Skocz do zawartości
Slazer

Obudowa i dysk twardy do około 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam obudowy i dysku twardego. Posiadam chłodzenie Scythe Ninja 3 (160mm), oraz płytę główną z Sata 3 6Gb/s. Znajdę coś lepszego niż M35W w cenie do około 200zł? W większości zestawów z PurePC jest Seagate BarraCuda, więc zgaduję że jest dobrym wyborem w tej cenie, czy lepiej dopłacić do WD Blue?

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche ponad limit ale warto byloby doplacic do

 

https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-performance-1tb-707444/

 

najlepszy dysk na tym pulapie cenowym

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995/

 

niby 50 zl za droga ale za 200 to chyba tylko zalmany wchodza w gre a w x70 wchodzi duzo wyzsze chlodzenie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ten p300 wydaje się lepszym wyborem niż pozostałe (według recenzji jest tak samo szybki, ale jest cichszy). Co do obudowy, według mnie M35W jest ładniejsza niż X70W. Środek jest praktycznie taki sam, różnią się szerokością, ale nie potrzeba mi więcej miejsca na chłodzenie, bo Ninja 3 powinna się zmieścić (ma 160mm, a do M35W wchodzą chłodzenia 161mm). Jeżeli mój tok rozumowania jest gdzieś błędny, to proszę o poprawienie go.
Czym się różni p300 od p300 performance?

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak Ci zależy na wyglądzie ? Rozumiem obudowa, ew monitor, ale dysk...

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp920-128gb-sata3-asp920ss3-128gm-c-635787/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

 

280 zł za 128GB to dosć sporo, ale dostajesz kości MLC czyli nieco lepszą żywotność. Dysk tyowy pod system. Jak potrzeba coś  większego to trzeba dołożyć np:

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nie jest dla mnie czynnikiem decydującym (na pewno nie w tej cenie), przy wyborze sugerowałem się bardziej ilością sprzedanych sztuk. W takim razie zamawiam SP920, dzięki za pomoc. A tak właściwie to dlaczego kupiło go tak mało osób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak, że jak dany dysk jest popularny to go kupuje więcej osób w danym sklepie. Tu widocznie jest mniej znany, ale nie znaczy że gorszy. Masz 5 lat gwrancji i kości MLC zamiast TLC.     Osobiście bym dozbierał do Iridium PRO. Starczy na dłużej i jest bardziej przyszłościowy. No i go kupiło więcej osób jak tym się sugerujesz. Wiem że to 100 zł więcej, ale jest szybszy zapis na tym dysku 530 vs 180 MB/s. Też jest na kościach MLC i też ma 5 lat gwarancji. No i jest jakby nie patrzeć Polskiej firmy mimo że składany pewnie gdzie indziej.  Zapis na dyskach SSD pod system i parę gier nie ma większego znaczenia, ale lepiej jest mieć niż nie mieć. Zwłaszcza w przypadku tego dysku i tych użytych kości MLC, które są trwalsze.   120/128GB to naprawdę mało na obecne czasy, ale idzie z nimi pracować, więc co byś z tych dwóch dysków nie wybrał to będziesz zadowolony. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przemawia za Iridium (jest najładniejszy z tych 3 :wink2:), ale przekroczyłbym swój budżet. Na partycji systemowej zajęte mam ~50GB, do tego będę przesiadał się z ~9 letniego WD Green, więc różnica pewnie będzie kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram, też tak mam że po czasie wszelaka przestrzeń dyskowa jest na wyczerpaniu, dlatego oprócz SSD kupuję zwykły HDD. Na SSD zostawię system i kilka gierek sieciowych.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...