Skocz do zawartości
Slawek666

i5-750 na Pentium G4600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Po paru latach przyszedł czas na przebudowę mojego zestawu.

W tym momencie posiadam procek i5-750 z płytą gigabyte h55m-s2h oraz 4gb ddr3 1333. Do tego posiadam grafikę gtx 560.

Docelowo sprzęt ma być pod grafikę 1050ti.

Teraz jest pytanie czy sama wymiana grafiki wystarczy czy np. lepiej zmienić procek na G4600 którego cena jest niezła. Odczuję różnicę czy raczej coś mi innego zaproponujecie.

Budżet jest dosyć ograniczony więc poziom cenowy G4600 jest ok.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Slawek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania, żebyś zostawił ten rocesor, lekko go podkręcił (to już wedle uznania), dokupił RAM chociaz 2GB i zmienił grafikę na 1050ti.

 

Myślę, że podkręcenie procesora na 3.2-3.4 było by rozsądną wartością, jeśli nie chcesz za dużo kombinować i znacznie zwiększać napięcie procesora (co skraca jego żywotność i płyty głównej a także podnosi tempreturę).

 

Plus obowiązkowo czyszczenie komputera i wymiana pasty.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:)

 

OK czyli tak jak proponujecie wymienię ram na 8GB bo teraz mam 2x4GB więc lipa.

Procek podkręcę ale najpierw muszę zmienić chłodzenie bo jadę cały czas na box-ie. Do podkręcania SilentiumPC Fera 3 wystarczy?

Dodam że obudowę mam Alea S25W.

Aha no i zaopatrzę się w dysk SSD 128GB.

Szkoda że płyta nie uciągnie 16GB ram.

Jak mi jeszcze taka konfiguracja pociągnie ze 2 lata to będzie fantastycznie tym bardziej że już z 5 latek pracuje a później wymiana już całości.

Edytowane przez Slawek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś

 

"W tym momencie posiadam procek i5-750 z płytą gigabyte h55m-s2h oraz 4gb ddr3 1333. Do tego posiadam grafikę gtx 560."

 

Dlatego Ci wszyscy polecają powiększenie do 8GB RAM

Teraz piszesz, że masz 2x4GB. Jeśli tak, to Ramu nie ruszaj, wstaw GTX 1050ti + OC CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podkręcałem tego procka ale dąło radę go bardzo łatwo podkręcić.

Procesor poszedł lekko na 3.4 MHz przy temperaturach około 70 st. na chłodzeniu box-owym. Dałem na moment też na 3.6 MHz i temp. dochodziły do 80 st na box-ie.

Muszę koniecznie kupić porządne chłodzenie i myślę że 3.4 MHz będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie podkręcałem tego procka ale dąło radę go bardzo łatwo podkręcić.

Procesor poszedł lekko na 3.4 MHz przy temperaturach około 70 st. na chłodzeniu box-owym. Dałem na moment też na 3.6 MHz i temp. dochodziły do 80 st na box-ie.

Muszę koniecznie kupić porządne chłodzenie i myślę że 3.4 MHz będzie ok.

Dobry Cooler, dobra pasta i na 3,6GHz będziesz miał góra 70 stopni. Co spokojnie możesz zostawić. Sprawdź też na jakich minimalnych napięciach będzie chodzi po OC. To nie zegar, a głównie napięcie podwyższa temperaturkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...