Skocz do zawartości
ulumulu1988

Płyta główna do Ryzen 1700X bez OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałem zmienić moja starą platformę i5-4460, MSI H81M-P33, 8GB DDR3 Crucial Balistix na nowego Ryzena 7 1700X i 16GB DDR4. Nie planuje podkręcać procesora, bo jakoś mi to nie jest potrzebne. Stawiam an kulturę pracy sprzętu, nie dodatkowe 5 FPS na afterbunerze. Zastanawiam się nad wyborem płyty głównej. Czy w tej sytuacji potrzebna jest X370, czy wystarczy mobo z B350. Ważne, a żeby płyta była dobrze wyposażona w złącza (przydała by się lepsza karta dźwiękowa ew. kupie DAC do muzyki) i stabilna. Nie wiem jak z sekcjami zasilania w B350. Ostatnio poczytałem trochę tematów to cała obecna seria płyt X370 i B350 nie ma przychylnych komentarzy ze względu na problem z pamięciami i z zasilaniem. 

Do czego używam komputera? jestem grafikiem więc na co dzień Photoshop, Illustrator i InDesign. Projektując przeważnie mam masę zakładek w przeglądarkach wraz z YouTubem. PC musi pływać przy pracy z dużymi plikami graficznymi. Dodatkowo lubię sobie czasami pograć. Raczej jestem graczem z gatunku tych weekendowych (niestety już swoje latka mam i gry nie bawią mnie tak jak kiedyś. A może to gry się zepsuły? Ciężko powiedzieć). Grywam w Wiedźmina III, Doom IV, Diablo 3, Metro i wracam często do starych gierek. Nie mniej jednak chciałbym odpalić premierowe produkcje na które czekam - takie jak np. Call of Duty: WWII. Obecnie posiadam GTX950, ale planuje wymianę na GTX1060 ew. Vegę po premierze o ile będzie warto.

Teraz pytanie zasadnicze: czy warto teraz zmieniać mój sprzęt na Ryzen 7? Czy dla mnie przyrost wydajności będzie bardzo odczuwalny? Może warto jeszcze poczekać na rozwój nowej platformy AMD i nowe procesory, bardziej dopracowane płyty? Może to tylko złudzenie nie żebym narzekał na swój stary komputer ale wydaje mi się, że i5-4460 bardzo się zestarzał na tle nowych procesorów. 

Będę wdzięczny za opinie osób ogarniających temat. Szczerze powiem od 2 lat nie specjalnie interesowałem się światkiem PC.

Dzięki i pozdrawiam smile.gif 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak z grami ale jeżeli chodzi o prace tj. grafikę a zwłaszcza w PS który jak sam reszta wiesz z3 siorbie ram jak oszalały - to największy wzrost konfortu pracy otrzymasz dokupujac ram i duży ssd na programy. Jeżeli chodzi o zmiane wprocesora to odczowalna różnica będzie w renderingu scen w 3d, montażu filmów, no i chyba że w jakiś ogromnychb plikach w Ai, a i tak programy Adobe są nadziej zoptymalizowane pod 1 rdzeń. Natomiast jeżeli chodzi o gry to ostanio uruchomiłem faycry primal w ok. 50 klatkach na high na amd II x4 z 4gb ram i 1050 ti

A jak się uprzsz na ryzen to b350 (choć też możesz ) jak nie zamierzasz kręcić jest jak najbardziej ok nie poczujesz różnicy między x370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...