Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

nowy laptop problem

Rozpoczęty przez melonxis, sie 02 2017 21:11

13 odpowiedzi w tym temacie

melonxis
  • melonxis
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Dzisiaj kupiłem laptop Lenovo Legion i mam z nim problem.

Po pierwszym włączeniu standardowe kilka godzin aktualizacji po których komputer chodzi zastraszająco wolno, pierwszym krokiem jaki zrobiłem to zainstalowanie google chrome zajęło to kilkanaście minut i wtedy wiedziałem, że jest źle. Chciałem sprawdzić w ustawieniach czy są jakieś aktualizacje, ale laptop ma nawet problem z wejściem w te ustawienia. W pewnym momencie komputer postanowił się zawiesić, włączył czarny ekran więc pozostał reset. Teraz ma problemy nawet z samym włączeniem. W menadżerze zadań zużycie dysku jest cały czas na 100%. 

Wiecie co może być przyczyną tak niemożliwie wolno działającego laptopa? 

• 0

reyden
  • reyden
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 11044 postów

Jaka konfiguracja lapka ?

Tylko HDD , SSHD ( tzw. hybryda - klasyczny dysk HDD + dołożene kilka GB pamięci nand jako bufor ) , SSD + HDD czy samo SSD ?

Może to uszkodzony HDD np. podczas transportu albo coś go muli , pamietam jak aktualizowałem Win 7 na lapku matki ( stary Asus z Turionem X2 , 2GB ram i starym HDD 5400 rpm ) to jak włączone było WU to lapek chodził strasznie ślamazarnie .

Lapek nie chce się włączyć czy włącza się bardzo powoli ?

• 0

E5200 Cooled by Karakorum | Asus P5QL-E | 4GB DDR2 800 mhz |Asus HD4850 512MB | Transcend SSD370 128GB + Toshiba 1TB i WD 320GB | Corsair VX 450W | CM Elite 335

melonxis
  • melonxis
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 2 postów

NVIDIA GeForce GTX 1050

Intel Core i5-7300HQ

Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)

1000 GB SATA 5400

Takie coś.

Włącza się bardzo powoli

• 0

Prosaid
  • Prosaid
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1200 postów

Może jakieś aktualizację cały czas się aktywują/instalują co wpływa na prędkość dysku, zobacz jakie programy są uruchomione.
Druga sprawa polecam dokupić dysk SSD na m.2 odczujesz bardzo dużą różnicę.

• -1

Szukasz pomoc z wyborem laptopa Pisz.

Jestem równiez na gg: 1484081

Razziel
  • Razziel
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 65 postów

jak świeży system to zobaczy czy masz włączone indeksowanie plików w systemie.

sprawdź czy masz zainstalowane:

Intel Chipset Driver lub go przeinstaluj

• 0

PC// i5 7600k // ASUS Z270E Gaming // Asus GTX 1070 STRIX // 2x8GB Hyperx @ 2400Mhz CL12 // 850 EVO 500GB // 2TB Seagate // 1TB HSTG  // Thermaltake 530W Smart SE // Be Quiet SilentLoop 240 // SPC M35T // SS Rival // SS Apex Gaming // LG29UM69G-B + AOC G2460VQ6 // W10 x64 Home // Xbox One PAD // 

LAP ThinkPad T530 // i7 3720QM// 2x4GB DDR3 1600MHz CL9// HD4000/ 850 EVO 250GB // 320GB Seagate (HDD/DVD Caddy) // W10 x64 PRO

barwniak
  • barwniak
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 583 postów

Daj mu szanse, 2,5" HDD 5400 potrzebuje czasu na przemielenie aktualizacji, pewnie zaciągnął Creator Update.

Dziś kupować laptopa bez SSD, to trzeba mieć wyobraźnię :)

• 0

grzechotnik

Włącza się bardzo powoli

A czego oczekiwałeś po HDD 5400 obr./min?

• 0

bor@s
  • bor@s
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 18 postów

Bez przesady, szwagier ma lenovo z dyskiem talerzowym i win 10, tylka nie urywa, ale z pewnoscia nie jest to "przerazliwie wolno". Ja bym sprawdzil SMART dysku, moze juz chce skonczyc ze soba.
  • 0

jpikm
  • jpikm
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 28 postów

Laptop ma dobra wentylacje? Po zainstalowaniu systemu odpal Destroy Windows 10 Spying i O&0 ShutUp 10. Po prosto zaznacz wszystko i powylaczaj jak leci. Zobacz czy po tym zabiegu czy dalej muli, bo rozumiem, ze na czysty co najwyzej zaktualizowany system to robisz?. No chyba, ze ogarniasz i wiesz co i jak recznie powylaczac by w tle nie mulilo. W ostatecznosci zerowanie dysku i sprawdzic czy problem nadal wystepuje. Jak wyglada wykorzystanie proca czy ramu w stanie spoczynku? Jezeli muli, dalej moze tez byc to wina jakichs sterow dodanych do lapka ktore mogles wgrac. 90% tego co dodaja nie warte jest instalowania, bo wiekszosc ma system (jak nie to sprawdzic aktualizacje przez neta w menedzerze urzadzen), a reszta to czesto po prostu [ciach!]ly typu kopie zapasowe w tle itp duperele.

