Skocz do zawartości
Bujakashi

Udostepnienie połączenia internetowego do bloku obok Netia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam wykupiony internet z Netii (100/100).

 

Obecnie używam także routera TP-Link TL-WR841N dzięki któremu korzystam z neta na telefonie + TV.

 

Potrzebuję udostępnić internet w mieszkaniu w bloku obok (brak bezpośredniej widoczności).

 

post-149710-0-94850300-1497947402_thumb.jpg

 

Chciałbym mieć Lan + Wifi w miejscu gdzie mam Netie + w sumie głównie wi-fi w bloku obok.

 

Rozumiem, ze potrzebuje AP z anteną panelową który podłącze do TP-Link TL-WR841N (podpięty pod Netię) i drugi AP (DUO) z anteną w bloku obok ?

 

Czy jesteście w stanie polecić mi konkretnie co kupić? Chciałbym wydać około 300 zł, a natomiast górna granica to 500.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie potrzebuje opisu problemu, tylko proszę o sugestię co konkretnie kupić, przykładowe anteny i AP które w moim przypadku dadzą radę.

 

Nic nowego z tego linka dla mnie nie wynika, tym bardziej że odpowiedzi są tam z 2011 roku. W pierwszej wersji miałem dopisane w poście że proszę o nie odsyłanie do Google i innych tematów, ale uznałem że może jednak PurePC jest trochę inne niż spora część for ze specjalistami, widać myliłem się. Człowiek potem szuka czegoś w Google i znajduje tylko odpowiedzi poszukaj w Google... dzięki wielkie.

 

2 x TP-Link Access Point CPE510

 

Czy może coś innego?

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zdajesz sobie sprawę, że przy braku bezpośredniej widoczności anten stabilność takiego linku będzie bardzo mizerna, o ile w ogóle będziemy mogli mówić o samym zestawieniu linku. Moim zdaniem, jeśli nie masz możliwości wyprowadzić anteny na ścianę "patrzącą" na blok obok, to odpuściłbym całkowicie. Dogadaj się ze spółdzielnią i wypuść panel na dach lub ścianę z bezpośrednią widocznością na blok docelowy.

Urządzenia spoko, można pomyśleć o jakimś tańszym Mikrotiku lub Ubiquiti (np. http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_ubiquiti_nanostation_loco_m5_5ghz_cpe_N2515.htm).

 

 

Pzdr,

 

czapla

Edytowane przez czapla_pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne rady otrzymałem na innym forum, sprzęt lepiej wziąć z odłączaną anteną który zawsze można zmienić na mocniejszą (wybrałem zintegrowane ze względu na estetykę).  Doradzono mi także, że częstotliwość 2,4GHz lepiej "radzi sobie" z przeszkodami. Co do stabilności łącza to moje drugie mieszkanie w którym jestem sporadycznie, dlatego zamiast bezsensownie płacić regularnie za internet pojawił się pomysł stworzenia połączenia bezprzewodowego (nawet jeżeli do ideału byłoby daleko). Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...