Skocz do zawartości
maciuuuus

komp za ok 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę kupić kompa, na którym też można pograć w gry (na wyższych detalach). Budżet to ok 6000 (może być trochę więcej).

Możecie polecić jakieś sprawdzone zestawy no i też jaką kartę graficzną bo od jakichś 4 lat nie jestem w temacie...

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie części masz teraz?

 

Komputer można złożyć ale niestety bez karty graficznej, chyba że z używaną 980ti bo aktualnie trwa globalny deficyt

Teraz to ja mam kompa, który ma 7 lat, ratowałem go już kilka razy lecz jego czas już nadszedł.

Jak to deficyt kart? Nic przyzwoitego się nie da kupić (w ogóle nie jestem teraz w temacie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami jest obecnie tragedia , przynajmniej jeżeli chodzi o nowe karty ze średniej i wyższej pólki .

 

Rx 4xx/5xx praktycznie nie ma , podobnie z GTX-ami , jak już coś jest to w kosmicznych cenach wide GTX1060 po prawie 2k zł.

 

Niżej to tylko GTX1050/1050Ti lub Rx 560 ale szkoda je wkładać do kompa za 6 k zł .

 

W lipcu powinno być lepiej ale czy będzie i jak dokładnie to ci nikt nie powie , na tą chwilę lepiej polować na jakąś używkę - tym bardziej że sporo starszych kart jeszcze daje radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zasilacz EVGA SuperNOVA 550 G2 <-- w Komputroniku za 349 zł, ma super stosunek ceny do jakości. Ten EVGA G2 jest na platformie Super Flowera i w rankingu Tom's Hardware jest jako Tier 1, czyli najlepsza jakość. Dodatkowo w recenzji johnyGURU dostał maksymalną notę (same 10). Sam mam taki zasilacz do praktycznie identycznego zestawu (widnieje w sygaturce) jaki podał @TheStachu12.

 

Spędziłem wiele tygodni na doborze podzespołów i potwierdzam, że w cenie ok 5000-6000 zł to jeden z najlepszych buildów. Chociaż za 6000 a autor mówi, że może być ciut więcej to można by się pokusić o Ryzen 7 1700 i może lepsze RAMy na chipach Samsunga B-Die. Karta to faktycznie GTX 980 Ti albo jakiś GTX 1080 z zagranicy.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka powinna być cena takiej karty i kiedy być może będzie ona osiągalna w Polsce? Mogę poczekać ze 3 miesiące, aż tak mi się nie spieszy ;)

Moment, cena spadła, czy mi się coś pomyliło? 2400 zł to jak najbardziej ok cena za GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet ?

 

GTX1080 to przy obecnych cenach kosztuje mniej więcej połowę ceny tego kompa , a nie wiadomo co za podzespoły tam siedzą dokładnie - nie ma podanego producenta ani modelu karty , płyty , pamięci , dysków czy zasilacza .

 

Z kupnem lepszych kart to lepiej się obecnie wtrzymać , już GTX1050 chodzi po prawie 1 000 zł .

 

SSD to może być nagorsze <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o na TLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...