Skocz do zawartości
xenionq

APPLE MacBook Air vs ASUS ZenBook UX410UA-GV027T

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ultrabooka do około 4000 PLN. Najbardziej zainteresowały mnie APPLE MacBook Air 13 MQD32ZE/A i ASUS ZenBook UX410UA-GV027T. Oba na i5, 8 GB RAM, dyski SSD. Różna w pojemności dysku - Apple ma 128 GB, a ASUS 256 GB. 128 GB bez problemu mi starczy - aktualnie tyle posiadam + dysk zewnetrzny i nie ma żadnego problemu. Którego lepiej wybrać? Laptop do normalnej pracy, nie będą montowane filmy ani grane w żadne gry.

Edytowane przez xenionq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Macbook Air ma procesor starszej generacji (chyba 5). Asus, który został podany przez FxJ, jest nowszy (7 gen). Kupiłem podobny model, ale z i7u. Moim zdaniem ma zbyt agresywny profil chłodzenia, przez co musiałem go zmienić (ciągle mi wył w spoczynku, teraz pracuje pasywnie). Spasowanie spodniej klapy aluminowej nie jest idealne (są małe szparki przy górnych krawędziach). Może jest to kwestia mojego egzemplarza.  Dla porównania, w Macbooku Pro 13'3 (generacja wcześniejsza, nie najnowsza), wiatrak jest niesłyszalny, a spasowanie lepsze. Podejrzewam, że w Air będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...