Skocz do zawartości
Send1N

Packard Bell Acer Z5WT3 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo dziwny problem z tym laptopem po włączeniu po 5 sekundach sam się wyłącza ale gdy nacisnę przycisk power i naciskam go co chwile palcem to komputer chodzi cały czas, laptop przyszedł do mnie od sąsiada kupiony po taniości brakuje w nim dysku twardego i kieszeni montażowej ale na próbę wsadziłem płytę z windowsem i naciskając ten przycisk cały czas palcem normalnie płyta się ładuje wyskakuje po chwili okno z wyborem języka instalacji windows 10. Gdy tylko przestanę naciskać włącznik za 5 sekund laptop się wyłącza jakieś pomysły panowie? 
Nagrałem film jak to wygląda 



Laptop posiada zasilacz o mocy 19V i odpinane gniazdo zasilania, zmieżyłem zarówno napięcia multimetrem na ładowarce jak i na wtyczce gniazda zasilania w obydwu przypadkach napięcie 19.10 czyli w porządku. 

 

Komputer rozbierałem już 3 razy wszystko wyczyszczone wymieniony nawet termopad o takiej samej grubości na procesorze profilaktycznie, na początku ten laptop miał problem z komunikatem "pamięć w slocie 1 nie jest równa pamięci w slocie 2" oczywiście komunikat był w języku angielskim. Rozwiązałem ten problem i już miałem zamawiać dysk ale coś mnie tknęło aby go jeszcze posprawdzać i za którymś włączeniem już zachowuje się tak jak na filmie to pokazałem.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona płytka włącznika ( lub sam przycisk )

Hej wkońcu ktoś zauważył mój temat problem jest właśnie w tym że przeszukałem cały internet i do tego modelu nie ma nigdzie włącznika.... :( takie coś kosztuje w granicach 20zł do innych modeli i co mogę teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dac do kogoś kto ma HOT AIR i wymienić go bo zwiera .

Lub czasami są zespolone diody i któraś może być walnięta ( przebita ).

Miernik reke i mierzyć co gdzie i jak leci .

 

Proste jak drut ( tzn dla mnie bo lutownicą operuję już 21 lat.. )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znalezć taki sam włącznik z demontażu http://allegro.pl/wlacznik-modul-power-acer-e1-570-e1-530-i6849504367.html kwazor jesteś pewny że w tym tkwi problem? 3 godziny temu włączyłem tego lapka, wypiąłem szybko taśmę z płyty i cały czas laptop chodzi nie wyłącza ani nie włącza się sam więc to chyba nie uszkodzenie na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...