Skocz do zawartości
Parafian12

Seagate Ultra Slim Portable 1tb - problem; przestał działać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kopiowałem ostatnio dane z mojego dysku zew. na komputer i proces kopiowania się w pewnym momencie zawiesił. Anulowanie transferu plików w tradycyjny sposób nie działał, więc odłączyłem dysk od laptopa. Od tego momentu dysk nie jest wykrywany przez komputer a sam USB 3.0 przestał działać - to znaczy jest zasilanie, ale żadne urządzenie nie działa. Dysk podłączałem też do innego komputera, ściąga sterownik, ale później i tak nie wykrywa dysku (patrzyłem też w systemowym zarządzaniu komputerem)

Proszę o pomoc i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest widoczny.

Nie działa na usb 2.0.

Wydaję też dzwięki, których chyba wczęśniej nie wydawał. Chyba wygląda na to, że poleci na gwarancję.

Tylko ciekawe jeszcze jak naprawić usb 3.0 w laptopie. Próbowałem usnąć wszystkie sterowniki magistarlii i zainstalować od nowa, ale nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk przenosny czy wewnetrzy?

wyjmij dysk z obudowy i

podlacz dysk bezposrednio pod sata

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

wlasnie doczytalem ze na gwarancji jest, w takim razie po otwarciu gwarancji moze juz nie byc, ale po wyslaniu na gwarancje plikow rowniez nie odzyskasz

Edytowane przez a602820922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski to w rzeczywistości standardowe dyski 2,5" lub 3,5" ( w przypadku modeli o dużej pojemności ) zamkniętych w obudowie USB , mają zamontowaną przejściówkę SATA-USB .

 

Z reguły przejściówka jest tylko wpinana choć są przypadki że jest też na sztywno przylutowana .

 

Jak chcesz natywnie podpiąć dysk pod SATA to musisz go rozebrać i odłączyć przejściówkę , w większości przypadków rozebranie dysku ( a właściwie samej obudowy )  oznacza utratę gwarancji .

 

Choć jest duża szansa że natywnie podpięty dysk zadziała normalnie , przerabiałem to już z kilkoma dyskami zewnętrznymi - po rozebraniu ich i natywnym podpieciu pod SATA dyski zaczęły świetnie działać .

 

Jak masz możlwość to podłącz dysk pod hub USB z aktywnym zasilaniem , może na zwykłych portach USB podawany jest za mały prąd .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...