Skocz do zawartości
Sunbeach

Problem przy instalacji Windowsa 10 - nawet informatycy nie widzą jak pomóc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem po wielu błędach w kompie zrobić format i zainstalować ponownie Win 10 home i nagle problem a mam oryginalny system i na płycie DVD i na USB kupione w sklepach w Poznaniu! W trakcie ekranu instalacji po skonfigurowaniu partycji wyskakuje mi taki błąd jak "Nie znaleziono żadnych podpisanych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera prawidłowe sterowniki, a następnie kliknij przycisk ok" no i co teraz? To jest pierwsza sprawa.. gdzieś znalazłem w sieci że w biosie wyłączyć AHCI i UEFI mode ale to u mnie nic nie dało sad.gif Następna sprawa to po wyjściu z biosu pojawiało mi się coś takiego również i nawet nie chciało przez to wejść w instalację Windy - "An operating system wasn't found. Try disconnecting any drivers that don't contain an operating system" 
Podsumowując co mogę zrobić by normalnie odpalić instalację systemu bo niestety dyski już sformatowałem więc nic więcej zrobić nie mogę... 

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie - podlaczasz pendrive bezposrednio pod plyte glowna czy za pomoca jakiegos Huba ?

 

USB ustawione w UEFI w tryb Legacy ?

 

Dzieje Ci sie tak jak z czego probujesz instalowac ?

 

Aha  AHCI dla pewnosci mozesz wylaczyc, ale UEFI nie musisz ustawiac w tryb non-UEFI, Legacy Bios

 

I pytanie - czy w ogole dochodzi do momentu wyboru dysku twardego itd. ?

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pena podłączam do budy gdzie mam wejścia u góry USB 3.0 i 2.0

 

2. USB próbowałem i na zwykłym i na UEFI, jeśli chodzi o tryb to mam ustawione ogólnie dla wszystkiego Legacy + UEFI (ma być Legacy only?)

 

3. Jak próbuje i z dysku DVD i z Pena (na obydwu nośnikach mam oryginalne systemy)

 

4. Próbowałem wyłączyć AHCI ale wtedy było jeszcze gorzej bo nie wykrywało mi dysku SSD po restarcie i wejściu do biosu ponownie... 

 

5. Pisałem że dochodziło do momentu wyboru i instalacji ale partycji, następnie po tym pojawia się błąd z nieznalezieniem sterowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pena podłączam do budy gdzie mam wejścia u góry USB 3.0 i 2.0

 

2. USB próbowałem i na zwykłym i na UEFI, jeśli chodzi o tryb to mam ustawione ogólnie dla wszystkiego Legacy + UEFI (ma być Legacy only?)

 

3. Jak próbuje i z dysku DVD i z Pena (na obydwu nośnikach mam oryginalne systemy)

 

4. Próbowałem wyłączyć AHCI ale wtedy było jeszcze gorzej bo nie wykrywało mi dysku SSD po restarcie i wejściu do biosu ponownie... 

 

5. Pisałem że dochodziło do momentu wyboru i instalacji ale partycji, następnie po tym pojawia się błąd z nieznalezieniem sterowników. 

 

Pkt. 4 - Wylaczyles SATA czy tryb AHCI w SATA ? Bo dysk SSD powinien pracowac bez problemu po wylaczeniu AHCI. A dokladnie, zeby byla jasnosc - przelaczenie SATA z trybu AHCI na non-AHCI / Legacy IDE. Natomiast nie wylaczamy portu SATA :)

 

Pkt. 1 - Tutaj tez moze byc problem - panele niekoniecznie beda Hubem (rzadko w sumie są), ale moga nim byc. Dodatkowo problemem moze byc to, ze pendrive wrzucony jest w USB 3.0. Podlacz go bezposrednio pod plyte glowna na tyle komputera, najlepiej jesli masz - w port USB 2.0 (czarny)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt. 4 - Wylaczyles SATA czy tryb AHCI w SATA ? Bo dysk SSD powinien pracowac bez problemu po wylaczeniu AHCI. A dokladnie, zeby byla jasnosc - przelaczenie SATA z trybu AHCI na non-AHCI / Legacy IDE. Natomiast nie wylaczamy portu SATA :)

 

Pkt. 1 - Tutaj tez moze byc problem - panele niekoniecznie beda Hubem (rzadko w sumie są), ale moga nim byc. Dodatkowo problemem moze byc to, ze pendrive wrzucony jest w USB 3.0. Podlacz go bezposrednio pod plyte glowna na tyle komputera, najlepiej jesli masz - w port USB 2.0 (czarny)

 

ok dzięki i sprawdzę to co piszesz wieczorkiem w domu i dam znać czy pomogło.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...