Skocz do zawartości
falcoon84

Pendrive 128GB czy przenośny dysk SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupna przenośnej pamięci 128GB na USB 3.0 i mam dylemat czy kupić pendrive czy przenośny dysk SSD. Kwota jaką chcę przeznaczyć to okolice 300zł.

 

Mój wybór padł na dysk SSD:

 

https://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-plextor-ex1-128gb-usb-3-1-ex1-128-1092330/

 

lub pendrive:

 

https://www.morele.net/pendrive-hyperx-savage-hxs3-128gb-773146/

 

Chciałbym poznać Waszą opinię. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Plextor EX1 jest taki, że musisz chodzić z kablem, bo ma gniazdo USB 3.1 typu C.

Jeśli ma być mobilny, to wolał bym pendrive. Jeśli nie to Plextor.

Jeśli chodzi o Pendrive to weź raczej w tym segmencie cenowym

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-extreme-go-128gb-3-1-sdcz800-128g-g46-1131391/

 

Ten HyperX Savage HXS3/128GB nie jest najlepszy. I fatalny przy małych plikach, ale nie wiem czy to dla Ciebie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Plextor EX1 jest taki, że musisz chodzić z kablem, bo ma gniazdo USB 3.1 typu C.

Jeśli ma być mobilny, to wolał bym pendrive. Jeśli nie to Plextor.

Jeśli chodzi o Pendrive to weź raczej w tym segmencie cenowym

https://www.morele.net/pendrive-sandisk-extreme-go-128gb-3-1-sdcz800-128g-g46-1131391/

 

Ten HyperX Savage HXS3/128GB nie jest najlepszy. I fatalny przy małych plikach, ale nie wiem czy to dla Ciebie ważne.

 

Kabel mi nie przeszkadza a bardziej zależy mi na transferze ze względu na przenoszone projekty składające się z małych plików ale w dużej ilości dającej nawet kilkanaście/kilkadziesiąt GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu mały przenośny SSD lepiej się sprawdzi. Tyle że dochodzi kwestia kabla USB. Sam mam dysk przenośny co prawda zwykły i często go przenoszę między dwoma komputerami nie sprawia to problemu.  Ten Plextor jest mniejszy od klasycznego dysku przenośnego. Kosztuje jakieś 330 zł, gdzie ten Pendrive Sandiska kosztuje jakieś 300 zł. Ma o ponad połowe mniejsze transfery i do tego znacznie mniejsze transfery przy przenoszeniu małych plików. Tu SSD lepiej się  sprawdzi i to zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominaj kabla, bo takiego nie dostaniesz w każdym sklepie komputerowym, a już na pewno nie będzie go u każdego znajomego czy każdej firmie.

 To nie problem, zawsze mam jeden przy sobie do ładowania telefonu plus w domu, pracy i samochodzie po sztuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk ssd plus dobra kieszen usb plus taki ze jak miejsca zabraknie wystarczy kupic wiekszý dysk

 

taki iridium pro 120 + kieszen i kabel pod wgledem zywotnosci pokona kazdy pen (choc lepiej byloby kupic 240)

 

Tylko takie rozwiązanie jest jednak już rozmiarowo większe a poza tym nie mam zaufania do tych no name obudów a wydawanie 180zł na Zalmana jest mało opłacalne w porównaniu z tym Plextorem a miejsca raczej mi starczy na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natec Rhino 3.0 nawet jak padnie to do dysku sie dostaniesz po sata i kupisz drugi co przy gotowych rozwiazaniach pewne nie jest np przenosne dyski wd maja zamiast sata bezposrednio usb wiec jak padnie to ani obudowy ani dysku nie uzyjesz a co siedzi w takich gotowcach ssd tez nie wiadomo (pewnie tlc bo tanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...