Skocz do zawartości
Minemaniak1

Laptop do 4.5k, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wtiam, poszukuję laptopa, służyć będzie głównie do programowania. Jakąś gierkę się czasami odpali, ale żadne AAA, tylko jakieś starsze/mniej wymagające, więc żadnych tworów "gejmingowych" ani potworów graficznych.

  • Przyzwoitej jakości ekran, 15.6', nie mniej na pewno. FHD, chyba że są jakieś ciekawe z 2K (ostatnio widziałem 14' 2k w thinkpadzie carbon x1 i całkiem fajnie to wygląda), to byłoby świetnie, ale to pewnie droższa impreza.
  • Może być bez systemu, nawet lepiej by tak było, i tak będę tam tylko linuxa używał.
  • Nie potrzebuję HHD, wszystko co potrzebne zmieszczę na 256GB SSD, i taki dysk byłoby fajnie w tym laptopie mieć + możliwość dołożenia drugiego SSD.
  • Z 8GB ramu minimum, jakiś porządny procek (i5-7300HQ? i7-7700HQ?)
  • Prosty, elegancki design, bez zbędnych udziwnień.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy może jednak przy 8GB RAM'u.

 

Co do propozycji 

 

Z tym najciężej, a do wersji tylko biznesowych trochę brakuje.

 

MSI PE60 7RD

MSI PE62 7RD

 

To po dokupieniu do któregoś z nich dysku SSD cena dość mocno przekracza budżet, więc odpada.

 

 

W tym Acerze jest miejsce na dysk M2, a wersja z 8GB RAMu jest w całkiem fajnej cenie, jednak w jakiejś recenzji tegoż laptopa znalazłem informacje, że to gniazdo M2 pozwoli jedynie na takie prędkości co SATA, więc ograniczy możliwości dysku, ile w tym prawdy? Oprócz tego, jak jest z grzaniem się w tym sprzęcie? http://www.ultrabookreview.com/15610-acer-aspire-7-a715-71g-review/ Ta rezencja mówi że mocno się grzeje.

 

Co do ASUS'a: z wersji tego lapca dostępnych w x-komie najciekawsza wydaje mi się ta https://www.x-kom.pl/p/358781-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1050.html , jednak w przeciwieństwie do każdej innej wersji, nie widzę tu opisanej możliwości dołożenia dodatkowego dysku. Błąd na stronie, czy faktycznie z jakiegoś dziwnego powodu nie da się tu tego zrobić? Oprócz tego w tej recenzji http://www.ultrabookreview.com/17309-asus-vivobook-n580-review/ widzę, że ten laptop sprzedawany jest z 4 różnymi matrycami. Która z nich tu występuje? Ten ogólnie nie brzmi źle, póki co chyba skłaniałbym się ku niemu, ale to muszę najpierw zobaczyć czy uda mi się go obejrzeć na żywo gdzieś żeby zobaczyć jak z jakością wykonania

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...