Skocz do zawartości
Wiking

Laptop na studia informatyczne do 3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wybieram sie na studia okolo 500km od domu, wiec potrzebuje sprzetu, ktory posluzy mi nie tylko do nauki, ale rowniez do multimediow czy odpalenia czasem jakiejs nowszej gierki.

 

Co do wymagan:

- system sam ogarne

- dysk SSD

- 15 cali

 

Zastanawialem sie nad wyborem Lenovo Y700, ale podobno sa dosc wadliwe z tego, co wyczytalem w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na studia to tylko dell vostro zwlaszcza na taki kierunek

 

na studiach, nawet informatycznych, nadal korzysta się głównie z papieru i długopisu, rzadko kiedy będzie okazja, by wziąć go na zajęcia i w pełni z niego skorzystać, szczególnie na pierwszym roku. Zgaduję, że 99% czasu będzie leżał na biurku w akademiku i służył głównie do rozrywki, więc nie widzę powodu, by pchać się w vostro. Tutaj dużo lepiej sprawdzi się coś z GTXem lub nawet stacjonarka, co nie jest rzadkim widokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tak mysla ci ktorzy na studiach nie byli ale w rzeczywistosci jak masz do czytania na nastepny dzien 1000 stron to na granie czasu nie ma a gwarancja della moze uratowac 4 litery jak juz masz termin do napisania pracy a tu odpukac cos padlo, nawet na studiach nie informatycznych 3/4 prac zaliczeniowych wysyla sie mailem albo drukuje

btw mam nadzieje ze oprocz lapka jest budzet na drukarke laserowa z tonerem na min 5000 stron (do tanszych toner kosztuje wiecej niz nowa drkukarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na głównej był news o MSI z Geforcem MX150.

Na studia wydaje się idealny, lekki, przenośny, Core i7HQ, MX150 spokojnie uciągną każdą grę po zmniejszeniu detali.

Do października powinien być dostępny, a dolar spada, więc sprzęt potanieje.

 

Edit: 2,2kg to jednak nie taki lekki. Myślałem, że trochę bliżej mu do ultrabooka.

W każdym bądź razie powinny wkrótce pojawić się inne modele z MX150.

Żeby zaoszczędzić spokojnie możesz brać coś Core i5HQ.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie, ale budzet raczej w strone 3k idzie. Na pewno 3,5k nie przebije i nie wiem czy nawet tyle bede mial.

 

I mowicie, ze nie brac z SSD tylko samemu go dokupic ?

Edytowane przez Wiking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

tak mysla ci ktorzy na studiach nie byli ale w rzeczywistosci jak masz do czytania na nastepny dzien 1000 stron to na granie czasu nie ma a gwarancja della moze uratowac 4 litery jak juz masz termin do napisania pracy a tu odpukac cos padlo, nawet na studiach nie informatycznych 3/4 prac zaliczeniowych wysyla sie mailem albo drukuje

btw mam nadzieje ze oprocz lapka jest budzet na drukarke laserowa z tonerem na min 5000 stron (do tanszych toner kosztuje wiecej niz nowa drkukarka)

Nie wiem gdzie byles na studiach, ale chyba nie chwalisz sie ta pseudo uczelnia polsko-japonska? Mam rozeznanie wsrod znajomych z UW, PW i swojej uczelni i... pierwsze 3 semestry w sumie lapek nie potrzebny - pierwszy rok to matma, matma i ew. <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>lki typu oprogramowanie biurowe, ktore ogarnia sie w kilka minut na zajeciach. No dobra, na 2 albo 3 semestrze algorytmika (ale to zajecia praktyczne na pc nie wyklady) to komp sie przydaje. Dopiero pozniej wchodzi C, C++, Java, C#, bazy danych i inne duperele, gdzie komp juz baaardzosie przydaje. Wrecz jest wymagany. Co do samego sprzetu... bierz cos lekkiego, bo pozniej bedziesz klac jak szewc, ze musisz znowu dzwigac lapka - tez myslalem "o tam, 2-3 kg co to jest!". A pozniej doszly ksiazki, zeszyty, cos do jedzenia i picia i... juz nie bylo tak fajnie popylac z tym ciezarem (a ja wczesniej myslalem jeszcze o 17" xD) Takze sorki za offtop, ale dobrze radze bierz cos lekkiego. Opcjonalnie hybryde z dotykowym ekranem i stylusem. Samemu na ostatnim roku robilem notatki na Galaxy Note 3, bo nie chcialo mi sie juz ciagac plecaka na sam wyklad. Takze dawalo to rade, ale 5" to za malo na pelen komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...