Skocz do zawartości
KalinaV

Zestaw za 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję nowego komputera. Mój budżet wynosi 2000 zł (minus koszty systemu operacyjnego, złożenia itp., czyli w rzeczywistości ok. 1500). O składaniu komputerów raczej nie mam pojęcia, także pierwsze pytanie brzmi czy coś takiego da się złożyć:

http://www.morele.net/inventory/info/eJjKkr/

Zastanawiam się czy taka karta graficzna coś wniesie, a może lepiej zostawić zintegrowaną i wybrać droższy procesor np. Pentium G4600 albo coś innego.

Przeznaczenie komputera głównie "biurowe", internet, czasem obejrzenie jakiegoś filmu.

Będę wdzięczna za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zestaw z linka od Klausa albo twój ale po modyfikacjach .

 

Wyrzuć tego GT210 , jest zbędna - procek i tak ma integrę w sobie a do tego typu zadań wystarczy , różnicę w cenie można dołożyć do G4560 / G4600 - nadal 2 rdzenie ale już 4 wątki , do tego lepsze iGPU ze wsparciem dla H265 10bit .

 

SSD do zmiany - z dysków 120-128GB brał bym A-Data SU800 128 GB , ew. dołożył do wersji 256GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać ?

 

@okrej

 

a może za tańszy ram i ssd wsadzić tam cichszy niż boxowy cooler ? Ten 850 evo bym zostawił bo 5 lat gwarancji i dobre osiągi w niezłej cenie, ale ram mozna wsadzić 2133 bez radiatora, i za intelowego wyjca zamontować

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456/

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie 1x8GB 2133 MHz w jednej kości można dostać za ~250 zł. Z tym, że jakoś nigdy mi się nie zdarzyło, żeby osoba prosząca o złożenie komputera wolała dołożyć do kultury pracy, a oszczędzić na wydajności. Tak wiem, tutaj strata raczej byłaby niewielka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...