Skocz do zawartości
Forge

Nowy laptop do 2000zł lub poleasingowy/outlet do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś laptopa do 2000 zł. Laptop będzie używany głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów, ogladania YouTube. Na laptopie raczej nie planuję grać, ale jakby trafił sie jakiś z fajną kartą graficzna to w cos bym na nim pograł. Zależy mi aby laptop był w stanie odtwarzać filmy z YouTube 1080p60fps bez ścinek (mój obecny niestety tego nie potrafi). Zależy mi na procesorze i5 szóstej lub siódmej generacji (no chyba że między i3 7100U, a i5 7200U nie ma dużej różnicy) i matowej matrycy 15,6" o rozdzielczości 1080p. Laptop zamierzam zabrać ze sobą na studia więc przez te 5 lat nie zamierzam wymieniać sprzętu i chciałbym aby ten laptop działał płynnie przez długi czas (oczywiście będzie regularnie formatowany). Mogę wydać max 2000 zł. Ale jest jeszcze druga opcja, a mianowicie jakiś laptop poleasingowy lub outlet o podanych parametrach ale do 1500 zł.

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, ze nie potrzebuję systemu w cenie laptopa. O fabrycznie montowanych dyskach SSD w laptopach też wiele złego się nasłuchałem więc wolałbym laptopa w wersji bez dysku, a potem sam bym sobie zamontował jakiś SSD.

 

Jak jest z różnicą w wydajności między i3 7100U, a i5 7200U?

 

Ten laptop nie będzie pod gry, ale jak w cenie laptopa z integrą będzie inny z takimi samymi parametrami, ale dodatkowo z dedykowana kartą graficzna to wezmę tego z dedykowaną kartą. Ale tak to laptop nie będzie typowo pod gry.

 

No i słyszałem też, że jak kupuje sie laptopa na dłużej to od Lenovo należy trzymać sie z daleka. Niemniej jednak ten pierwszy laptop Lenovo z matrycą IPS jest niezły jednak wolna pamięć GDDR3 w karcie graficznej jest dość sporym problemem. Ten ACER ma ma już pamięć GDDR5 w karcie graficznej, ale nie ma matrycy IPS.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności procków z rodziny ULV , kiedyś było tak :

 

I7U = normalne I5M 2c/4T

 

I5U = normalne I3M

 

I3U = Pentium M

 

Teraz może być inaczej , taktowanie bazowe jest podobne - I5 7200U ma tylko 100 mhz wyższy zegar ale ma też tryb turbo do 3.1 Ghz , na bazowych zegarach wydajność procków będzie podobna , I5 zyska w trybie turbo ( nie wiem czy to działa na oba rdzenie czy tylko na jeden ) ; IGPU jest to samo więc tylko wydajność procka się liczy .

 

Będziesz w ogóle w coś grał ?

 

Bo jak w ogóle nie będzie gier albo to będą starsze , mało wymagające tytuły to integra wystarczy , dodatkowe GPU to z reguły większy pobór prądu i krótsza praca na baterii .

 

Acer może i ma VRAM DDR5 ale tam jest szyna 64-bit , trochę lepiej niż na DDR3 ale samo GPU jest słabe , tylko trochę lepsze niż integra .

 

Jak już chcesz mieć dobrą kartę to minimum GT945 / GTX950 z szyną 128-bit i najlepiej pamięcią DDR5 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Forge rozumiem że masz dostęp do licencji i szukasz bez systemu?

 

Za 1500zł jesteś w stanie fajną biznesówkę 14,x"-16,6"

Tak już mam licencję więc kupowanie laptopa z systemem to byłaby strata pieniędzy.

 

No właśnie interesowałaby mnie taka biznesówka np. z outletu za 1500 zł, tylko nie za bardzo orientuję się w laptopach i nie wiem co wybrać.

 

Myślałem o pograniu na tym lapku w coś pokroju Everspace, od mocniejszych gier mam PS4 Pro.

 

I chciałem też lapka bez jakiegokolwiek dysku, potem bym sobie dokupił i zamontował SSD i zewnętrzny HDD jako magazyn danych. Tylko pytanie czy HDD podłączany po USB do laptopa ma sens jako magazyn danych?

 

Czyli nie opłaca się brać GeForce 940MX, a do tego Everspace wystarczy integra? Ale za to bardziej opłaca sie wziąć i5U zamiast i3U?

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer e5 nie występuje w wersji bez systemu.

 

Tutaj testy zintegrowanej grafiki Intel HD Graphics 620 https://www.notebookcheck.pl/Intel-HD-Graphics-620.172647.0.html

Róznica między HD Graphics 620 a 940MX jest ale jest mała więc chyba raczej lepiej będzie dopłacić do i5 albo i7 zamiast do 940MX. Reszta wymagań jest taka sama. Mógłby ktoś coś takiego polecić? W tym budżecie nie ma szans na i3M albo i5M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpuszczę sobie dedykowaną grafikę.

 

A jakie konkretnie modele Dell Vostro i HP ProBook/EliteBook masz na myśli?

 

A taki laptop poleasingowy wytrzyma te 5 lat użytkowania? Przecież on też już był użytkowany 3 lata albo i więcej, nie wiadomo czy coś sie w nim nie zepsuło. Trochę boję się tych laptopów poleasingowych.

 

No i zależy mi na możliwie jak najnowszej zintegrowanej grafice np. HD Graphics 620.

 

A może jakiś używany MacBook za te 1500 zł?

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/hp-elitebook-8570w-i7-2x3-6-8gb-hdd500-k1000m-waw-i6916870685.html i coś takiego http://allegro.pl/dell-precision-m4700-i7-2x-3-6ghz-8gb-ram-ssd-256g-i6692285953.html

Na moje oko (a ja zbyt sie nie znam) to oba laptopy są takie same i różnią się tylko dyskami. W obu jest matowa matryca 15" rozdzielczość 1080p, procesor i7M i 8GB RAM DDR3 (czyli wszystko co chciałem). Niby wszystko wygląda dobrze, ale laptop był używany nie wiadomo jak długo. W środku coś może być nie tak z którymś z podzespołów. Sam nie wiem czy warto go wziąć, w końcu 2000 zł to nie jest mało pieniędzy. Niby gwarancja jest, ale to może być ciąg niekończących sie nieskutecznych napraw i moga tak te naprawy ciągnąć do końca gwarancji, a potem zostanę na lodzie. I naprawdę nie wiem jakim cudem taki już wcześniej używany sprzęt wytrzyma te 5-6 lat. Mógł to być zwyczajnie używany sprzęt przez zwykłą osobę, a nie w ramach leasingu w firmie, a teraz ten gość sprzedaje ten laptop jako poleasingowy? Ile używane są takie laptopy, które potem sprzedaje się jako poleasingowe? Czy są jakoś mocno katowane? No i jeszcze ten sklep jakoś zbyt znany nie jest i nie wiem czy to nie są jacyś oszuści, albo już prawie bankruci.

Edytowane przez Forge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...