Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam lapotpa firmy Dell Inspiron 7566 z dyskiem HDD 1TB i oryginalnym systemem 10 , dokupiłem do niego dysk SSD 256GB Samsung 850 EVO , dysk został włożony do laptopa , i tutaj potrzebował bym waszej pomocy,chciałbym zainstalować system nadysk SSD tylko jak to zrobić wiem że na laptopie jest partycja recouvery ale jak z niej skorzystać? Proszę o pomoc . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób po prostu klonowanie partycji z OS - albo z pomocą narzędzi dołoczonych do dysku albo za pomocą Acronis True Image lub Clonezilli .

 

Partycję recovery olej , możliwe że na SSD i tak nie będzie miejsca na nią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no recovery to must have albo predzej czy pozniej bedzie trzeba kupic nowego windowsa

 

kupujac dysk ssd chyba byla brana pod uwage a tak na marginesie iridium pro 480 dzisiaj kosztuje 699 to juz 100 mniej niz sam musialem dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę klonować,czytałem,że często taki system nie chodzi jak nowozainstalowany bezpośrednio na SSD. Dysk to polecony przez Was Samsung 850 EVO 250 GB  M.2 2288 . Dysk jest zamontowany i chcę na nim zainstalować Win 10 z HDD ,na którym jest partycja recovery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle czytałem .

 

Jak oryginalny system jest w miarę dobrym stanie to na SSD nie będzie gorzej niż na HDD , chyba że coś podczas klonowania pójdzie nie tak ( kiedyś niektóre programy miały problem z parametrem aligment ale teraz jest OK ) .

 

Sam tak klonowałem system z HDD na SSD i był wyraźny skok wydajności , potem dopiero przyszła reinstalka OS tyle że tutaj powodem była zmiana wersji z 32-bit na X64 .

 

A jak nie chcesz robić klona to na czysto zainstaluj OS na SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Bo chcę zrobić to samo tylko na laptopie samsunga. Jak po sklonowaniu wygląda sprawa z dyskiem na którym był wcześniej system? Bo ja chcę zachować oba dyski w lapku. Kiedyś robiłem klonowanie w stacjonarnym to do tej pory mam wybór obu systemów podczas startu kompa pomimo że tego starego systemu już tam nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System zainstalowałem z pendrive,a system pobrałem czysty ze strony Microsoftu. Aktywował się automatycznie po zalogowaniu.Sterowniki pobrałem i instalowałem ręcznie z pena . Wi Fi na sterowniku z Windows 10 restartowało TP-LINK W 8970.Po ręcznej zmianie sterownika i wyłączeniu tego automatycznie instalowanego, wi-fi działa normalnie. Dziękuję za podpowiedzi, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...