinny być 5 urządzeń.

 

2 PC

2 telefony z windowsphone

1 TV

1 router

post-231897-0-60262400-1497785083_thumb.png

Edytowane przez Vilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniles haslo do routera czy do wifi? Pokaz jakie masz zabezpieczenia wifi ustawione w routerze.

Dziwny przypadek

 

Natomiast rozumiem, ze zabezpieczenie WIFI to WPA2 (jesli nie to koniecznie takie ustaw). Dla pewnosci zmien haslo

Zmien haslo dostepowe do routera

Wylacz rozglaszanie SSID Wifi (wtedy siec nie bedzie widoczna a zeby sie podlaczyc - trzeba oprocz klucza WPA2 - znac jeszcze nazwe (SSID) sieci

I zamiast blokowac MAC - sprawdz czy mozesz ustawic podlaczanie tylko MAC z bialej listy - wtedy ustaw swoje urzadzenia (MAC) a reszta bedzie blokowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...