Skocz do zawartości
airborne82

Kupno drukarki atramentowej - fundusze ok 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i w sumie panie też ... Jestem na etapie kupna drukarki atramentowej.

Drukarka do wydruków też kolorowych więc mono laser odpada.

Fundusze na drukarke to ok 500 zł. Ważne by miała tez tanie i pojemne tusze zamienniki, więc nie wciskać mi Canonków i HPków za 200 zł gdzie sam koszt tuszy wychodzi sporo ( miałem kiedyś takiego niby fajnego HP a koszt tuszu był nie do zaakceptowania ).

Ostatnio posiadałem Brother DCP J125 i miałbym do tej pory gdyby nie to że w czasie remontu pokoju ją szlag trafił ( za długo trzymałem ją bez podłączenia a jak wiadomo Brother ma funkcje autoczyszczenia na wypadek zaschniecia tuszu , fajna sprawa ).

W sumie przygarnąłbym chętnie znowu Brothera , ba nawet się najbardziej skłaniam ku nim, ale który model ? Jest ich kilka nowych. W tym jeden model ( albo i kilka ) ze stałym zasilaniem tuszu ( coś jak CISS ) .

Rozważałem też kupno używanego DCP J125 - albo innego modelu z tymi samymi tuszami, bo został mi jeszcze jeden pełny komplet tuszy a do tego wiem które tusze zamienniki są dobre do tego modelu. Ale po przemyśleniach zrezygnowałem z używki bo nie mam pewności że nie bedzie zatkanej głowicy.

 

Więc podsumowując - Jaką polecacie drukarke atramentową w funduszach ok 500 zł - wraz z dobrymi, pojemnymi i niedrogimi tuszami zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak drukujesz regularnie, to wybrałbym atramentówkę z firmowym stałym zasilaniem (tubka oryginalnego atramentu kosztuje jakoś ~30zł). Pewnie zapłacisz nieco ponad 500zł, ale to Ci się zwróci w czasie drukowania. Przykładem takiej drukarki jest Canon Pixma G1400 - oryginalnie stałe zasilanie i oryginalne tusze wychodzą tanio, a drukarki nie zajedziesz tak szybko jak zamiennikami.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przykładem takiej drukarki jest Canon Pixma G1400 - oryginalnie stałe zasilanie i oryginalne tusze wychodzą tanio, a drukarki nie zajedziesz tak szybko jak zamiennikami.

To już nie te czasy gdzie zamienniki były do bani.

Teraz markowe zamienniki niczym nie odbiegają jakością od oryginalnych, więc drukarki się nie zajedzie mając dobre zamienniki.

Moja stara DCP J125 wytrzymała na zamiennikach bez problemu 4-5 lat.

Padła tylko dlatego ( zasechł jakiś kolor tuszu - chyba czarny ) że w czasie remontu na dłużej ją odłączyłem, o tydzień za długo a nie miałem gdzie ją podłączyć gdyż remont mi się przedłużał. Nawet gdybym miał tam oryginalne to i tak by nic to nie dało ;)

Jak drukujesz regularnie, to wybrałbym atramentówkę z firmowym stałym zasilaniem (tubka oryginalnego atramentu kosztuje jakoś ~30zł). Pewnie zapłacisz nieco ponad 500zł, ale to Ci się zwróci w czasie drukowania. Przykładem takiej drukarki jest Canon Pixma G1400 - oryginalnie stałe zasilanie i oryginalne tusze wychodzą tanio.

Z tym Canonem zmieszczę się w funduszach.

Choc jeden minus.

To tylko drukarka :(

A nie jak w Brotherze też skaner ( a jednak nieraz się przydaje ) - choć zapomniałem o tym wspomnieć w temacie.

 

Pytanie ktore tą są oryginalne tusze do tego Canona :P

 

http://allegro.pl/4x-tusz-canon-gi490-pixma-g1400-g2400-g3400-c490-i6920520867.html

 

http://allegro.pl/tusze-drukarki-canon-pixma-g3400-g2400-g1400-i6831887095.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS : Zapomniałem dopisać w temacie że wymagane urządzenie wielofunkcyjne ;) czyli też skaner .


Możesz zobaczyć Brother J100 albo J105. Oryginalne tusze mają dobre ceny oraz z zamiennikami nie ma problemów.

Właśnie o nich myślałem :D

Mieszczą się w funduszach ;) Tanie zamienniki .

Jak rozumiem uzytkujesz któryś z tych modeli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz markowe zamienniki niczym nie odbiegają jakością od oryginalnych, więc drukarki się nie zajedzie mając dobre zamienniki.

 

 

Tylko teraz które są "markowe zamienniki". W pracy mamy laserówki Brother, o wytrzymałości  deklarowanej 30 000 wydruków na miesiąc i na zamiennikach jakie mamy (nazwy firmy nie pamiętam - mogę podać jak będę w pracy)  wytrzymują ~rok po całkowitym wydrukowaniu po tym roku ~25 000 stron (czyli ~2000/miesiąc ... daleko mniej od deklarowanego max obciążenia)). Wcześniej do innych drukarek kupowaliśmy BlackPoint i też szybko zabijały drukarki. Były też zamienniki ~10 innych firm - ładne opakowania, ale kiepska jakość wkładu, bo poza szybszym zużyciem drukarki, były też problemy z odłupującym się wałkiem światło-czułym, a w jedym przypadku odpadł fragment obudowy tonera, uszkadzając xero-kopiarkę. Z tego powodu jestem zrażony do zamienników.

 

Sądząc po zdjęciach, to ani jedne, ani drugie:

Tu jest foto oryginału:

http://www.centrumdruku.com.pl/canon/tusz_0663c001_black.cd

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Brother wprowadził na rynek serie nowych drukarek atramentowych wielofunkcyjnych wśród nich MFC J2330DW. Urządzenie A3  dla bardziej wymagających klientów  do drukowania, skanowania, kopiowania oraz z wbudowanym faksem. Można kupić do niej wysokowydajne tusze. Przy wydruku dużej ilości obrazów czy zdjęć sprawdzają się urządzenia tej marki wyposażone w dolewane pojemniczki na tusz (np. Brother DCP T500W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...