Skocz do zawartości
anexoo

Płyta, ram i procek?

Rekomendowane odpowiedzi

Część, chciałbym ulepszyć swojego kompa, ale mam skromny budżet, który wynosi 3 stówy. Może ktoś z was znajdzie coś lepszego, jak coś to dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Miły pan z innego forum wypatrzyłam takie coś;http://allegro.pl/plyta-procesor-lan-4-gb-gratis-obudowa-dvdrw-i6917652852.html

 

A to mój sprzęt ;

 

Intel Pentium d930

Zasilacz Chieftec 560W

4gb ram ddr2

Płyta Inel Corporation DQ965GF (J1PR)

Grafika 1024MB ATI Radeon HD 5670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta coś szwankuje - sieciówka nie działa 

szukałbym czegos lepszego

cos w tym stylu

http://allegro.pl/4gb-1600mhz-pamiec-ram-ddr3-dimm-pc3-12800-do-amd-i6438455707.html

http://allegro.pl/core-i3-3220-3-30-4m-smart-cache-5gt-s-2rdz-4watk-i6904849234.html

http://allegro.pl/plyta-glowna-ga-h61m-s2pv-rev-2-1-i6925960175.html#thumb/1

i chłodzenie do proca by się przydało jakiś box 

 

ogólnie to nówka

 

Wartość koszyka (3 produkty): 508,96 zł
 
jakbyś miał 400 to z uzywek większy wybór czegoś sensownego, trochę szkoda wydawać trzy stówy a nic za to ciekawego nie kupisz
 
 
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam nad kręceniem q6600, ale nie bardzo znam się nam.

Czy jest sens bawienia się w kręcenie, czy kupić ten zestaw z i3 co kolega wyżej zapisał?

Myślałam nad kręceniem q6600, ale nie bardzo znam się nam.

Czy jest sens bawienia się w kręcenie, czy kupić ten zestaw z i3 co kolega wyżej zapisał?

Chodzi mi o granie w World of Tanks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wota to starczy nawet Pentium / Celeron SB , byle jak najwyżej taktowany .

 

Bo raczej będzie ciężko dostać płytę na P67 / Z77 + I5 2xxx ( nie koniecznie może to być 2500K ) , niektóre można pogonić do 4 Ghz .

 

Do innych gier to lepiej I3 2xxx/3xxx .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wota to i3 powinno być lepsze

 

i ram by było najlepiej 2x4GB [nie bedzie mało i od razu dwukanałowo]

płyta obsługuje chyba tylko 1333

 

jeszcze

http://allegro.pl/i3-2120-2x3-30ghz-gigabyte-h61m-usb3h-8gb-gw-i6926975534.html

Wygląda na to, że być może skusze się na to, chyba że coś lepszego się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz budżet 300zł, to niestety I3 Sandy z płytą i 8GB DDR3 to na to nie starczy.

Polecam raczej

http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3l-core-2-duo-e8400-4gb-pc6400-i6922826512.html

 

Wysoko taktowany C2D, do WOT może być. Dodatkowo jest już 4GB RAM i 4 Sloty, dokładasz swoje 4GB i masz 8GB bez dodatkowych kosztów.

Alternatywnie jak chcesz i3 sandy to powiększ budżet to się znajdzie.

Osobiście jak ktoś pisze budżet 300zł, to rozumiem do 300zł czyli cena=<300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dołożę parę dyszek i wezmę to http://allegro.pl/i3-2120-2x3-30ghz-gigabyte-h61m-usb3h-8gb-gw-i6926975534.html

 

Albo wybiorę ten c2d co wyżej pokazałeś.

Nie wiem, jest sens kupować i3, czy to jakaś kolosalna zmiana, czy taka niezbyt opłacalna.

 

Zauważ, że w tej aukcji w tytule człowiek pisze 8GB, a w opisie 2 razy jest, że 4GB. 4GB to za mało na dziś, musiał byś kupić jeszcze 4GB DDR3, a to przekroczy już 400zł. Przed decyzją lepiej się upewnij, czy to 8GB czy 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D to już zabytek , w dodatku DDR2 gdzie obecnie mamy DDR4 w nowych platformach .

 

2 rdzeniowy procek też dziś jest mało przydatny , o ile w WOT jeszcze ujdzie ( choć Celeron / Pentium z generacji sandy bridge czy wyżej będzie sporo lepszy , dość dużo zmian w trakcie tych 2 architektur które wyszły , procki z generacji SB w niektórych zastosowaniach notowały bardzo duże wzrosty wydajności , żaden inny CPU po nich tyle nie zyskał ) .

 

Za ~120 zł jest płyta MSI/Mediona + Pentium G630 2,7 Ghz tyle że bez ram , do tego kiepska jakościowo płyta ; za 200 zł jest płyta Acera na H61 + Celeron G1620 2,7 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nikt nie neguje, że i3 znacznie lepsze od C2D. Chodzi o pieniądze. Jak człowiek napisał, że budżet 300zł, więc nie pokazuje mu rozwiązań za ponad tą kwotę. Nie śmiał bym mu też proponować jakiś badziewiastych płyt oem wyciąganych z po-leasingowych kompów.

 

Najlepszy ten zestaw co sobie sam znalazł z i3 sandy, byle z 8GB RAM. Jak może dołożyć to pewnie.

 

Odnośnie ekonomii to płyta Gigabyte LGA775 na P35 to będzie za 5 latek rarytasik retro PC :) Sprzedam za tyle samo za 5 lat co dziś kupię.

CPU C2D 8400 to samo, jeden z wyższych CPU za 5 lat wystawiam jako retro PC i schodzi na pniu.

A taki i3 sandy za 5lat, to będzie ani retro, ani do pracy, bo będzie za wolny. Do retro nie będzie nigdy i3 czy Pentium ciekawy bo to najtańsze CPU, a retro maniacy szukają najwyższy modeli na socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~120 zł jest płyta MSI/Mediona + Pentium G630 2,7 Ghz tyle że bez ram , do tego kiepska jakościowo płyta ; za 200 zł jest płyta Acera na H61 + Celeron G1620 2,7 Ghz

Chyba że kupię tą płytę za 200zł i dokupię rany 2x4gb.

Czysto będzie mocniejsze niż i3 o którym mówiono ?

A jak nie to biorę i3 i kiedyś dokupię 4gb ram.

Edytowane przez anexoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium G630  i I3 2120 od strony architektury to praktycznie to samo , róznią się zegarem i HT w I3 , zegar w zegar w grach 1-2 wątkowych były by równe .

 

G1620 jest nieco nowszy ale ma mniej cache , suma sumarum może mieć wydajność na poziomie Pentium G630 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej rozbudować kompa właśnie o ram [wpinasz drugą kość i po kłopocie]

 

Tyle, że musisz ją jeszcze kupić. Wszystko rozbija się o to ile naprawdę może zapłacić, bo jak pisze 300zł, ale bez problemu może być to 400zł, to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslalem bo brat mi zadzwonił i mówił żebym dopłacił 3 dychy więcej i brał i5 jak będzie ok.

 

 

A gdybym chciał np. podłączyć kartę WiFi lub dźwiękową do tej płyty

Gigabyte H61M-USB3H, to gdzie mam sobie ja wsadzić xd?

Edytowane przez anexoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...