Skocz do zawartości
melonxis

nowy laptop problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłem laptop Lenovo Legion i mam z nim problem.

Po pierwszym włączeniu standardowe kilka godzin aktualizacji po których komputer chodzi zastraszająco wolno, pierwszym krokiem jaki zrobiłem to zainstalowanie google chrome zajęło to kilkanaście minut i wtedy wiedziałem, że jest źle. Chciałem sprawdzić w ustawieniach czy są jakieś aktualizacje, ale laptop ma nawet problem z wejściem w te ustawienia. W pewnym momencie komputer postanowił się zawiesić, włączył czarny ekran więc pozostał reset. Teraz ma problemy nawet z samym włączeniem. W menadżerze zadań zużycie dysku jest cały czas na 100%. 

Wiecie co może być przyczyną tak niemożliwie wolno działającego laptopa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka konfiguracja lapka ?

 

Tylko HDD , SSHD ( tzw. hybryda - klasyczny dysk HDD + dołożene kilka GB pamięci nand jako bufor ) , SSD + HDD czy samo SSD ?

 

Może to uszkodzony HDD np. podczas transportu albo coś go muli , pamietam jak aktualizowałem Win 7 na lapku matki ( stary Asus z Turionem X2 , 2GB ram i starym HDD 5400 rpm ) to jak włączone było WU to lapek chodził strasznie ślamazarnie .

 

Lapek nie chce się włączyć czy włącza się bardzo powoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma dobra wentylacje? Po zainstalowaniu systemu odpal Destroy Windows 10 Spying i O&0 ShutUp 10. Po prosto zaznacz wszystko i powylaczaj jak leci. Zobacz czy po tym zabiegu czy dalej muli, bo rozumiem, ze na czysty co najwyzej zaktualizowany system to robisz?. No chyba, ze ogarniasz i wiesz co i jak recznie powylaczac by w tle nie mulilo. W ostatecznosci zerowanie dysku i sprawdzic czy problem nadal wystepuje. Jak wyglada wykorzystanie proca czy ramu w stanie spoczynku? Jezeli muli, dalej moze tez byc to wina jakichs sterow dodanych do lapka ktore mogles wgrac. 90% tego co dodaja nie warte jest instalowania, bo wiekszosc ma system (jak nie to sprawdzic aktualizacje przez neta w menedzerze urzadzen), a reszta to czesto po prostu <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ly typu kopie zapasowe w tle itp duperele.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatecznosci zerowanie dysku i sprawdzic czy problem nadal wystepuje.

 

 

Zerowanie dysku u mniej doświadczonego użytkownika bym odradzał. Tam jest zapewne partycja recovery z windows i sterownikami. Pewnie, można potem instalować na czysto, ale po co? Lenovo ma psi obowiążek dostarczyć h/w i s/w, które działa. Jeśli firmowe nie działa, a narzędzia diagnostyczne wskażą, gdzie jest problem, to proces gwarancyjny pójdzie łatwiej. Kompa trzeba przeczołgać benchmarkami, zwłaszcza od HDD i jeśli wyniki będą do kitu, albo stabilność będzie podejrzana to do naprawy. Temperatury, statystyki smart, wyniki benchmarków, wydrukować, zrobić zdjęcia i do piekła z nim. Ponadto windows w managerze zadań ma statystyki, który proces najbardziej ryje CPU i HDD, to też jakaś informacja.Tylko wąchać, mało grzebać, zbierać haki i na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu systemu odpal Destroy Windows 10 Spying i O&0 ShutUp 10. Po prosto zaznacz wszystko i powylaczaj jak leci.

Jak masz zerowe pojęcie w temacie, to proszę nie udzielaj się.

Ktoś szuka rady, a ty wyskakujesz z programami psującymi system.

Ktoś kiedyś zobaczy twój post i zainstaluje ten szajs, a za kilka tygodni coś mu przestanie działać albo system całkiem się wyłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zerowe pojęcie w temacie, to proszę nie udzielaj się.

Ktoś szuka rady, a ty wyskakujesz z programami psującymi system.

Ktoś kiedyś zobaczy twój post i zainstaluje ten szajs, a za kilka tygodni coś mu przestanie działać albo system całkiem się wyłoży.

 

Glupoty gadasz. Tyle Ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...