Skocz do zawartości
papaj42

Piszczenie z obudowy i słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż niedawno złożyłem zestaw i od jakiegoś czasu z obudowy wydobywa się dziwne piszczenie/świerszczenie, nie mam pojęcia czy bezpośrednio z obudowy czy z jakiegoś komponentu w środku. Problem jest o tyle nietypowy, że to samo piszczenie słyszę w słuchawkach, co prawda na tyle cicho, że przy graniu, słuchaniu muzyki itp. jest ono niesłyszalne, ale jednak. Nie ma znaczenia czy podłączę słuchawki do obudowy czy do płyty głównej. Ktoś ma jakiś pomysł czego to może być wina i jak temu zaradzić? Jeśli to pomoże, to zestaw wygląda następująco:

 

G.Skill Ripjaws V 3200 MhZ

EVGA 500B Bronze 500W

MSI B350 Tomahawk

Ryzen 5 1600

Gigabyte GeForce GTX970 4096MB 256bit WindForce III OC

Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s

GoodRam Iridium Pro 240GB

 

Może ktoryś ze wspomnianych komponentów ma taki problem, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia czego to może być wina, jako że nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczenie nasila się, gdy włączasz jakąś grę? Wszystko wygląda na cewki sekcji zasilania. Może się to też przenosić na obudowę, czy inne komponenty, jeżeli jest słaba izolacja sygnału.

 

Dla przykładu - w przypadku mojego laptopa ktoś "inteligentny" wpadł na pomysł, by kable do wyjścia słuchawkowego szły przy dysku HDD - słychać dość wyraźnie w słuchawkach jego pracę.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczenie nasila się, gdy włączasz jakąś grę? Wszystko wygląda na cewki sekcji zasilania. Może się to też przenosić na obudowę, czy inne komponenty, jeżeli jest słaba izolacja sygnału.

 

Dla przykładu - w przypadku mojego laptopa ktoś "inteligentny" wpadł na pomysł, by kable do wyjścia słuchawkowego szły przy dysku HDD - słychać dość wyraźnie w słuchawkach jego pracę.

Szczerze mówiąc to nie, piszczenie jest jednostajne, pojawia się po chwili od uruchomienia komputera. Znika w momencie gdy zamykam system, tj. komputer cały czas jest jeszcze włączony i system się zamyka, ale piszczenie znika momentalnie. Co dziwne w BIOSie też nic nie słychać. Czy to może być wina jakiegoś dysku?

Edytowane przez papaj42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...