Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Propozycje na zmniejszenie poziomu agresji w dziale komentarzy w artykułach

Rozpoczęty przez Subii, lip 29 2017 11:39

1 odpowiedź w tym temacie

#1

Subii
  • Subii
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam, tu zbanowany na 3 dni użytkownik.

Przemyślałem sobie trochę ta sprawę i postanowiłem napisać nowy temat (mam nadzieję że redakcja się z nim zapozna i przedyskutuje propozycje, które zamierzam poniżej zaproponować) i mam nadzieję że trafiłem w najodpowiedniejszy dział, bo inne kompletnie mi nie pasowały do tematu mojego wpisu.

Jak na pewno sporo osób zauważyło, ostatnimi czasy wzrosła ilość negatywnych komentarzy, które w łatwy sposób prowokują do nie uprzejmych odpowiedzi oraz negatywnej atmosfery w komentarzach i tak zwanych "wycieczek osobistych" na temat osób z którymi dana osoba się nie zgadza.

Pierwsza rzeczą jaką przyszła mi do głowy to wprowadzenie automatycznego ukrywania komentarzy, które zbiorą odpowiednio dużo negatywnych ocen. Ilość jest do ustalenia, myślałem o 10 minusach, ale może być też ich więcej lub mniej, np. -15 lub -5.

Dodatkowo super by było, gdyby funkcja ukrywania komentarzy osób które wpiszemy na czarną listę działała również na wersji mobilnej strony, bo jak na razie działa to tylko na pełnej wersji.

Kolejnym, drugim pomysłem, chyba najtrudniejszym w wprowadzeniu ale dającym na pewno najwięcej korzyści jest system, który sprawdzał by komentarze przed ich wysłaniem (coś takiego już jest wstępnie zaimplementowane, cenzurowanie przekleństw). Ale nie mówię o sprawdzaniu i zatwierdzanie każdego komentarza przed jego publikacja bo redakcja nie robiła by nic innego oprócz tego, tylko mówię o systemie który w momencie wykrycia, że odnosimy się negatywnie do danej osoby (tu właśnie wchodzą akcje te "wycieczki osobiste") przed wysłaniem wiadomości zapytał by się nas "prawdopodobnie chcesz obrazić innego użytkownika, na pewno chcesz wysłać tą wiadomość?" czy coś w tym stylu, badanie potwierdziło że pomysł młodej dziewczyny (tak, bo ona wpadła na ten pomysł) że taka forma zapytania znacząco obniża poziom negatywnych komentarzy. Jak dobrze ten system by działał zależało by od pracy włożonej w filtr wychwytujący negatywne treści.

Myślę że moje propozycje są przynajmniej warte przedyskutowania, a nie ich natychmiastowemu zignorowaniu.

Jeśli inni użytkownicy również mają jakieś poważne propozycje, to zachęcam do podzielenia się nimi. Może znacie jakieś fajne mechanizmy czy inne przykłady które by działały i nie były zbyt uprzykrzające dla zwykłych użytkowników czy redakcji.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#2

Bogvel
  • Bogvel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 45 postów

A wciągnąć wszystkich minusowych np od -10 na blacklist i wtedy każdy post użytkownika z tej listy dawać do moderacji. Po zatwierdzeniu dodawać.

Nikt nie da wtedy kolejnego postu do moderacji. Tu nie ma za dużo roboty. Kulturkę i na temat - doda się, bo nawet potępiona dusza może się kulturalnie wypowiedzieć. Nie doda się pustosłowia, durności, chamstwa i innych post non grata.

Założę się, że złośliwy troll spróbuje raz, potem drugi dodać swoje wyszczekiny - i pójdzie gdzie indziej paskudzić. Przykładowo - z ostatnich dni kilkaset fake postów, to dużo więcej roboty, niż zastopowanie takowych raz, czy drugi przez dodanie postów do moderacji.

 

Czasem minusowanie, to też nadużycie grupy.


  • 0

Potrzebny wieszak komputerowy. Ot, mechaniczne bydlę z tendencją do samobójstwa.
Dodaj odpowiedź