Skocz do zawartości
eNeSik

I4790K + OCCT / pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko - mam pytanie

Otoz nurtuje mnie pewna rzecz - wszyscy twierdzaj, ze OCCT nalezy testowac Linpack + AVX - zgoda, spoko

Ale jest tam jeszcze opcja "use all logicar cores" 

Przy Linpack + AVX jest spoko, temp. 70-75 stopni. Po godzinie, dwoch dobija w ok. 80 stopni (4,5GHz @ 1,27v). Uzycie opcji "logicar coreS" powoduje 95-100 stopni, freez kompa (oprocz OCCT), migotanie ekranu (jakby sterownik graficzny sie zawieszal). Oczywiscie wylaczenie stress testu i wszystko wraca do normy

Dodam, ze oczywiscie Prime95, AIDA i inne stress marki daja ten sam wynik - 70-75 stopni

Tylko te "magiczne" "use all logical cores". Ktos wytlumaczy ? Po co to ? Czy to sie uzywa ? Czy nie ? Dlaczego ?

 

Procek I4790K @ 4,5GHz @ 1,27v - stosunkowo nowy, kilkumiesieczny, w normalnym obciazeniu (gry, aplikacje) osiaga 60-65 stopni max

 

Tylko te j@#!@ne "use all logical cores" mnie zastanawialo zawsze :)

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia Throttlingu - to nie to - daleko do temp. Throttlingu

Co do "logical cores" - wiem akurat co wykorzystuje tylko kwestia jest taka, ze potrzebuje informacje praktyczne - teorie juz wiem :), a ze nie moge znalezc zbytnio informacji co do uzywania tej opcji. Co do samego OCCT - widze zawsze rade - Linpack + AVX - nie wspominaja ludzie o "use logical cores"

Co do stress testu - AIDA nie ma zlego stress testu a jesli nawet - Prime95 nie nalezy chyba to slabycha i on daje mi temp 70-75

 

Dodam rowniez, ze throttling nie ma szans wystapic. Zegar trzyma sie swojego, napiecia stabilne, do TJ daleka droga jeszcze

 

PS. Wylaczam HT, odpalam OCCT + AVX + logical cores - temp 90+, odpalam OCCT + AVX - 70-75stopni. Fizyczne i logiczne rdzenie to w tym momencie te same (HT wylaczone) - gdzie tkwi haczyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power limit jest nr.1 przyczyną throttlingu, nie temperatury. 4790K ma TDP 88W, przy stresowaniu go na 4.5GHz 1.27v w p95 powinien ci ciągnąć ze 100W co najmniej, pewnie więcej. Sprawdź sobie w hwmonitor pod "package power" czy przypadkiem nie zatrzymuje się pod 90W. To nie jest mozliwe żeby stress test aida64 miał temperatury nawet porównywalne z p95. Proc może miec nawet trzymac zegar ale wystepuje throttling tak czy tak i cierpi na tym wydajnie wydajność. 

 

 

Przede wszystkim trzeba powiedzieć że sprawdzanie stabliności w stress testach jest dla mnie stratą czasu. Uzywam jedynie IBT i to tylko po to żeby wiedzieć czy nie ma ograniczenia przez power limit, IBT jest do tego najlepszy bo daje dość duże obciążenie a przy okazji produkuje wyniki w GFlopsach, masz porównanie czy wydajność po oc idzie w dobrą stronę,stoi w miejscu czy spada.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT po włączeniu "all logical cores" nie "patrzy" na limity mocy, bez tego haczyka utrzymuje moc na poziomie ~88 [W] przy 4790K.

 

P.S. Przy 4,4 GHz z AVX all cores przy Vcore =1,21[V] VCCIn=1,76 [V] { wiem "nędza" made in Vietnam ;p } mam pobór mocy CPU> oscylujący, non stop, wokół 110 [W] i przy 1 wentylu na Noctu 15 mam ok. 90 stopni :(

Moje "kochane" CPU przy 4.0 GHz @ do 1,15 [V] żre w "OCCT" all cores AVX ~ 90 [W]

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...