Skocz do zawartości
DjTechnics

Wymiana Benq 2455hm na coś lepszego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zmianą monitora, główne zastosowanie to gry.

To co mi się nie podoba to, że kolory są trochę wyblakle. Ciemne miejsca w grze przy niskim podświetleniu są mało czytelne, przy podkręceniu jasności czerń idzie w stronę swego odcieniu.

Szukam więc monitora dzięki któremu lokacje w grach będą cieszyć oko.

27cali - budżet 3.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie można już sobie pozwolić na 27" 1440p z matrycą  IPS 144 hz np. Asus MG279Q za ~2 470 zł lub Acer Predator XB271HUbmiprz za ~3200 zł .

 

Dobre do grania , choć trzeba mieć mocny sprzęt aby je w 100% wykorzystać .

 

Asus ma technologię FreeSync od AMD a Acer ma G-Sync NV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przeskok jakościowy jest wart tej ceny, niby kosztuje siedem razy tyle?

 

Z tego co czytałem na różnych forach matrycę Asus/Acer to loteria, żeby trafić w dobrą sztukę.

Wybierając przykładowo monitor 144hz to czy w opcja będzie można zmienić odświeżenie na 60hz, w przyszłości wymienię kartę.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzisz z 24" FHD TN na 27" 1440p IPS , choć faktycznie z matrycami może być róznie , do tego masz 144+ hz odświeżanie , nie wiem jak jest na 100% ale powinno się dać ustawić ~60 hz .

 

Dodatkowo twój monitor może być uszkodzony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzisz z 24" FHD TN na 27" 1440p IPS , choć faktycznie z matrycami może być róznie , do tego masz 144+ hz odświeżanie , nie wiem jak jest na 100% ale powinno się dać ustawić ~60 hz .

 

Dodatkowo twój monitor może być uszkodzony .

Za taką kasę chciałabym mieć coś pewnego.

Monitor jest ok, po prostu ten monitor tak ma, że kolory są jałowe, niby jak dam jasność na 75 to kolory są świetne, tylko ja przeważnie gram w niskim podświetleniu i to wszystko jest takie wyprane z kolorów, a lokacje ciemne, że słabo widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...