• 0

i7 6700k /// dark rock pro 3 /// ac mx-2 /// asus maximus hero viii /// corsair vengeance 2x16gb 3200 cl16 /// evga gtx1080 ftw gaming /// dark power pro 11 850w /// ssd 256gb samsung 850 pro /// hdd toshiba p300 3tb /// dark base pro 900 orange + dodatkowy 140mm pwm 1000 silentwings3 na gorze /// nagrywarka blu-ray /// monitor asus pg279q /// klawiat razer blackwidow chroma /// mysz razer deathadder elite /// podkladka razer goliathus control /// glosniki edifier c2xd /// sluchawki hyperx cloud /// siedzac wygodnie przed nim na silentiumpc gear sr500

bor@s
  • bor@s
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 18 postów

W ostatecznosci zerowanie dysku i sprawdzic czy problem nadal wystepuje.

Zerowanie dysku u mniej doświadczonego użytkownika bym odradzał. Tam jest zapewne partycja recovery z windows i sterownikami. Pewnie, można potem instalować na czysto, ale po co? Lenovo ma psi obowiążek dostarczyć h/w i s/w, które działa. Jeśli firmowe nie działa, a narzędzia diagnostyczne wskażą, gdzie jest problem, to proces gwarancyjny pójdzie łatwiej. Kompa trzeba przeczołgać benchmarkami, zwłaszcza od HDD i jeśli wyniki będą do kitu, albo stabilność będzie podejrzana to do naprawy. Temperatury, statystyki smart, wyniki benchmarków, wydrukować, zrobić zdjęcia i do piekła z nim. Ponadto windows w managerze zadań ma statystyki, który proces najbardziej ryje CPU i HDD, to też jakaś informacja.Tylko wąchać, mało grzebać, zbierać haki i na gwarancję.

• 0

pc_max
  • pc_max
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1216 postów

Sprawdź, czy harmonogram zadań nie defragmentuje dysku- miałem kiedyś przypadek pracujących równolegle defragmentacji i konfiguracji/instalacji aktualizacji- takie kombo okazało się zabójcze dla talerzowca.

• 0
Mam bana na GOOGLE - zbyt często korzystałem.

Klaus
  • Klaus
  • Prezes Giełdy Rolnej
  • Moderator
  • 16229 postów

Autor tematu nie pojawił się na forum od 10 dni...

• 0

Acer Veriton M4610G > @i5 2320 > 16GB DDR3 1333MHz > WD5000AAKS & WD20EARS & M5S & W10 > SH-S223C > ATX-350-60THN

MSI Wind U100, Dell E6400 @ SSD TS128GSSD370S

Brother HL-5240

jAPko

Spoiler

maker3
  • maker3
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 227 postów

Po zainstalowaniu systemu odpal Destroy Windows 10 Spying i O&0 ShutUp 10. Po prosto zaznacz wszystko i powylaczaj jak leci.

Jak masz zerowe pojęcie w temacie, to proszę nie udzielaj się.
Ktoś szuka rady, a ty wyskakujesz z programami psującymi system.
Ktoś kiedyś zobaczy twój post i zainstaluje ten szajs, a za kilka tygodni coś mu przestanie działać albo system całkiem się wyłoży.
  • 0

jpikm
  • jpikm
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 28 postów

Jak masz zerowe pojęcie w temacie, to proszę nie udzielaj się.
Ktoś szuka rady, a ty wyskakujesz z programami psującymi system.
Ktoś kiedyś zobaczy twój post i zainstaluje ten szajs, a za kilka tygodni coś mu przestanie działać albo system całkiem się wyłoży.

Glupoty gadasz. Tyle Ci powiem.

• 0

i7 6700k /// dark rock pro 3 /// ac mx-2 /// asus maximus hero viii /// corsair vengeance 2x16gb 3200 cl16 /// evga gtx1080 ftw gaming /// dark power pro 11 850w /// ssd 256gb samsung 850 pro /// hdd toshiba p300 3tb /// dark base pro 900 orange + dodatkowy 140mm pwm 1000 silentwings3 na gorze /// nagrywarka blu-ray /// monitor asus pg279q /// klawiat razer blackwidow chroma /// mysz razer deathadder elite /// podkladka razer goliathus control /// glosniki edifier c2xd /// sluchawki hyperx cloud /// siedzac wygodnie przed nim na silentiumpc gear sr500

Dodaj odpowiedź