Skocz do zawartości
Digichaos

Modernizacja 1440p/Zmiana platformy

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem 

Mam pytanie odnosnie upgradu obecnego PCeta

Zastosowanie: Programowanie Front-End, Gry od czasu do czasu, Photoshop (zastosowania Front Endowe)

Obecnie posiadam:

 

Procesor 4690k@4.6 jego max to 4.8 ale lato updaly zmniejszylem gdyz mam powietrzne chlodzenie

RAM: 4x4 GB 2400 cl 10 (mialem 2x4 dokupilem pol roku temu kolejne 2x4) = 16GB

Plyta: Gigabyte Z97x Gaming 5

GPU: Asus Strix 980ti @ 1450/8000 - dziala jak samolot dobrze ze siedze w sluchawkach

Cooler CPU: Cryorig R1 Universal

PSU: BeQuiet L8 530W

Dzwiek: USB - Prodigy Cube Black

Monitor: Acer 1440p 144hz 1ms - i uwaga ma FreeSync 

 

Za 2 mesiace konczy sie gwarancja na wiekszosc podzespolow stad zastanawiam sie czy sprzedawac i zmienia platforme czy poprostu mija sie narazie to z celem 

Chcialbym w gierki pograc w 1440p wmiare detale no i programowanie cel 1 rzedny

 

Jesli chodzi o obecne bebechy nigdy niebylo problemu tylko ze ma komp prawie 3 lata

 

@

Gdzies mi chodzilo po glowie polowanie na Broadwella jak myslicie sensowna ?

@

Ram czy maja 2x8 gb cos zyskam w porownaniu z 4x4 ?

@

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najważniejsza w tym upgreadzie byłaby karta graficzna ale z powodu kryptowalut obecnie (nie wiem czy wiesz co się dziej na rynku GPU) nie ma sensu kupowanie żadnego GPU, no może GTX 1080 Ti, bo podrożał tylko o jakieś 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmianą karty graficznej poczekaj na Volte. Na obecnych kartach będzie mała różnica i ceny są absurdalne, a Vega ma być tylko czymś pomiędzy 1080-1080ti - chyba że zależy Ci na freesync

 

Zmiana na broadwella miałaby sens do gier bo często radzi sobie lepiej nawet od 7700K 5GHz i nie musiałbyś nic wymieniać...

... z drugiej strony, nie wiem za ile byś go upolował, ale mniej więcej w tej cenie mógłbyś mieć 8 rdzeniowego Ryzena lub 6 rdzeniowego Coffee Lake (zgaduje) + koszty wymiany platformy

 

Pewnie wszystko będzie normalnie dostępne dopiero na początku 2018

 

Pomyśl też nad zmianą chłodzenia na wodne

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiś czas ja bym  się wstrzymał na Twoim miejscu. I tak te 2-3 miesiące gwarancji niewiele Ci da jeśli chodzi o sprzedaż. Przynajmniej niektóre elementy, bo karta graficzna  może i pójdzie wysoko ze względu na sytuację na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...